Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα μάγκες /αλήτισσες και ότι άλλο συνεπάγεται με την καλή χαρά :shifty::shifty::lol:

 

Σκοπεύω -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ:shifty::shifty::shifty::shifty:- να κατέβω στην μάνα πατρίδα,στην Ελλάδα,μετά από πολύ καιρό απουσίας μακριά της :cry:

 

Θα κατέβω για αρχή Αθήνα και θα μείνω στην φίλη μου,που και αυτή έχει πολύ λίγο καιρό στην Ελλάδα και θέλουμε,γενικώς,να μας προτείνετε μαγαζιά,ρεμπετάδικα και κουντουκάκια (αα μαρέσει αυτή η λέξη :lol::lol::lol::shifty:) που παίζει καλή,παλιά,Ελληνική,και αυθεντική λαϊκή μουσική...δεν έχει σημασία αν είναι ζωντανά με ορχήστρα,η ταβερνούλες,ή ότιδήποτε άλλο....αρκεί να κρατάει τον χαρακτήρα παλιών ανέμων:o:o:o

βέβαια όχι μόνο για Αθήνα...Πειραιάς,Πάτρα και γύρω περιοχές....

Και θέλω να μάθω το αντίστοιχο για Θεσσαλονίκη και τριγύρω...

Ποια μαγαζιά μπορείτε να προτείνετε; Υπάρχουν μαγαζιά που είναι "γνωστά" στον κόσμο και ιδιαίτερα αγαπητά για τέτοιες περιστάσεις ;

 

Ελπίζω κάποιος να γνωρίζει από τέτοια(και να μην έπεσα μόνο πάνω σε heavyμεταλλάδες:-D )

 

ααα...και να μην γνωρίζετε δεν πηράζει,θα πάρουμε τους δρόμους και θα ρωτήσουμε όποιον ξέρουμε/βλέπουμε B):cool:

 

πάει είμαι τουρίστρια στην ίδια την χώρα μου:shifty::shifty: :confused::confused::-(:-(:mad:

 

αα και συγγνώμη που ξεφεύγει λίγο από το θέμα...αλλά οκ ταξίδι κάνω σε μέρη που δεν έχω κάτσει πάνω από δυο μέρες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις, επειδή ψάχνομαι ακόμα για το γαμήλιο , και επειδή διαβάζω στα διάφορα σάιτς διαφορα γνωμες για τον καιρο στο μπαλι, εχει παει κανείς μπαλί, τελη ιουνίου να εκφρασει γνωμη?

(πχ, αλλοι αναφέρουν ότι μπορεί το πολύ πολύ να βρέξει μια ωρα καθε μεσημέρι, και αλλού αναφερεται ότι 2-3 ημέρες την εβδομάδα εχει καταιγίδες)!

Προλαβαινεις παντως να της πεις οτι θα την παντρευτεις οταν ξαναπαρουμε πρωταθλημα στη μπαλα.

:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας μετά της πανελλαδικές σκεφτόμαστε με την παρέα μου να πάμε διακοπές (για Χαλκιδική λέμε).

θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνουμε κράτηση σε ξενοδοχείο ένα τρίκλινο δωμάτιο που π.χ η μέρα είναι 60Ε θα είναι το άτομο ή και για τους τρεις μας.

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας μετά της πανελλαδικές σκεφτόμαστε με την παρέα μου να πάμε διακοπές (για Χαλκιδική λέμε).

θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνουμε κράτηση σε ξενοδοχείο ένα τρίκλινο δωμάτιο που π.χ η μέρα είναι 60Ε θα είναι το άτομο ή και για τους τρεις μας.

ευχαριστώ

 

Να πάτε χαλκιδικη ειναι τέλεια. Οταν θα κανετε κράτηση θα πειτε οτι θελετε τρικλινο και θα σας πει τιμη τοσο (πχ. 80ευρω) οποτε το δωματιο κανει τόσο την βραδυα. ασχετο αν εσεις πατε ενα δυο ή τρια ατομα. Θα μοιραστειτε το ποσο δια τα ατομα που θα πατε. Ρωτηστε αν μεσα στην τιμη εχει και πρωινο. Αν δεν ξυπνατε να το παρετε, τοτε να πειτε να σας το αφαιρεσουν απο την τιμη απο την αρχη. Καλες διακοπές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μάγκες /αλήτισσες και ότι άλλο συνεπάγεται με την καλή χαρά :shifty::shifty::lol:

 

Σκοπεύω -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ:shifty::shifty::shifty::shifty:- να κατέβω στην μάνα πατρίδα,στην Ελλάδα,μετά από πολύ καιρό απουσίας μακριά της :cry:

 

Θα κατέβω για αρχή Αθήνα και θα μείνω στην φίλη μου,που και αυτή έχει πολύ λίγο καιρό στην Ελλάδα και θέλουμε,γενικώς,να μας προτείνετε μαγαζιά,ρεμπετάδικα και κουντουκάκια (αα μαρέσει αυτή η λέξη :lol::lol::lol::shifty:) που παίζει καλή,παλιά,Ελληνική,και αυθεντική λαϊκή μουσική...δεν έχει σημασία αν είναι ζωντανά με ορχήστρα,η ταβερνούλες,ή ότιδήποτε άλλο....αρκεί να κρατάει τον χαρακτήρα παλιών ανέμων:o:o:o

βέβαια όχι μόνο για Αθήνα...Πειραιάς,Πάτρα και γύρω περιοχές....

Και θέλω να μάθω το αντίστοιχο για Θεσσαλονίκη και τριγύρω...

