Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!

 

Τον αυγουστο εχει ενα φεστιβαλ τσεχια απο 16-18 σκεφτηκα αμα παω να κατσω και 2-3 μερουλες παραπανω.

Το θεμα μου τωρα.

Ποσο ειναι τα αερωπορια περιπου πανε ελα ή και οδικως, τιμες για ξενοδοχειο οπως επισης και τα γενικα εξοδα εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες, επειδη ειναι λιγο δυσκολο να κοιταξω τοσες σελιδες πισω (αν και διαβασα καμια 50ρια), πειτε μου πλιζ σε ποιες περιοχες ειναι καλυτερα να ψαχνω για ξενοδοχειο στο λονδινο και αν θα βρω μεχρι 100-120 ευρο το ατομο σε τρικλινο. Αν εχετε μεινει σε κανα καλο πειτε το. Επισης θα κλεισω εισητηρεια με ρυαναιρ κανα 50ρικο πηγενε-ελα απο χανια απευθειας λονδινο αλλα στο στανστεντ. Τι αποσταση/ωρα ειναι απο εκει για το κεντρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sto στανστεντ είναι το πιο μακρino αεροδρόμιο για να πας κέντρο.Δεν το έχω χρησιμοποιήσει αυτό το αεροδρόμιο αλλα μην χρησιμοποιήσεις λεωφορείο.Με την κίνηση την .....Πάρε μάλλον τραίνο που νομίζω ότι έχει.Επίσης θέλεις 120 το τρίκλινο η 120 το άτομο σε τρίκλινο δηλαδή 360 το δωμάτιο?Αν είσαι 120 το τρίκλινο να πας Paddinghton {metria kai ftina ksenodoxeia}.Αν σε πολυτελές τότε αλλάζουμε καταστάσεις.Πρώτη φορα θα πας Λονδίνο?Poses μέρες?Για δουλειά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sto στανστεντ είναι το πιο μακρino αεροδρόμιο για να πας κέντρο.Δεν το έχω χρησιμοποιήσει αυτό το αεροδρόμιο αλλα μην χρησιμοποιήσεις λεωφορείο.Με την κίνηση την .....Πάρε μάλλον τραίνο που νομίζω ότι έχει.

 

Thnx for the tip. Με έβγαλες από το δίλημα της επιλογής (αύριο πετάω). Μέσω Google Maps που το τσέκαρα έχει αρκετά συχνά δρομολόγια. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 120 το ατομο σε τρικλινο, αλλα αυτο διοτι βλεπω οτι παιζουν ακριβες τιμες. Ειδαλλοιως δεν με χαλαει κανα 80ρι ευρο. Κοιταξε επειδη θα ειναι λιγες μερες δεν θελω να φαω τον χρονο μου σε λεωφορεια και τρενα. Οποτε οσο ποιο κεντρο ειμαι, καλυτερα. Επισης απο αγγλικα και γενικως μετρο και διαφορα δεν θα εχω προβλημα διοτι εχω κανει 6 χρονια αγγλια, αλλα οχι στο λονδινο, ημουν πλυμουθ και νιουκαστλ για το μαστερ. Λονδινο εχω κατσει μονο για λιγες μερες και 6-7 χρονια πριν, οποτε δεν γνωριζω καλα τις περιοχες εκει.

 

Οποτε για να συνοψιζω, δεν θελω χοστελ και παμθηνα αλλα δεν θελω και πολυτελειες. Ανθρωπινο δωματιο με τουαλετα σε οσο ποιο κοντινο σημειο στα γνωστα αξιοθεατα του κεντρου. Απο οτι βλεπω σε τρικλινα που ψαχνω δεν υπαρχουν διαθεσιμοτητες. Στα γνωστα μπουκινγ σαιτς σου βγαζει η πανακριβα, η με χαλια κριτικες που λενε οτι τα δωματια ειναι σαν νεκροφορες και η τουαλετα σαν του τρενου. Μηπως να ψαχνω για δικλινο και μονοκλινο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζίνο στο Λονδίνο φτηνo και καλά ξενοδοχεία δεν είναι εύκολη υπόθεση και μάλιστα χρονια Ολυμπιακών αγώνων.Ψάξε να βρείτε να ενοικιάσετε διαμερίσμα.Εκεί ίσος πετύχετε κάτι καλο σε καλή τιμή.

