Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν κάποιος έχει κάποια πρόταση για μικρές άνγωστες αλλά ωραίες πόλεις-χωριά σε απόσταση εντος ώρας απο φρανκφούρτη by train, ας προτείνει κάτι.

Θα έλεγα Rothenburg, αλλά ίσως πέφτει λίγο μακριά. Τσέκαρε το πάντως.

Αλλιώς προτείνω κι εγώ Χαϊδελβέργη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω και μεγαλη εμπειρια σε αυτα τα θεματα, να ρωτησω:

μπορω πχ απο τωρα, μες το καταχειμωνο, να κλεισω ξενοδοχειο σε τιμές 'χώμα', για άνοιξη ή καλοκαίρι του επόμενου έτους;

Χτυπιουνται οι τιμές, ή είναι φιξ ακατεβατες;

Πως μπορω να επωφεληθω, από μια πρώιμη κράτηση, χτυπώντας ευκαιρία σε καποια περιοχη που με ενδιαφερει;

'Ιδιο να το κλεισω ενα μηνα πριν, ίδια τιμη να το κλεισω έξι μηνες πριν;

Υπάρχουν τιμές 'χώμα' αν κλεισω τοσο νωρις ή ειναι μονο ευσεβεις ποθοι? (στη φαντασια μου)

 

Με ενδιαφέρει κυρίως για ελλαδα, για ξενοδοχείο, αλλα θα ηθελα να ξερω αν τυχον παιζει αυτο το σεναριο και για εξωτερικο, ως πακετο ταξιδιωτικου γραφειου ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όλα ρευστά.

 

Μια φορά είχα κλείσει μήνες πριν στο μπούκινγκ με δωρεάν ακύρωση  και την τελευταία στιγμή διαπίστωσα ότι έδιναν τα υπόλοιπα δωμάτια 30% φθηνότερα. Ακύρωσα και ξαναέκλεισα στο ίδιο ξενοδοχείο κερδίζοντας χρήματα. Όχι ελλάδα αυτό.

 

Ελλάδα μου έτυχε να κλείσω από καιρό σκ 70 ευρώ τη βραδιά και μια βδομάδα πριν πάω ένας φίλος μου που ήταν εκεί μου βρήκε παραδίπλα αντίστοιχο δωμάτιο με 40.

 

Τιμές χώμα συνήθως βρίσκεις στις περιόδους που δεν ταξιδεύει κανείς, δεν είναι πάντα σίγουρο όμως αν θα τις βρεις νωρίς ή αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν βγει κατι προσφορες γαι ταξιδι στο εξωτερικο και συγκεκριμενα για ρωμη με 120-130 ευρω. Ειναι αεροπορικα ταξιδια και 3 νυχτες διαμονη. Αν τα εχετε δει...λετε να αξιζει?

http://www.cdftravel.gr/proorismoi2/thessaloniki/romi/item/7749-rome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν βγει κατι προσφορες γαι ταξιδι στο εξωτερικο και συγκεκριμενα για ρωμη με 120-130 ευρω. Ειναι αεροπορικα ταξιδια και 3 νυχτες διαμονη. Αν τα εχετε δει...λετε να αξιζει?

http://www.cdftravel.gr/proorismoi2/thessaloniki/romi/item/7749-rome

Αν κλείσεις μόνος σου τα αεροπορικά με τη ryanair, βγαίνουν για 15-18 Φεβρουαρίου 46 ευρώ το άτομο. Επίσης, το ξενοδοχείο που δίνει η προσφορά, δεν είναι στην πόλη, αλλά δίπλα στο αεροδρόμιο, 20 χμ από το κέντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω με το κορίτσι μου διακοπές στο Άμστερνταμ τον άλλο μήνα.

Εχει κανείς να μου προτείνει κάποιο φθηνό (γύρω στα 30-40€ τη βραδιά) ξενοδοχείο με πρωινό και σχετικά κάπως καλο; 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμστερνταμ και φθηνό και καλό ξενοδοχείο, τέσσερις λέξεις που δεν συμβιβάζονται.....

 

Υπολόγισε 80-90 το βράδυ, και αν η γκόμενα είναι κοκέτα, θα ακούσεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ για βρώμα και μυρωδιά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, τα φθηνά ξενοδοχεία στο Amsterdam είναι ψιλοχάλια, κοιτώνες θα βρεις ή κάτι άστα να πάνε. Ψάξε στο booking.com, ή στο skyscanner ( νομίζω έχει αναζήτηση για ξενοδοχεία )

 

Sent from my GT-I9305 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομίζω να ισχύει αυτό που λες..σιγουρα κάτι θα υπάρχει 

Αν δεν εισαι ομως (τρελα) γνωστης των δεδομενων της πολης και δεν βρισκεσαι εκει -ωστε να δρας αμεσα-

αν σου κληρωσει περιπου "δια αλληλογραφιας" που λεμε, ετσι οπως το θες να ξερεις οτι επιασες το Λοττο...!

:shifty:

Για να καταλαβεις, αν θυμαμαι σωστα τα προσεγμενα hostel μονο παιζανε/(παιζουν?) απο 30 ευρω/βραδια  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...