Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και τα Ferry?

για κερκυρα αν κλεισεις με επιστροφη με τα μικρα (ανοιχτου τυπου ή παντοφλες) καραβια

βγαινει νομιζω γυρσω στα 40ευρο πηγαινε ελα οδηγος και αμαξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθυτος χαλκιδικής τελευταία 3η παραλία στην σειρά (1η το πουντα 2η μια που έχει μονο ξαπλώστρες με μια ευγενέστατη ξένη κυρία και η 3ή που έχει ενα μπαράκι απο πάνω)

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ πολιτική.

Πάω να κάτσω στις ξαπλώστρες με την κοπέλα μου έχοντας αγοράσει καφέ απο το πουντα μπαρ και αφήνω τα πράγματα μου.

σε λίγα δευτερόλεπτα και ενώ δεν έχω προλάβει να κάτσω καλά καλά ερχετε ενα παληκάρι ευγενικά οφειλω να ομολογήσω και διστακτικά μου λέει οτι πρέπει να παραγγείλω.

Του λέω μόλις πήρα καφέ δεν γνώριζα οτι πρέπει να παραγγείλω απο εκει και οτι δεν χρεώνουν τις ξαπλώστρες

του πρότεινα να πληρώσω ξαπλώστρες αλλα αρνήθηκε γιατι δεν τις χρεώνουν.

 

ΟΚ ειχα πάρει καφέ του λέω θα παραγγείλουμε σε λίγο απο ενα χυμό

Απανταει οτι πρέπει ΤΩΡΑ να πάρει παραγγελία γιατι το αφεντικό βάζει τις φωνές και κοιτάει τις αποδείξεις

Μου έβαλε κοινός της θηλειά στον λαιμό να παραγγειλω

 

Οκ του λέω φέρε 2 νεράκια για τώρα και βλέπουμε

Ωραία απαντάει αφου ξενέρωσε με τα νεράκια ,πρέπει να μαζέψω τους καφέδες σας μου λέει γιατι το αφεντικό θα φωνάζει ..

Του λέω δεν παίζει κάτι τέτοιο μόλις είχα πάρει τους καφέδες και φεύγω γιατι ημουν με την κοπέλα μου για διήμερο και δεν ηθελα να με δεί εκτός εαυτού και να αρχίζω στα γ#$!@βρίδια τον ιδιοκτήτη του μπάρ.

Πήγα στην δευτερη παραλία.

 

Σας τα γράφω αυτολεξή οπως έγιναν

Μετα θέλουμε και τουρισμό με κάποια ζώα επιχειρηματίες που έχουμε;

Τι νταβατζηλίκη ειναι αυτό ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι σαν να πας να κάτσεις σε καφετέρια αφού προηγουμένως έχεις αγοράσει από την διπλανή καφετέρια καφέ. Η αντιστοιχία είναι τραπεζάκι/καρέκλες - ομπρέλα/ξαπλώστρες. Τώρα σωστά κινήθηκες για να παραγγείλεις, κακώς σου ζήτησαν τον καφέ. Τι να πω... Λίγο περίεργη η αντίδραση τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαράδεκτο

 

οι χαλκιδικιώτες είναι γνωστοί για την βλαχιά και την φραγκοφονιά που τους διακατέχει , ειδικά σε θέματα τουρισμού όπου γίνονται αρχοντοχωριάτες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα παω ιουλιο ΛΕΥΚΑΔΑ.

Θελω να ρωτισω που εχουν φτηνά δωμάτια για 5 μερες πχ. Οχι απαρετειτα στην πολη της λευκαδας απλα καπου οικονομικα.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα παω ιουλιο ΛΕΥΚΑΔΑ.

Θελω να ρωτισω που εχουν φτηνά δωμάτια για 5 μερες πχ. Οχι απαρετειτα στην πολη της λευκαδας απλα καπου οικονομικα.

 

Ευχαριστω

 

Δεν θα σε βοηθήσω και πολύ στο ερώτημά σου, αλλά επειδή η Λευκάδα είναι σχετικά μεγάλο νησί, πες μου τι επιθυμείς από τις διακοπές σου (ηρεμία; clubing;). Το ποιο αποδοτικό πιστεύω είναι να βρεις 2-3 πιθανές τοποθεσίες για να μείνεις και πιστεύω θα βρεις φθηνά. Ειδικά Ιούλιο που δεν είναι high season(σε σχέση με τον Αύγουστο που βουλιάζει το νησί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σε βοηθήσω και πολύ στο ερώτημά σου, αλλά επειδή η Λευκάδα είναι σχετικά μεγάλο νησί, πες μου τι επιθυμείς από τις διακοπές σου (ηρεμία; clubing;). Το ποιο αποδοτικό πιστεύω είναι να βρεις 2-3 πιθανές τοποθεσίες για να μείνεις και πιστεύω θα βρεις φθηνά. Ειδικά Ιούλιο που δεν είναι high season(σε σχέση με τον Αύγουστο που βουλιάζει το νησί).

 

Δεν εχω προβλημα.. απλα περισοτερο το οικονομικο με νιαζει.. ηρεμια clubbing.. το ιδιο μου κανει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω προβλημα.. απλα περισοτερο το οικονομικο με νιαζει.. ηρεμια clubbing.. το ιδιο μου κανει :)

Μην περιμένεις "clubbing" δυνατό στη Λευκάδα πάντως.

Απίστευτες παραλίες, καλό φαγητό κ.τλ... είναι αυτά που μπορεί να προσφέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...