 

Φαγάκι φτηνά και καλο δυο προτάσεις από μένα

a} http://www.princi.co.uk/ soho

b}http://www.dishoom.com/menu/ covent garden

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!

 

Τον αυγουστο εχει ενα φεστιβαλ τσεχια απο 16-18 σκεφτηκα αμα παω να κατσω και 2-3 μερουλες παραπανω.

Το θεμα μου τωρα.

Ποσο ειναι τα αερωπορια περιπου πανε ελα ή και οδικως, τιμες για ξενοδοχειο οπως επισης και τα γενικα εξοδα εκει.

Γειά χαρά!

πολύ καλή ιδέα. Εχω πάει 2 φορές σε φεστιβάλ στην Τσεχία και ήταν πολύ καλά. Βέβαια τη μία χρονιά μας έκανες έναν καιρό...όλο μέσα στη λάσπη είμασταν, οποτέ έχε και κανα αδιάβροχο μαζί καλού/κακού. Τα αεροπορικά για Τσεχία ειναι κατα τη γνώμη μου σχετικά ακριβα (κανα 300) αλλά κοιτα να τα κλείσεις από τώρα μπας και βρεις πιο φτηνα. εγώ κοιτάω συνήθως στο travel.viva.gr. Τα έξοδα εκει δεν είναι ψηλά. Ειδικά άμα δεν θες και πολύ πολυτέλεια. Φαί και ποτο είναι φτηνά. Ξενοδοχείο, κλασσικά, αναλόγος με τι είσαι ευχαριστημένος. Εγώ στη θέση σου, άμα είχα παρέα θα πήγαινα οδικώς γιατί έτσι και αλλιώς road trip στα Βαλκανια αξίζει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μα ξεκαθαρισα οτι δεν θελω πολυτελειες. Δεν ψαχνω κουζινακια, ντουλαπες, δορυφορικες.....κτλπ. Απλο δωματιο με δικο του μπανιο που να μην ειναι σαν καμπινα τρενου. Πχ διαβαζω για κατι easy hotel και αλλα παρομοια, που το δωματιο ειναι σχεδον οσο το κρεβατι και χωρις παραθυρα!! Αυτα πανε κατω απο 80 ευρο. Οποτε τουλαχιστον νομιζα, οτι μεχρι 100-120 ευρο θα μπορουσα να βρω κατι σε αυτο που ζηταω. Καταλαβαινω οτι αυτο που ανεβαζει το ποσο ειναι το οσο ποιο κεντρο, τοσο λιγοτερες ανεσεις ανα τιμη. Τι να πω, δεν ξερω τι παιζει απο τιμες, οταν ειχα παει λονδινο πριν 6-7 χρονια ειχα μεινει σε φιλο φοιτητη. Και κατι αλλο, φτανω λονδινο κατα τις 11 το βραδι, βαλε και 1 ωρα και απο το αεροδρομιο, καλες 12 και. Οποτε δεν μπορω να ψαχνω τετοια ωρα ξενοδοχειο, πρεπει να ειναι κλεισμενο ηδη. Αλλη μαλακια ειναι οτι θα φτασω σαβατο βραδυ κατα τις 12 οπως λεω και θα πληρωσω μια μερα τζαμπα. Το ταξιδι δεν εχει κλειστει ακομα, ειδαμε φτηνα εισητηρεια στην ryanair και απευθειας απο χανια και μας μπηκε η ιδεα. Αλλα οσο περναει ο χρονος ουτε το αεροπλανο θα κλεισω, ουτε ξενοδοχεια οπως παει. Λεμε για 28 απριλη - 1 μαη, φευγει 7¨30 βραδυ απο χανια το σαβαττο, επιστροφη απο λονδινο 1¨30 το μεσημερι την τριτη. Επισης αλλο θεμα, το σαβαττο το χανεις, και εχουμε μονο κυριακη και δευτερα ολοκληρες μερες, η τριτη παλι χανεται, αφου πεταω μεσημερι. Με λιγα λογια αξιζει για 2 μερες? και ισως την κυριακη να ναι πολλα κλειστα μαγαζια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά!

