Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε, ακόμη και η ΓΙΑΓΙΑ που μας φώναξε -εμένα και την αδερφή μου- σπίτι της να μας δώσει γλυκό του κουταλιού, μας έβγαλε ρακές. Και ήπια και της αδερφής μου γιατί τότε ήταν 8 αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες,

η επιλογη εγινε ανατολικα γιατι εχω παει χανια (5 μερες - πηγα ελαφονησι, πρεβελη και φαλασαιρνα) και ρεθυμνο (αλλες 4),

οποτε ειπα να δω και το ανατολικο κομματι,

αυτοκινητο οπως εγραψα θα υπαρχει, οποτε θα γυρισω ολο το κομματι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κύριοι τελικος προορισμος σκοπελος. Σας παρακαλω πειτε μου που να παω τα βραδια. να τα σπασω . Σε στυλ μπαρμπαροσα παροσ, χεχε . γενικα προτεινετε κατι καλο. σασ ευχαριστω ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε πανε σκιαθο...καμια σχεση με σκοπελο..(εχω παει και στα 2 νησια παρα πολλες φορες)....στη σκιαθο κανεις μπαροτσαρκα στο παλιο λιμανι εκει στα κλαμπ(εχει πολυ τρελο κοσμο)...τωρα σκοπελο 2 μαγαζια εχει και σε κεινα με το ζορι πας....η σκοπελος ειναι καλη μονο για να μονασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

soooo

μια βδομάδα στην κέρκυρα, τέλος ιουλίου, στο Σιδάρι...

 

θέλω ένα brief από παραλίες, φθηνά μαγαζάκια για φαΐ και ποτό, και ότι προκύψει...

 

όποιαδήποτε συμβουλή δεκτή

ό,τι έχετε ευχαρίστηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου τωρα το αποφασισαμε με την παρεα.... αου αου δηλ??? τοσο χαλια?

 

Η επιλογη του μερους των διακοπων ειναι αν μη τι αλλο προσωπικο θεμα...οπου και να πας αν εισαι με παρεα ειναι μια χαρα...απλα επειδη παο σκιαθο τα τελευταια 12 χρονια(σχεδον καθε χρονο) γνωριζω καλα το νησι....η διαφορα που εχει η σκιαθος με τη σκοπελο ειναι τεραστια...και σαν θαλασσες και σα μερη διασκεδασης...ειδικα τα τελευταια 4 χρονια η σκιαθος εχει αναβαθμιστει σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο...παντος δεν θελω να σε επηρεασω...μια γνωμη παραθετω(οχι αβασανιστα φυσικα)...τωρα η επιλογη ειναι δικη σου....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω και σκιαθο που πηγα παντως δεν μ'αρεσε, μια ευθεια ολο το νησι,

ειδικα για αυτοκινητο δεν λεει με τιποτα, περα δωθε, περα δωθε,

και για βραδινη ζωη, ενα σημειο στανταρ, ειχε μεν μαγαζια, αλλα βαριεσαι ευκολα

 

φιλε που ρωτησες για την κερκυρα, μπορω να σου βρω πληροφοριες,

αλλα για ολο το νησι, το σιδαρι που πας εσυ τουριστικο ειναι,

πολλοι ξενοι, αλλα και η παραλια απιστευτος βουρκος :S

δεν πας κεντρο καλυτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βασικά ναι. Όχι οτι και αλλού είναι άσχημα δηλαδή, αλλα καλλιθέα>all στο πρώτο πόδι για διασκέδαση. Κλασσικά Σπιτάκι, Angels και τέλος πάντων όπου σε βγάλει εκει πέρα. Αλμύρες κτλ το πρωί για μπάνιο. Αχ...

Τώρα για Φούρκα έχει μια γαμάτη φάση που λέγεται "φάε το πολύ πολύ τίποτα εκεί στην Παραλία και τράβα Καλλιθέα ή ακόμα καλύτερα Ποσείδι που είσαι και δίπλα". Και άκου και κάνα Μάλαμα στη Σίβηρη :ppp

 

2ο πόδι επειδή νομίζω είσαι πιτσιρικάς, μη πάς. Έχει γαμάτες παραλίες, έχει επιλεκτικά πολύ ωραία ζωή αν ξές και μπορείς να πάς σε κάτι χωμένα beach bar στον Αι Γιάννη και τα πέριξ, αλλα για πολύ ντάμπα ντούμπα και κόσμο, 1ο πόδι και συγκεκριμένα καλλιθέα και μόνο καλλιθέα. Εκτός αν σας βγάλει ο δρόμος προς Ποσείδι στο beach bar :P (ο σκαλωμένος)

 

3ο πόδι επίσης έχει πολύ ωραίες παραλίες αλλα το ratio αντρες/γυναίκες είναι λίγο κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,λεω να παω με τη γυναικα μου στη Μήλο φετος.

Λενε οτι εχει φοβερες παραλιες.

Θα ηθελα να μεινω εξω απτο το κεντρο, σε μια περιοχη που να εχει και μια μεγαλη ωραια παραλια ΜΕ ΑΜΜΟΥΔΙΑ. Ποια προτεινετε να ειναι αυτη η περιοχη;

επισης η οποια συμβουλη/προταση ειναι ευπροσδεκτη.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕγαλη παραλία η Μηλος ΔΕΝ εχει εχει.. Σπιτια κοντα σε παραλια ΔΕΝ νοικιαζονται.. ή αδαμαντα θα μεινεις οπως όλοι ή στην πλακα που ειναι στο βουνο. Υπάρχει περιπτωση να βρεις και αλλου σπίτι σε μικρα χωριουδακια αλλά λογικα το 80-90% των σπιτιων θα ειναι στον Αδαμαντα. Ειχα πετυχει και καποιον που νοικιαζε παλιο ανεμόμυλο αλλά ηταν ψιλοτσιμπημενη η τιμη του.

 

Σε λιγο ο Κλαιν θα σου δώσει ενα λίνκ ενος ποστ μου που γραφω σχετικα με τη Μήλο γιατι εγω δεν το βρισκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...