Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για εισιτηρια καθαρα ο πρακτορας ειναι σχεδον απιθανο να σου παρει λιγοτερα...

εαν εκλεινες ολο το ταξιδι κατι μπορει να εκανες...

 

Οποτε τι λυση προτεινεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μεχρι και στο airtickets , εαν υπαρχει φθηνοτερο εισιτηριο με συνδιασμο πτησεων θα του το βγαλει...

προφανως θα ειναι ακριβοτερα.

Το airtickets δεν περιλαμβάνει την ryan air όμως για παράδειγμα.

Ενώ το άλλο που ανέφερα την έχει.

Άσε που μετά από 3000 συναλλαγές ήταν το 1ο site (το airtickets.gr) που δε δέχθηκε την κάρτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το airtickets δεν περιλαμβάνει την ryan air όμως για παράδειγμα.

Ενώ το άλλο που ανέφερα την έχει.

Άσε που μετά από 3000 συναλλαγές ήταν το 1ο site (το airtickets.gr) που δε δέχθηκε την κάρτα μου.

Εχω μπει και στα 2 που προτεινατε απο το Galaxy S 3 εχει εφαργογη. Τα πιο φθηνα που βγαζει ειναι 170ευρω μονο για να πας !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 170 ειναι και να πας και να ερθεις αλλα ειναι για ενα ατομο

Το ξερω ! Γιαυτο ειπα οτι ειναι παρα πολλα !!!

 

Πως θα γινει να βρω καλυτερη τιμη ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε τι λυση προτεινεις ;

Δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι...το κοστος ειναι αυτο.

2 εναλλακτικες εχεις 

1-τσεκαρεις τακτικα μπα και πεσει η τιμη...

2-αφηνεις να παει τελευταια μερα και πας στο αεροδρομιο 2 ωρες πριν μηπως εχει κατσει καμια ακυρωση και τυχεις σε κανενα του 50αρικου.

 

α και 3 , τσεκαρεις μονο πηγαινε και μονο ελα ξεχωριστα...(σχεδον απιθανο να βρεις φθηνα)

 

επισης 170 ευρω δεν ειναι ακριβα για να ξες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω γυρω στα 170 με επιστροφη παντως

Damn it με προλαβαν

Ναι για 1 ατομο ομως ! Τα ατομα που θα ταξιδεψουν ειναι 2 οποτε 170+170= 340Ε !!!

 

Παρα πολλα !!!

 

Δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι...το κοστος ειναι αυτο.

2 εναλλακτικες εχεις 

1-τσεκαρεις τακτικα μπα και πεσει η τιμη...

2-αφηνεις να παει τελευταια μερα και πας στο αεροδρομιο 2 ωρες πριν μηπως εχει κατσει καμια ακυρωση και τυχεις σε κανενα του 50αρικου.

 

α και 3 , τσεκαρεις μονο πηγαινε και μονο ελα ξεχωριστα...(σχεδον απιθανο να βρεις φθηνα)

 

επισης 170 ευρω δεν ειναι ακριβα για να ξες..

Δεν ειναι πολλα ; Αν ηταν για για τα 2 ατομα θα ελεγα ναι ...αλλα μου φαινονται πολλα ρε συ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

170/ατομο πηγαινελα ειναι απο τις πολυ καλες τιμες...εγω θα τα εκλεινα χθες.

δεν πας με πουλμαν.

βρε δεν ειναι για εμενα...Για ενα φιλικο ζευγαρι ειναι αλλα ψαχνουν για πολυ χαμηλη τιμη !!

 

Αν περιμενουμε λες να πεσουν οι τιμες Η θα ανεβουν ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο θεσσαλονικη για Στουτγκαρδη Η φρανκφουρτη οσο πιο φθηνα γινεται !! ( Αντε πρακτορες καντε καμια καλη τιμουλα !!)

 

Λοιπον για 2 ατομα . Αναχωρηση 30 Μαρτιου-Επιστροφη στις 7 Απριλιου !!!

