Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ταξιδεύω αύριο για Ρώμη με aegean και AIRBUS INDUSTRIE A320-100/200, οι καλύτερες/άνετες θέσεις είναι αυτές που έχω επιλέξει, κάποιες άλλες?

 

dSygZ.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ταξιδεύω αύριο για Ρώμη με aegean και AIRBUS INDUSTRIE A320-100/200, οι καλύτερες/άνετες θέσεις είναι αυτές που έχω επιλέξει, κάποιες άλλες?

 

dSygZ.jpg

 

Από τις αγαπημένες μου είναι αυτές στις εξόδου κινδύνου διότι έχουν περισσότερο χώρο για τα πόδια.Αρκετές φορες πάω και πίσω για να έχω ησυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά θα ταξιδέψω τον ιούλιο με αεροπλάνο για να πάω φρανκφούρτη για 11 ημέρες και θα ήθελα πληροφορίες και τις προτάσεις σας! Τα εισιτήρια τα έκλεισα απο airtickets και θα παω με την aegean. Πρέπει να προσέξω κάτι? Από φρανκφούρτη ξέρει κανεις τιποτα? επίσης μόλις φτάσω φρανκφούρτη με το αεροπλανο θα παω κατευθειαν στο sankt wendel. Υπάρχει καποιο τρενο που να πηγαινει κατευθειαν απο το αεροδρομιο? η καποιο αλλο μεταφορικο μεσο σε καλη τιμη?

Δεν το ξέρω το μέρος.Στο χάρτη που έριξα ένα βλέμμα είναι κοντά στο Λουξεμβούργο και κυρίως στην πανέμορφη Αλσατία.Έχω την υποψία ότι καλύτερα θα ήταν να νοικιάσετε αυτοκίνητο.

 

 

Το παρακάτω θα σε βοηθήσει για τα τρένα.

http://www.bahn.com/i/view/DEU/en/index.shtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις εικονα το πως θα μου βγει οικονομικα ενα 4μερο στην Πολη?

 

Επισης σημαντικα ερωτηματα: Μονο Ταξιμ ή κοιταμε και αλλες περιοχες? Ή οι αλλες περιοχες ειναι μυστηριες (κακοφημες, χωρις συγκοινωνια κτλ)

 

Απο συγκοινωνια πως πανε? Εχουν μετρο?

 

Τελος, με τη γλωσσα τι γινεται? Αποτι ξερω δεν ειναι και πολυ του Αγγλικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρω το μέρος.Στο χάρτη που έριξα ένα βλέμμα είναι κοντά στο Λουξεμβούργο και κυρίως στην πανέμορφη Αλσατία.Έχω την υποψία ότι καλύτερα θα ήταν να νοικιάσετε αυτοκίνητο.

 

 

Το παρακάτω θα σε βοηθήσει για τα τρένα.

http://www.bahn.com/i/view/DEU/en/index.shtml

Αυτοκίνητο δεν μπορω να νοικιάσω αν και εχω διπλωμα αλλα ειμαι 20 χρονων ακομα και νομιζω μετα τα 23 μπορεις. Οποτε μενει το τρενο για μεταφορικο μεσο... ενδιαφερον το λινκ σου capten, thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά θα ταξιδέψω τον ιούλιο με αεροπλάνο για να πάω φρανκφούρτη για 11 ημέρες και θα ήθελα πληροφορίες και τις προτάσεις σας! Τα εισιτήρια τα έκλεισα απο airtickets και θα παω με την aegean. Πρέπει να προσέξω κάτι? Από φρανκφούρτη ξέρει κανεις τιποτα? επίσης μόλις φτάσω φρανκφούρτη με το αεροπλανο θα παω κατευθειαν στο sankt wendel. Υπάρχει καποιο τρενο που να πηγαινει κατευθειαν απο το αεροδρομιο? η καποιο αλλο μεταφορικο μεσο σε καλη τιμη?

Ναι, περνάει τρένο από το αεροδρόμιο. Θα μένεις Φρανκφούρτη ή σε αυτό το Sankt Wendel;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, απ' ότι είδα είναι κανα 2ωρο με το τρένο.

Δε τη ξέρω τη περιοχή, αλλά η πιο κοντινή μεγαλούπολη είναι το Saarbrücken απ ότι βλέπω στο χάρτη. Πολύ γραφικές πόλεις σχετικά κοντά είναι η Χαϊδελβέργη και η Trier. Για Φρανκφούρτη είχαμε γράψει κάποια πράγματα καμιά 5ρια σελίδες πίσω.

 

Αλλες ιδέες: ενοικίαση ποδηλάτων και βόλτες σε φυσικά πάρκα/δάση, μπάνιο σε καμιά λίμνη αν υπάρχει στη περιοχή και φαγοπότι σε κανα biergarten...

Ε υποθέτω οι γνωστοί σας θα μπορούν να σας κατατοπίσουν καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα. Λεμε φετος με την παρεα να επισκεφτουμε την Σαντορινη. Ειμαστε παρεα 6 ατομων. Γνωμες και προτασεις για το καλυτερo κατα την γνωμη σας μερος οπου θα επρεπε να βρουμε ξενοδοχιο ? Να μην ειναι και πολυ μακρια απο το κεντρο και απο τη παραλια,καταταλα για μεσο μας βλεπω με γουρουνες :devil: θα ηθελα πολυ να ακουσω εμπειριες απο καποιον που εχει περασει κανα 5ημερο εκει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά .

 

Μιας που το καλοκαίρι πλησιάζει και εγώ από νωρίς - νωρίς είπα να ψάχνω τον προορισμό για καλοκαιρινές διακοπές .

Λοιπόν θέλω να με βοηθήσετε με προσωπικές σας εμπειρίες από τις δικές σας καλοκαιρινές διακοπές .

 

Θέλω να ενημερώσω πως πέρσι επισκέφτηκα το νησί της Λευκάδας , της Σάμου και της Μυτιλήνης ( από Μυτιλήνη δεν είχα και πολλές εξορμήσεις ) .

 

Θα είμαστε 4 άτομα με 2 μηχανές .

 

Επομένως , τι ψάχνω από διακοπές στο περίπου ; Κυρίως να είναι νησί κοντά στην στεριά , δηλαδή να μην κάνω καμιά μέρα να φτάσω στο νησί , τώρα αυτό εξαρτάται και από που μένω . Από Θεσσαλονίκη ή Πάτρα θα ξεκινήσουμε . Επομένως τα σημεία έναρξης είναι αυτά . Άρα βλέπω και Αιγαίο και Ιόνιο .

 

Μπορείτε να βοηθήσετε στο να βρούμε ένα νησί ή γενικά έναν προορισμό ώστε να μην είναι και τόσο μακριά για να γλιτώσουμε την ταλαιπωρία ;

 

Υ.Γ. Ο προορισμός δεν είναι απαραίτητα νησί , αλλά δεν ξέρω αν αξίζει και πουθενά αλλού για διακοπές εκτός από νησί , άντε και καμιά Πάργα ή Χαλκιδική .

 

Please help :) Ευχαριστώ για τον χρόνο σας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θάσο. Πιο κοντά, πεθαίνεις.

 

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Α και Θάσο έχω πάει , συγνώμη που παρέλειψα να το πω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...