Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άνδρο τότε, έρχονται Αθήνα με πρωινή πτήση, ταξάκι (αλλά επειδή είναι ολλαδοί θα βρουν ότι υπάρχει λεωφορείο) στη Ραφήνα, σε 2-3 ωρίτσες Μπατσί και νοικιάρικο τουτού διότι οι καλές παραλίες είναι βόρια, μένουν στη χαρίκλεια, Saint Louis Studios, στή χώρα. Να πάνε Άχλα, κάθε μέρα. Και αν βαρεθούν και θέλουν να παρτάρουν, μπαίνουν βαποράκι περνούν Σύρο, Μύκονο και καταλήγουν Τήνο που σφίζει από ζωή. Επιστροφή με το βαπόρι στον πειραιά, τους μαζεύεις. 

 

Παρακαλώ.

 

 

EDIT: Φωτoγραφία

 

 

Τώρα που κοιμήθηκαν και τα παιδιά (να μην έχουν κι εφιάλτες, στο δρόμο με την κυτταρίτιδα)...

 

 

menegaki-athensbars.jpg

 

Η Άχλα είναι κάτω από τη Μενεγάκη...

 

 

 

 

Επεξ/σία από insomniaK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κανενας κρητικος να μου πει για κρητη? βασικα χανια μου εχει κολησει να παω,15αυγουστο εκει θα ειμαι και θελω γνωμες για το τι γινετια εκει,να μεινω πολη η πιο περα και να πηγαινω βολτα στην πολη..γενικα τι γινεται εκει περα,θαλασσες κλπ,εχει κανενα πανυγυρι τοτε..ολα ολα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας κρητικος να μου πει για κρητη? βασικα χανια μου εχει κολησει να παω,15αυγουστο εκει θα ειμαι και θελω γνωμες για το τι γινετια εκει,να μεινω πολη η πιο περα και να πηγαινω βολτα στην πολη..γενικα τι γινεται εκει περα,θαλασσες κλπ,εχει κανενα πανυγυρι τοτε..ολα ολα!!

Είναι πολύ ωραία τα Χανιά και να περπατησεις στη πόλη και όλα!!! Τώρα απο πανυγύρια δεν ξέρω τι γίνεται!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι για διαμονη η απλα για βολτα και να μεινω καπου κοντ ακαλυτερα ομως? εχει παραλιες κοντα και τι εχει να δω!! 10 μερες να εχω να γυρναω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Συναλλαγμα κανεις στα ανταλλακτηρια, τα οποια ονομαζονται Kantor. Προσεξε να μην κανεις αλλαγη χρηματων στα Kantor του αεροδρομιου γιατι οι τιμες τους ειναι απαραδεκτες. Χοντρικα να εχεις υποψη σου πως 1 ευρω = 4,2 ζλότι

Θα σε συμβουλευα να πας στο Kantor toυ ξενοδοχειου Μarriott (βρισκεται στο κεντρο) ή σε αυτο του εμπορικου κεντρου Arkadia. Αν αλλαξεις πανω απο 500 ευρω, μπορεις να ζητησεις απο τον υπαλληλο , αν μπορει να σου κανει μια πιο καλη τιμη!

2. Εισιτηρια αγοραζεις απο το κιοσκι της Ztm (η εταιρια συγκοινωνιων της Βαρσοβιας) που βρισκεται κοντα στην ακριανη εξοδο του αεροδρομιου και κοστιζει κανενα 5ζλοτο. Αν δεν κανω λαθος, καποια μηχανηματα αυτοματης πωλησης (βρισκονται μπροστα απο την εξοδο του αεροδρομιου) δεχονται και ευρω. Αν σκοπευεις να κινηθεις πολυ με συγκοινωνια (4-5 φορες ημερησιως), να αγορασεις 3ημερο εισιτηριο.

3. Πολλα λεωφορεια πανε στο κεντρο. Δεν ξερω σε ποιο ξενοδοχειο θα μεινεις αλλα το λεωφορειο 175 kai 188,πανε ακριβως στο κεντρο.

4. Ελπιζω να σε βοθησα. Για περισσοτερεςπληροφοριες ενημερωσε.

 

συγκεντρωτικα το ταξιδι μου

 

1926671_657929034270325_285135784_n.jpg

 

 

 

400642_657931134270115_689998969_n.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέμε με τα παιδιά από τη δουλειά να διοργανώσουμε εκδρομούλα του Αγίου Πνεύματος. δεν γίνεται να πάρουμε άδεια όλοι μαζί οπότε σκεφτόμαστε να φύγουμε παρασκευή 6/6 απόγευμα και να γυρίσουμε απόγευμα δευτέρας 9/6

κανένας κοντινός προορισμός στο εξωτερικό με σχετικά φθηνά μεταφορικά και σχετικά φθηνή ζωή;

αναχώρηση από θεσσαλονίκη

έχουμε ήδη μια προσφορά για βελιγράδι σε ξενοχοδείο 4 αστέρων πρωινό + βραδινό και μεταφορικά γύρω στα 150 ευρώ το άτομο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγίου Πνεύματος σε κοντινό προορισμό θα έχετε πρόβλημα με τα αεροπορικά εισιτήρια που θα είναι ακριβά λόγω μεγάλης ζήτησης. Σας συμφέρει να απευθυνθείτε σε οργανωμένα πρακτορεία. Αν είστε πολλά άτομα ίσως φτιάξουν πακετάκι ειδικά για εσάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταγαμε τις τιμες με το καραβι απο Πατρα για Ιταλια να παρουμε μαζι το αμαξι 3 ατομα(απο Αθηνα να φυγουμε) αλλα οι τιμες ακομα και στη χαμηλη περιοδο ειναι ακριβες.  Καλυτερα αεροπορικως. Ουτε πετρελαιο κλπ. Απλα δε θα εχεις ευχερεια να πας οπου θες μετα εσυ εκει. 

Γιατι δε τις ριχνουν λιγο τις τιμες με το καραβι; Κανονικα δε θα επρεπε να ειναι πιο φθηνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τσέκαρε και από Ηγουμενίτσα...

 

Και εκει οι τιμες στα ιδια επιπεδα ειναι. Και αν ειναι να φτασω Ηγουμενιτσα με το αμαξι με τα διοδια κλπ εφτασα τη τιμη της πατρας. Αεροπλανο μονο αξιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξέρω τι τους έπιασε όλους και γράφουν για τιμή χωρίς φόρους, ο ιρλανδέζικος τύπος λέει 10 ευρώ ή 10 δολάρια και τέλος.

 

http://www.independent.ie/business/ryanair-plans-10-flights-to-the-us-when-service-launches-30041321.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι μαζι με φορους βλεπω να γινεται πανικος. Και χωρις να ειναι ομως παλι καλα βγαινει. Το θεμα ειναι να γινει και να δουμε και ποσο θα κοστολογει τις βαλιτσες(αν θα ειναι η ιδια τιμη με ευρωπη πχ).

 

Μακαρι να γινει να πεσουν γενικα οι τιμες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...