 Με Ryanair ψηνεσαι??? Απο Θεσσαλονικη για Φρανκφουρτη Hahn (μαλλον λιγο εξω απο την πολη) εκανα μια γρηγορη ερευνα 140 και οι δυο με επιστροφη χωρις εξτρα αποσκευες αλλα μονο μια χειραποσκευη

 

 

επισης

Απο Βολο για Φρανκουρτη Hahn τις ιδιες ημερομηνιες 116€ και τα δυο ατομα.

 

Link.png Site: http://omnibusse.bohr.de/routes/wtc/routes.php?action=detail&route_id=16&language=en">Απο το αεροδρομιο μπορεις να πας Φρανκφουρτη με λεωφορειο σε 1 ωρα και 45 λεπτα με 14€

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περίπτωση σου είναι δύσκολη για διάφορους λόγους:

 

  • Ψάχνεις ελάχιστο καιρό πριν την πτήση
  • Δεν έχεις ελαστικές ημερομηνίες
  • Είναι αρχή της θερινής περιόδου και πιθανώς δεν θα έχουν ξεκινήσει ακόμη τα θερινά -κάποιες φορές φθηνότερα- δρομολόγια, και σίγουρα όχι τα τσάρτερ

Η Φρανκφούρτη κάθε τόσο παίζει στα 99€ με Lufthansa, η Στουτγάρδη παίζει σε αντίστοιχη τιμή με Air Berlin αραιά και που. Πρέπει όμως να ψάχνεσαι με προσφορές, να είσαι χαλαρός με ημερομηνίες, και να έχεις πιστωτική ή χρεωστική σε ετοιμότητα για να «χτυπήσεις» αμέσως μόλις δεις τη φθηνή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Road trip to Bulgaria (Bansko) και... θέλω μερικές πληροφορίες:

 

1) Ασφάλεια. Το ξενοδοχείο δεν έχει φυλασσόμενο πάρκιν. Οπότε θα παρκάρω "χύμα στο δρόμο" (νόμιμα σαφώς, αλλά "χύμα"). Θα βρω το αυτοκίνητο; Και αν το βρω, θα είναι ολόκληρο, ή θα το βρω με σπασμένο τζάμι, χωρίς ρόδες πάνω σε τσιμεντόλιθους, whatever;

 

2) Περιπέτειες στα σύνορα. Τις προάλλες "έφαγε μια καλή" το κακόμοιρο... και το αριστερό φανάρι βγήκε off. Έχω ήδη παραγγείλει άλλο, αλλά αν τελικά δε προφτάσει να έρθει, υπάρχει περίπτωση να με σταματήσουν; Υπόψιν ότι δουλεύουν τα φώτα κανονικά, απλά έχει σπάσει το "πλαστικό".

 

3) Ασφάλεια (άλλου είδους). Πράσινη κάρτα, huh; Πως βγαίνει αυτή και τι χρειάζεται; Επικοινωνώ με τον ασφαλιστή μου, (ο οποίος είναι Αθήνα κι εγώ Κρήτη) ή απευθείας με την ασφαλιστική εταιρεία μου;

 

"Γενικά" ξέρω κάποια πράγματα για την οδήγηση στη Βουλγαρία (π.χ. μόνιμα φώτα ανοιχτά, όχι πάνω από 80 για κανένα λόγο, etc.) Και το αυτοκίνητο δεν "δείχνεται", δεδομένου ότι έχει 2-3 καλά "παράσημα" (σήμερα αφαίρεσα τελείως το φτερό που ξέσκισα γιατί μπλόκαρε την πόρτα :P), είναι "φτηνό" αμάξι, με σιδερένιες ζάντες χωρίς τάσια, etc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπερες :P

Εχουμε κανενα tip, καποια πληροφορια για ντουμπαι? μερη ας πουμε που πρεπει να επισκεφθεις, αλλα πλυ καλο ειναι να αποφυγεις... Φαγητα για δοκιμη.. Ας πουμε το τεραστιο το mall αξιζει να το γυρισεις? το ενυδρειο λεει? να πας για ποτο σ αυτο το πανυψηλο κ πανακριβο ξενοδοχειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...