πολύ καλή ιδέα. Εχω πάει 2 φορές σε φεστιβάλ στην Τσεχία και ήταν πολύ καλά. Βέβαια τη μία χρονιά μας έκανες έναν καιρό...όλο μέσα στη λάσπη είμασταν, οποτέ έχε και κανα αδιάβροχο μαζί καλού/κακού. Τα αεροπορικά για Τσεχία ειναι κατα τη γνώμη μου σχετικά ακριβα (κανα 300) αλλά κοιτα να τα κλείσεις από τώρα μπας και βρεις πιο φτηνα. εγώ κοιτάω συνήθως στο travel.viva.gr. Τα έξοδα εκει δεν είναι ψηλά. Ειδικά άμα δεν θες και πολύ πολυτέλεια. Φαί και ποτο είναι φτηνά. Ξενοδοχείο, κλασσικά, αναλόγος με τι είσαι ευχαριστημένος. Εγώ στη θέση σου, άμα είχα παρέα θα πήγαινα οδικώς γιατί έτσι και αλλιώς road trip στα Βαλκανια αξίζει!!!!

 

Για το hiphop kemp μιλας?

Θα τσεκαρω το σαιτ.

Οδικως παιζει να βρω κατι οσο για ξενοδωχειο και τετοια ποτε δεν ειχα θεματα αλλα να μην ειναι και καμια σπηλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ, έλεγα μήπως ήταν αυτό που 'χα πάει εγώ και μπορούσα να βοηθήσω, αλλά μπα.

Το θεμα ειναι τα εισητηρια κτλπ αν ηταν στη τσεχια μπορεις να βοηθησεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχ, μπήκα να δω πότε είναι και αποδεικνύεται πως στην ίδια πόλη είχε γίνει και αυτό που 'χα πάει εγώ. Έχω και πανσιόν να σου προτείνω.

Μισό να τσεκάρω εισιτήρια.

 

Λοιπόν, το φθηνότερο είναι μια 200άρα. Πας με swiss, γυρνάς με lufthansa, με μια ανταπόκριση Ζυρίχη (πηγαίνοντας) και μια Μόναχο (γυρνώντας).

Αν θες απευθείας, ανεβαίνουμε στα 262 με SmartWings, αλλά υπ' όψιν πως η Aegean και η CSA δεν έχουν βγάλει ακόμα το καλοκαιρινό τους πρόγραμμα.

Παίζει στα 200 να βρεις και απευθείας με αυτές όταν ανοίξουν τα δρομολόγια. Your call.

 

Επίσης, εγώ είχα μείνει εδώ και ήταν τέλεια από 200 διαφορετικές απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχ, μπήκα να δω πότε είναι και αποδεικνύεται πως στην ίδια πόλη είχε γίνει και αυτό που 'χα πάει εγώ. Έχω και πανσιόν να σου προτείνω.

Μισό να τσεκάρω εισιτήρια.

 

Λοιπόν, το φθηνότερο είναι μια 200άρα. Πας με swiss, γυρνάς με lufthansa, με μια ανταπόκριση Ζυρίχη (πηγαίνοντας) και μια Μόναχο (γυρνώντας).

Αν θες απευθείας, ανεβαίνουμε στα 262 με SmartWings, αλλά υπ' όψιν πως η Aegean και η CSA δεν έχουν βγάλει ακόμα το καλοκαιρινό τους πρόγραμμα.

Παίζει στα 200 να βρεις και απευθείας με αυτές όταν ανοίξουν τα δρομολόγια. Your call.

 

Επίσης, εγώ είχα μείνει εδώ και ήταν τέλεια από 200 διαφορετικές απόψεις.

Αχα θα δω τα λεφτα και αποφασιζω για το πανε.

Θελω να ακουσω και καμια γνωμη για το πανε ελα με αμαξι που ειπε το παλικαρι πιο πανω.

Και ποσο σου βγηκε η πανσιον και πες τιποτα για το μερος αν δεν βαριεσαι :)

Επισης γενικα εξοδα εκει φαι κτλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...