Ποια μαγαζιά μπορείτε να προτείνετε; Υπάρχουν μαγαζιά που είναι "γνωστά" στον κόσμο και ιδιαίτερα αγαπητά για τέτοιες περιστάσεις ;

 

Ελπίζω κάποιος να γνωρίζει από τέτοια(και να μην έπεσα μόνο πάνω σε heavyμεταλλάδες:-D )

 

ααα...και να μην γνωρίζετε δεν πηράζει,θα πάρουμε τους δρόμους και θα ρωτήσουμε όποιον ξέρουμε/βλέπουμε B):cool:

 

πάει είμαι τουρίστρια στην ίδια την χώρα μου:shifty::shifty: :confused::confused::-(:-(:mad:

 

αα και συγγνώμη που ξεφεύγει λίγο από το θέμα...αλλά οκ ταξίδι κάνω σε μέρη που δεν έχω κάτσει πάνω από δυο μέρες :D

 

για κοίτα εδώ μια μήπως βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας! Φετος ειπαμε να παμε με την οικογενεια μου διακοπες (3 ατομα). Βασικα με την επιδοτηση που δινει η εργατική εστία. Προτεινετε μου κανενα καλο μέρος σχετικά κοντα στην θεσσαλονικη, δηλαδη 2ο ποδι χαλκιδικης ή ακομα και στη Θάσο σκεφτομαστε...

 

αν ξερετε καποιο ξενοδοχειο με ημιδιατροφη που να ειναι καλο και κοντα σε καλη παραλια ευπροσδεκτο. επισης, ας ειναι και λιγο ησυχα μιας και παμε για ξεκουραση :)

 

τέλος, θέλω να ρωτήσω, γίνεται να κλείσω ένα δίκλινο( για τους γονεις) και ένα μονόκλινο για μένα? ή αναγκαστικά το ξενοδοχείο θα μας δώσει τρίκλινο? (δεν γουσταρω καθολου εδω που τα λεμε)....

 

 

thanks!

Επεξ/σία από chris2060
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσα διάβασα, δεν χρειάζεται διαβατήριο για ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη με αυτοκίνητο, αλλά μόνο ευρωπαϊκό δίπλωμα και πράσινη κάρτα από την ασφάλεια. Έχει κάνει κανείς σχετικά πρόσφατα το ταξίδι να μου πει τι ισχύει; γιατί βλέπω και πολλούς να επιμένουν στο διαβατήριο, παρόλο που επισήμως δεν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το site το ξέρει κανένας? http://www.travelplanet24.com

Το θεωρείτε αξιόπιστο? Με προβληματίζει που κάνει εκπτώσεις.

 

ps. Απ'ότι βλέπω γράφει πως έχει γραφεία στην Αθήνα και κεντρικά στο ΗΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προλαβαινεις παντως να της πεις οτι θα την παντρευτεις οταν ξαναπαρουμε πρωταθλημα στη μπαλα.

:lol::lol:

 

ρε μαλακα, στο ράφι θα την αφήσω τωρα με ρανταπλαν?

Την εχω...εκθέσει :-D !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα. Έχοντας πάρει τα δελτία κοινωνικού τουρισμού σκεφτόμαστε που να πάμε διακοπές με τη γυναίκα. Θα πάμε τέλος Αυγούστου (23-30). Θέλουμε να πάμε κάπου όχι πολύ μακριά από Θεσσαλονίκη και να περάσουμε μια εβδομάδα χαλαρή μιας και το καλοκαίρι προβλέπεται δύσκολο λόγω υποχρεώσεων. Καταλήξαμε να κοιτάμε για κάποιο από τα τρία παραπάνω νησιά. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να πάμε κάπου χαλαρά για ξεκούραση με ωραίες παραλίες και φυσική ομορφιά. Ποιο νησί μας προτείνετε μιας και δεν έχουμε άποψη για κανένα από τα τρία?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος Αυγούστου θα προτείνω Σκιάθο.

Βασικά σε οποιαδήποτε περίπτωση θα πρότεινα Σκιάθο αλλα anyway.

Δεν ξέρω την ηλικία σου και δεν ξέρω αν γυναίκα=γυναίκα ή γυναίκα=κοπέλα/γκόμενα(sic).

Σε νεαρότερες ηλικίες που θέλουν και λίγο σαματά για το βράδυ πάς τυφλά Σκιάθο.

Όσες φορές έχω πάει Σκιάθο με γυνάικα(κοπέλα/γκόμενα(sic)) έχω περάσει καταπληκτικά αλλα είμαι και τύπος που του αρέσει ο κόσμος. Αυτό στα <25 μου. Έχει πράγματα να κάνεις για κάθε μέρα και γενικά δύσκολα θα βαρεθείς.

Δεν μπορώ να υποσχεθώ το ίδιο για τα άλλα δύο νησιά.

Αν θές λίγο (πολύ) πιο χαλαρά, πάς Σκόπελο και αν θές να βοσκάς κατσίκια σε ένα κατα τα άλλα πανέμορφο μέρος, Αλόννησο.

Έχουμε γράψει για τη Σκιάθο ουκ ολίγες φορές στο συγκεκριμένο θέμα και όπως και για την Σκόπελο.

Μια γρήγορη αναζήτηση θα σε βοηθήσει ^^

 

Πάντως αν αποφασίσετε για "Χαλαρά" και Σκόπελο (την αλόννησο για κάποιο άρρωστο λόγο την αποκλείω για τόσες μέρες), θα έλεγα να μην κάνετε τζάμπα τέτοιο ταξίδι και να πάτε Θάσο ή Σαμοθράκη. Είναι αντίστοιχα όμορφα και αρκετά πιο κοντά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...