Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν το σακίδιο πλάτης πληρεί τις προδιαγραφές της αεροπορικής σου εταιρείας, ναι. Το λαπτοπ πρέπει να το βγάλεις από την τσάντα και να περάσει μοναχούλι του και αν ο μπατσούλης σε γλυκοκοιτάζεις και έχεις πολλά (μπερδεμένα) καλώδια θα βάλει χέρι στην τσάντα και κατά συνέπεια θα την περάσει και με αυτό το πανάκι για κάποιες επιτόπιες βασικές χημικές αναλύσεις. Σημαντικό: Πλύνε την τσάντα από την κόκα και την πυρίτιδα των σφαιρών του Καλασνικοφ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από την εταιρεία, πχ στην ryanair όχι, στη lufthansa έχεις ότι θες. Αναφέρουν τι επιτρέπουν στα sites τους. Όσο ακριβότερο το εισητήριο, τόσο περισσότερο τους αγνοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

? Δηλαδή πέρα απο τη χειραποσκευή ,βαλιτσούλα, μπορείς να έχεις και έξτρα τσάντα λάπτοπ;

 

Εγώ ποτέ δεν ξεχνώ και την ταυτότητα στα δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με aegean πάντως, κάτι τύποι σκάσανε με μεγάλα σακίδια (πολύ μεγαλύτερα από το ταπεινό polo που είχα) και με laptop. Και το είχαν μάλιστα ανοιχτό κατά τη διάρκεια της πτήσης ενώ λένε να ΤΙΣ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Easyjet. Ψάχνω τρόπους να τακτοποιήσω κάπως τα πράγματα αλλα δεν μπορώ να πω οτι τα έχω καταφέρει. Πήρα μια βαλιτσούλα στις διαστάσεις της easy και τώρα παλεύω να δώ τα ± και τα κιλα ώστε να μπούν τα βαριά στην χειραποσκευή και να ελαφρύνει η main για να μην ξεπεράσω πολύ το όριο των 20. Όλο αυτο γαμιέται κάπου χωροχρονικά απο την ύπαρξη μιας έξτρα τσάντας λαπτοπ. Οπου λογικά θα βάλω την τσάντα μόνη της στη main και το λάπτοπ θα το έχω στον πάτο μου.

 

Ξέρω οτι παίζει το handbag + χειραποσκευή στην easy και με το έχουν πει και στο αεροδρόμιο κατα καιρούς. Η γκουμουτσοτσάντα laptop όμως θεωρείται handbag? Οεο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λαπτοπ μπορείς να το έχεις ανοιχτό κατά την διάρκεια της πτήσης, μόνο στην προσγείωση/ απογείωση το κλείνεις.

 

Την ryanair να προσέχετε. Είναι αυστηροί. Για τις υπόλοιπες πιστεύω είναι ανάλογα τα κέφια του υπαλλήλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Εχεις δει τι γκουμουτσοτσαντες κουβαλανε οι γυναικες; :ρ

 

Μαγκάρι. Γιατί κατεβαίνω και 7/7. Επέτειο της βομβιστικής επίθεσης. Και δεν το έχω και πολύ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ποσο μεγαλη ειναι η τσαντα του λαπτοπ ρε; Δεν θα εχεις προβλημα, εγω εμπαινα με μια τεραστια τσαντα που χωρουσε λαπτοπ και διαφορα αλλα μεσα και βιολι στην πλατη. Του φουστη δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγω εμπαινα με μια τεραστια τσαντα που χωρουσε λαπτοπ και διαφορα αλλα μεσα και βιολι στην πλατη...

 

και μετά αν στραβώσει κάνας υπάλληλος και πει "ε, που πας κυρά μου με όλα αυτά" θα είναι στριμμένος και μαλάκας ε; Και κωλοεταιρεία εκμεταλλεύτρια που δεν αφήνει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...