Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαγκες εχετε να προτεινετε κανενα must μερος για Άμστερνταμ? ? (Εκτος απο red light district και coffee shops :P )

Απο μουσεια μεχρι και καλα μαγαζακια

Καθε προταση δεκτη :)

 

Sent from my GT-I9300 using Insomnia

 

Kανε μια βολτα στο vondelpark. Παρε ποδηλατο αν εχει καλο καιρο και φροντισε να περπατησεις αρκετα :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kανε μια βολτα στο vondelpark. Παρε ποδηλατο αν εχει καλο καιρο και φροντισε να περπατησεις αρκετα :)

 

ποτε εχει καλο καιρο στο Αμστερνταμ? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε εχει καλο καιρο στο Αμστερνταμ? :P

 

Εγω πηγα 5 μερες μαρτη και τις 3 ηταν ηλιολουστος. Νταξει ειναι δεκεμβρης, αν δεν βρεχει αξιζει να παρει ποδηλατο, that's my point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμαστε για Πήλιο το σκ ανάμεσα Χριστούγεννα, Πρωτοχρονιά, 27-29 Δεκ. Συγκεκριμένα Μηλιές. Έχει κανά μπαράκι εκεί για βράδυ? Θα έχει νεολαία/κόσμο γενικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος έχει κάποια πρόταση για μικρές άνγωστες αλλά ωραίες πόλεις-χωριά σε απόσταση εντος ώρας απο φρανκφούρτη by train, ας προτείνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ημουν Κολονια και πηγα Φρανκφουρτη εκανε το τρενο 45 λεπτα. Αξιζει να πας μια βολτα προς εκει. Και πηγα και στο Κομπλετζ στο γυρισμο. Οχι τιποτα το ιδιαιτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Wiesbaden είναι συμπαθητικό. Κάποτε είχα κάποιες ώρες κενό μεταξύ πτήσεων στη Φραγκφούρτη και πετάχτηκα με το τρένο. Είναι κοντά και περπατιέται εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ημουν Κολονια και πηγα Φρανκφουρτη εκανε το τρενο 45 λεπτα. Αξιζει να πας μια βολτα προς εκει. Και πηγα και στο Κομπλετζ στο γυρισμο. Οχι τιποτα το ιδιαιτερο.

 

To σκέφτηκα για Κολωνία αλλά πέφτει αρκετά μακριά. Το google maps δίνει καμια 200αρα χιλιόμετρα και υπέθεσα ότι θα έχει ακριβό εισητήριο για τρένο. Για αυτό έψαχνα κάτι πιο κοντινό.

 

 

To Wiesbaden είναι συμπαθητικό. Κάποτε είχα κάποιες ώρες κενό μεταξύ πτήσεων στη Φραγκφούρτη και πετάχτηκα με το τρένο. Είναι κοντά και περπατιέται εύκολα.

 

Ωπ, ξέχασα να το αναφέρω, το Wiesbaden είναι το μόνο κοντινό μέρος σε φρανκφούρτη που επισκέφτηκα την προηγούμενη φορά που ήμουν εκεί. Κάτι παρόμοιο ψάχνω πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σκέφτηκα για Κολωνία αλλά πέφτει αρκετά μακριά. Το google maps δίνει καμια 200αρα χιλιόμετρα και υπέθεσα ότι θα έχει ακριβό εισητήριο για τρένο. Για αυτό έψαχνα κάτι πιο κοντινό.

 

 

 

Ωπ, ξέχασα να το αναφέρω, το Wiesbaden είναι το μόνο κοντινό μέρος σε φρανκφούρτη που επισκέφτηκα την προηγούμενη φορά που ήμουν εκεί. Κάτι παρόμοιο ψάχνω πάντως. 

Χαϊδελβέργη έχεις πάει; Είναι πιο μακριά από Wiesbaden, αλλά πιο κοντά από Κολωνία και είναι πολύ ωραία.

Επίσης, το Wuerzburg είναι ωραίο. Δεν το ήξερα καν ως πόλη πριν πάω, αλλά αξίζει μια επίσκεψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...