Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κλεισει με την παρεα για Πολη 2-7 Μαιου. Εχουμε κανει book ενα apartment 2,5 km απο την Ταξιμ.

 

Θελω μερικες συμβουλες για το που να κινηθουμε κυριως για νυχτα και φαγητο.

Δευτερευοντως για αξιοθεατα κλπ. Σιγουρα θα δουμε καποια πραγματα, αλλα τα βασικα.

 

Ευχαριστωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα!

 

θα πάμε σε λίγους μίνες Κοπεγχάγη με την περεα μου και δυστυχώς δεν έχει ξαναπάει κανείς μας

Υπάρχει κάποιος φίλος του forum που έχει πάει και μπορεί να μας πει δώσει κάποιες συμβουλές;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν πρόκειται για κάποιο λάθος, όμως σήμερα το βράδυ μπορείτε να βρείτε εισιτήρια από Στοκχόλμη για ΗΠΑ και Κίνα σε απίστευτα χαμηλές τιμές, λίγο πάνω από 200 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε συνάδελφος πρόσφατα, δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο αλλά γενικά σε τέτοιες χώρες καλό είναι να υπάρχει διαβατήριο αν γίνει καμιά βλακεία, μην τρέχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστος μου θα παει κρουαζιερα τον απριλη στο αιγαιο, και θα περάσουν για λιγες ωρες και απο το Κουσαντασι της Τουρκιας.

Τι θα ειχατε να προτεινετε για εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου βγαίνει η πίστη τελευταία με το φόρτο εργασίας που'χω, έκλεισα 2 (ολιγοήμερα) ταξίδια μπας και ξεκουραστώ. Τώρα μένει να βρω πειστικές δικαιολογίες για την απουσία μου από τη δουλειά :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κλεισει με την παρεα για Πολη 2-7 Μαιου. Εχουμε κανει book ενα apartment 2,5 km απο την Ταξιμ.

 

Θελω μερικες συμβουλες για το που να κινηθουμε κυριως για νυχτα και φαγητο.

Δευτερευοντως για αξιοθεατα κλπ. Σιγουρα θα δουμε καποια πραγματα, αλλα τα βασικα.

 

Ευχαριστωωωω

ωραία εκδρομή ήμουν Χριστούγεννα/Πρωτοχρονιά πριν 3 χρόνια. 

για φαγητό ταξιμ έχει πολύ ωραία εστιατόρια - μουσική σκηνή θα τα βρεις όλα εκεί και καλές τιμές θυμάμαι ένα εστιατόριο - βιβλιοπωλείο με πολύ ωραίο φαγητό και ωραίο φρέσκο προφιτερόλ μην παραλείψεις και τα στενάκια λίγο πάνω/κάτω πέρα από τον κεντρικό δρόμο. να αποφύγεις τα πολύ τουριστικά στην αρχή κοντά στο τελεφερικ και αυτά που έχουν σερβιτόρους ντελάληδες σαν την Βάρη έξω από το μαγαζί.

αξιοθέατα: 

1. Αγία Σοφία (με απογοήτευσε η καταστροφή μέσα ελάχιστες τοιχογραφίες έχουν μείνει μέσα)

2. Μπλε Τζαμί(καθαρές κάλτσες πριν πάτε εκεί)

3. Παζάρι (προσοχή μην χαθείτε) 

4. Καριγιέ Τζαμί (θέλει ταξί από τα ομορφότερα ψηφιδωτά στον κόσμο - μια μικρή βυζαντινή εκκλησία που έχει διασωθεί ολόκληρη)

5. Μουσείο μοντέρνας Τέχνης (ωραία τοποθεσία έχουν επενδύσει σε γνωστά σύγχρονα έργα)

6. χαμάμ

7. Τοπ Καπί(ωραία τοποθεσία και σου δίνει μια καλή εικόνα για την ζωή των πλούσιων της εποχής)

8 (ρωμαικό υδραγωγείο)

 

καλά να περάσετε, ευγενικοί οι άνθρωποι όταν ακούγανε ότι είμαστε έλληνες μας κερνούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου βγαίνει η πίστη τελευταία με το φόρτο εργασίας που'χω, έκλεισα 2 (ολιγοήμερα) ταξίδια μπας και ξεκουραστώ. Τώρα μένει να βρω πειστικές δικαιολογίες για την απουσία μου από τη δουλειά :mellow:

1. Μνημόσυνο οικογενειακού προσώπου (χρόνος,3μηνα εξάμηνα κάτι)

2. Αναρρωτική

3. ορκομωσία φίλου/φίλης εξωτερικό

 

Δε μου ρχεται κάτι άλλο τώρα συνήθως αυτά λέμε...

 

Λοιπόοοον, για πρωτομαγιά ήθελα Βιέννη (ώς συνήθως) αλλά την τύχη μου μέσα δεν έχει νορμάλ πτήσεις  :cry:

 

Οπότε από Βενετία, Φλωρεντία, Μόναχο, Φρανκφούρτη, Άμστερνταμ, Βρυξέλλες, Βερολίνο κτλ τι προτείνετε; 

Ρομαντικά κατά προτίμηση :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Μνημόσυνο οικογενειακού προσώπου (χρόνος,3μηνα εξάμηνα κάτι)

2. Αναρρωτική

3. ορκομωσία φίλου/φίλης εξωτερικό

 

Δε μου ρχεται κάτι άλλο τώρα συνήθως αυτά λέμε...

 

Λοιπόοοον, για πρωτομαγιά ήθελα Βιέννη (ώς συνήθως) αλλά την τύχη μου μέσα δεν έχει νορμάλ πτήσεις  :cry:

 

Οπότε από Βενετία, Φλωρεντία, Μόναχο, Φρανκφούρτη, Άμστερνταμ, Βρυξέλλες, Βερολίνο κτλ τι προτείνετε; 

Ρομαντικά κατά προτίμηση :/

Ευχαριστώ, katiepie! Νομίζω ότι κλίνω περισσότερο προς την 3η επιλογή, γιατί προγραμματίζω να μνημονεύσω κόσμο και κοσμάκη τον Ιούλη :)

 

Όσο για τα δικά σου ταξίδια, αν θέλεις κάτι ρομαντικό θα πρότεινα κι εγώ Φλωρεντία και μετά Βρυξέλλες και από εκεί πας στη όμορφη Brugge (είναι κοντά στις Βρυξέλλες) και μακράν καλύτερα από Βενετία. Κι έχει κι άλλες όμορφιες εκεί τριγύρω μετά: Antwerp, Ghent κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...