Προς το περιεχόμενο

Σπουδές εξ'αποστάσεως / Online Courses


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξερω οτι temporary=προσωρινο.

Απλα νομιζα οτι αποδιδεται προσωρινα, για ολη την περιοδο πχ που δεν εισαι κανονικος φοιτητης αλλα υποψηφιος.

Και μετα υπεθετα οτι σου αποδιδουν κανονικο-μονιμο id.

Ισως ηταν αυθαιρετη η υπόθεσή μου, και δεν αποκλειται να καταλήγει κανείς με πάρα πολλά προσωρινά id τελικά...

Δεν μου ειπε ομως κανεις, πότε παύει το temporary id, και ποτε δινουν οριστικό id.

Επεξ/σία από mentoras99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησε το μάθημα Introduction to Linux στο edx (που υποστηρίζεται απο το Linux Foundation) για όποιον ενδιαφέρεται.

 

https://www.edx.org/course/linuxfoundationx/linuxfoundationx-lfs101x-introduction-1621

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι admitted σε ενα μαθημα, αλλα τελικα δεν θα το παρακολουθησω.
Επειδη επι του παροντος εχω ελαχιστο χρονο να ασχοληθω με οτιδηποτε δεν ειναι 'κρισιμης' σημασιας, μπορω να αφησω απλα να περασει και να μην κανω καμια ενεργεια σχετικα με το course? (απο το να ψαχνω για αποσυρση ενδιαφεροντος/διαγραφη κλπ).

Απλα να μην συμμετεχω δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι admitted σε ενα μαθημα, αλλα τελικα δεν θα το παρακολουθησω.

Επειδη επι του παροντος εχω ελαχιστο χρονο να ασχοληθω με οτιδηποτε δεν ειναι 'κρισιμης' σημασιας, μπορω να αφησω απλα να περασει και να μην κανω καμια ενεργεια σχετικα με το course? (απο το να ψαχνω για αποσυρση ενδιαφεροντος/διαγραφη κλπ).

Απλα να μην συμμετεχω δηλαδη.

Αν έκανες το admission στο site you universityadmissions, τότε μπορεις να το αγνοησεις. Αν το έκανες register στο site του uni τότε θα πρεπει να κανεις διαγραφή or something like that.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έκανες το admission στο site you universityadmissions, τότε μπορεις να το αγνοησεις. Αν το έκανες register στο site του uni τότε θα πρεπει να κανεις διαγραφή or something like that.

 

Ναι οντως μονο στο site του universityadmissions βλεπω το admitted, δεν εχω κανει register στο site του uni, οποτε θα το αγνοησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουηδικων πανεπιστημιων συνεχεια...

Καλο ειναι να ακουγονται ολες οι αποψεις, παντα υπαρχει κατι παραπανω που μπορει να μαθει κανεις.

Αλλα υπαρχουν και αμφιλεγομενα σημεια, που δεν βλεπω συγκλιση αποψεων, εκτος αν καταλαβα λαθος.

 

Για παράδειγμα:

 

Άλλοι λένε ότι 'δεν καταχωρούνται/σκανάρονται στο σύστημα όλα τα χαρτιά που στέλνεις' (αν δεν ειναι 'σχετικα' με οτι ζητούν αλλά καποια θεωρηθούν 'παραπανίσια')

 

και άλλοι λένε ότι 'ότι χαρτι κι αν στείλεις θα καταχωρηθεί εντός του συστήματος, ολα ανεξαιρέτως'.

 

Το τι ακριβως συμβαινει, μιας και δεν εχουμε απευθείας ενημέρωση από αυτούς αλλά μονο εμμέσως ή απο καποια άλλη εμπειρία μας ίσως μάθουμε, έχει την δική του αξία.

Γιατί;

Γιατί, η πληροφορία, αν είναι καταχωρημένα ή οχι τα χαρτιά που τους εστειλα στο σύστημα, μπορεί να προκαθορίσει σε μεγάλο βαθμό, και την δική τους στάση απέναντί μου (τι βλέπουν για εμένα), αλλά και την δική μου επικοινωνία προς αυτούς (μπορώ να ισχυρίζομαι πχ. οτι δουλεψα στην Google χωρίς καν να τους δειξω μια βεβαίωση; ελλάδα ειναι? 'είσαι ότι δηλώσεις').

 

Μηπως υπαρχει καποια διευκρίνηση(πχ faq), ή πραγματική σχετική εμπειρία σπουδαστή, που οντως να ξεκαθαρίζει αυτό το ζήτημα;

 

Επειδη διαβαζω με ιδιαιτερη προσοχη ολα οσα λεγονται εδω, σε αυτο το ενδιαφερον νημα, χωρις να αποκλειω βεβαια το ενδεχομενο να μου εχει ξεφυγει κατι, δεν θεωρω οτι εχουμε καταληξει οριστικά πάνω στο συγκεκριμενο θεμα, καθως διαφορες αντιφατικες ή μη απολυτα ξεκαθαρες αποψεις εχουν καταγραφει. Βεβαια, το τοπιο δεν ειναι ισως απολυτα ξεκαθαρο, και προσπαθουμε εμεις να συλλεξουμε τις απαιτουμενες πληροφοριες.

Μπορουμε να καταληξουμε καπου πανω σε αυτο το θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από παλιά αλληλογραφία μου σε αντίστοιχη περίπτωση"

 

 

Checking my application again after your email I see now that it has been marked as "Unavailable". Could you clarify what this means ?

 

 

Your application was unavailable for you due to that I was currently looking at it (see the text in red below, "An admissions counselor...").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...