Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλειστε αεροπορικα μεσω της εφαρμογης Travelplanet24 τον Μαιο για θεσσαλονικη μετ'επιστροφης 10 ευρω!!!!! (Κανονικο εισιτηριο 20 αλλα λογω της εκπτωσης παει 10)

post-157401-0-52500800-1394745673_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παω Μοναχο και εχω μια απορια για το που να μεινω. Πολλα ξενοδοχεια ειναι στην περιοχη κατω απο το σταθμο του τρενου αλλα εκει διαβασα οτι ειναι λιγο κακοφημη περιοχη, ισχυει? που θα προτείνατε να ψαξω?
 
Υποψην μου εχω αυτα τα 3 θα διαλεγατε?
http://www.booking.com/hotel/de/stachus-munchen.el.html
http://www.booking.com/hotel/de/parkhotellehel.html
http://www.booking.com/hotel/de/ghotel-munchen-zentrum.html

Επεξ/σία από manic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μετανάστες έχει παντού σε κάθε γερμανική μεγαλούπολη... και βασικά είμαι ένας από αυτούς... τι σε πειράζουμε;

 

Σχετικά με καζίνο/στριπτιτζάδικα κοντά στο σταθμό, δε πείρε κάτι το μάτι μου τελευταία φορά που ήμουν εκεί... βέβαια δε το έχω γυρίσει και όλο το κέντρο. Γενικά όμως το Μόναχο είναι μια ασφαλής πόλη, μέρα-νύχτα. Δε νομίζω ότι έχεις να φοβηθείς κάποια περιοχή κοντά στο σταθμό ή γενικά στο κέντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ιδέα μου ή είναι λίγο τσιμπημένα τα αεροπορικά για εξωτερικό αυτή την περίοδο;

 

Έχω πάει ρώμη, μιλάνο, βαρκελώνη, λονδίνο, βερολίνο, βουδαπέστη, παρίσι και για δυο άτομα μετ'επιστροφής δεν έχω δώσει πάνω από 350€ ποτέ. Για την ακρίβεια 350€ παρίσι, 320€ λονδίνο και όλα τ'άλλα περί τα 200€.

 

Τώρα κοιτούσα για μάιο ένα σύντομο ταξιδάκι και σκεφτόμουνα εδιμβούργο, λουξεμβούργο, βιέννη, πράγα, σεβίλλη. Ότι βρίσκω είναι από 450€ εως 800€. Ποτς γένεν αυτό;

 

Παρεπιπτόντως, έχετε κάποια καλή πρόταση; Όχι ολλανδία γιατί θα θέλουν να έρθουν πολλοί και όχι ιταλία γιατί έχω πάει πολλές φορές και αν ξαναπάω νομίζω θα με συλλάβουν :-)  (εκκρεμεί μια κλήση δυο χρόνια, δεν σκότωσα κανέναν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ιδέα μου ή είναι λίγο τσιμπημένα τα αεροπορικά για εξωτερικό αυτή την περίοδο;

 

Έχω πάει ρώμη, μιλάνο, βαρκελώνη, λονδίνο, βερολίνο, βουδαπέστη, παρίσι και για δυο άτομα μετ'επιστροφής δεν έχω δώσει πάνω από 350€ ποτέ. Για την ακρίβεια 350€ παρίσι, 320€ λονδίνο και όλα τ'άλλα περί τα 200€.

 

Τώρα κοιτούσα για μάιο ένα σύντομο ταξιδάκι και σκεφτόμουνα εδιμβούργο, λουξεμβούργο, βιέννη, πράγα, σεβίλλη. Ότι βρίσκω είναι από 450€ εως 800€. Ποτς γένεν αυτό;

 

Παρεπιπτόντως, έχετε κάποια καλή πρόταση; Όχι ολλανδία γιατί θα θέλουν να έρθουν πολλοί και όχι ιταλία γιατί έχω πάει πολλές φορές και αν ξαναπάω νομίζω θα με συλλάβουν :-)  (εκκρεμεί μια κλήση δυο χρόνια, δεν σκότωσα κανέναν)

Λουξεμβούργο πήγαινε συνδυαστικά με καμιά Γερμανία ή Βέλγιο γιατί είναι θεόμικρο.. Πράγα είναι όμορφη,αλλά εγώ Βιέννη θα πήγαινα να σου πω... Επίσης ναι γυναίκα είμαι θα πω και Παρίσι! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Λουξεμβούργο αυτό είναι το σχέδιο, έχουμε και φιλαράκια εκεί οπότε θα πάμε οδικώς όπου μας κάνει κέφι.

Παρίσι όχι γιατί αφενός εκεί ήταν το τελευταίο ταξίδι, αφετέρου θέλω κάτι καινούριο..

 

Η βιέννη και η πράγα είναι όντως στις επιλογές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For the record, το Ναύπλιο παραμένει ρομαντικός και ωραίος προορισμός κοντά στην Αθήνα για μονοήμερες ή 2ήμερα... Είχα να πάω 4-5 χρόνια, πήγα την Κυριακή και μπορώ να πω πως μου φάνηκε ότι έχει καλυτερεύσει αρκετά. Δεν ξέρω αν ήταν η μέρα ή το mood πάντως worth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω πάει ρώμη, μιλάνο, βαρκελώνη, λονδίνο, βερολίνο, βουδαπέστη, παρίσι και για δυο άτομα μετ'επιστροφής δεν έχω δώσει πάνω από 350€ ποτέ. Για την ακρίβεια 350€ παρίσι, 320€ λονδίνο και όλα τ'άλλα περί τα 200€.

 

 

Παρεπιπτόντως, έχετε κάποια καλή πρόταση;

Ψηφίζω Πράγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι για ζευγάρι δεν ψηφίζω Πράγα. Η δικιά σου δε θα χαρεί ιδιαίτερα.

 

Επιπλέον είναι μικρή (τα μέρη που έχουν ενδιαφέρον έστω).

 

Βάλτε κάτι παραπάνω και πηγαίντε Βιέννη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα , βιεννη , πραγα , βουδαπεστη ,και λοιπες πολεις της κεντρικης ευρωπης εχουν να κανουν ξεκαθαρα με ποια ειδες πρωτη.

Για μενα ετυχε και ειδα τη βιεννη , εμεινα μαλακας , πηγα στην Πραγα δεν ειδα τπτ διαφορετικο.

 

Συν του οτι ειναι μικρη , 4-5 μερη να γυρισεις την εχεις δει ολη.Οποτε και για μενα Βιεννη , ξεκαθαρα περαν της οψης/ατμοσφαιρας της πολης που οπως ειπα ειναι πανω κατι η ιδια , θα περασεις πολυ καλυτερα (διασκεδαση/μαμ/αξιοθεατα/μετακινησεις/κοντινοι προορισμοι).

 

Και οχι ρε λουσι , κατι ξεπλημενα ρωσακια ειχε η πραγα , τσεχες μεσα στο κεντρο και στις τουριστοπεριοχες δεν βλεπεις.

Μια βουλγαρα ειδα στην πραγα , τσολια και αυτη την ειχε πατριωτης απο τη Βεροια οπως αποδειχθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...