Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ειχα κλεισει με aegean βαρσοβια 95 ευρω πηγαινε-ελα χωρις βαλιτσα για φλεβαρη

εχει παει κανεις?

 

Εγώ τη γνωρίζω αρκετά καλά.

Η Βαρσοβία είναι ωραιότατη. Ελπίζω να πετύχεις και καλό καιρό για να την ευχαριστηθείς.

Ρώτησε ό,τι άλλο θες να μάθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σε όλη την παρέα !!

 

Θα ήθελα προτάσεις για weekend κοντα στην Αθηνα σε γραφικη περιοχη και σε διαμονη με τζάκι !

 

Και αν έχετε προτάσεις για διαμονή οικονομικές pm, σε περιπτωση που παραβιαζονται οι κανονες του φορουμ !

 

Ευχαριστω !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική επιλογή προορισμού, πριν από 4 ημέρες αντίκρισα αυτή την εικόνα και έπαθα πλάκα. Στο φόντο διακρίνεται αμυδρά το χιονοδρομικό.

http://www.flickr.com/photos/42085180@N04/12225893323/

 

Από τιμές παίζουν πολλές προσφορές στα γνωστά ντιλάδικα, μπορείς να ρίξεις μια ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τη γνωρίζω αρκετά καλά.

Η Βαρσοβία είναι ωραιότατη. Ελπίζω να πετύχεις και καλό καιρό για να την ευχαριστηθείς.

Ρώτησε ό,τι άλλο θες να μάθεις.

ευχαριστω!

αρχικα θελω να μαθω που εκανες συναλλαγμα,γιατι φευγω αυριο το πρωι και δεν προλαβα/ξεχασα να κανω

δεν εχω σκοπο να ξοδεψω τα κερατα μου,αλλα θελω να χω αρκετα για να μπορω να φαω και να γινω κωλοτρυπιδι το βραδυ απο τις βοτκες με τα χορτα :P

εισιτηρια για λεωφορια που και ποσο εχουνε απο αεροδρομιο προς κεντρο?

ειδες κανα αξιοθεατο ενδιαφερον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω!

αρχικα θελω να μαθω που εκανες συναλλαγμα,γιατι φευγω αυριο το πρωι και δεν προλαβα/ξεχασα να κανω

δεν εχω σκοπο να ξοδεψω τα κερατα μου,αλλα θελω να χω αρκετα για να μπορω να φαω και να γινω κωλοτρυπιδι το βραδυ απο τις βοτκες με τα χορτα :P

εισιτηρια για λεωφορια που και ποσο εχουνε απο αεροδρομιο προς κεντρο?

ειδες κανα αξιοθεατο ενδιαφερον?

 

 

1. Συναλλαγμα κανεις στα ανταλλακτηρια, τα οποια ονομαζονται Kantor. Προσεξε να μην κανεις αλλαγη χρηματων στα Kantor του αεροδρομιου γιατι οι τιμες τους ειναι απαραδεκτες. Χοντρικα να εχεις υποψη σου πως 1 ευρω = 4,2 ζλότι

Θα σε συμβουλευα να πας στο Kantor toυ ξενοδοχειου Μarriott (βρισκεται στο κεντρο) ή σε αυτο του εμπορικου κεντρου Arkadia. Αν αλλαξεις πανω απο 500 ευρω, μπορεις να ζητησεις απο τον υπαλληλο , αν μπορει να σου κανει μια πιο καλη τιμη!

2. Εισιτηρια αγοραζεις απο το κιοσκι της Ztm (η εταιρια συγκοινωνιων της Βαρσοβιας) που βρισκεται κοντα στην ακριανη εξοδο του αεροδρομιου και κοστιζει κανενα 5ζλοτο. Αν δεν κανω λαθος, καποια μηχανηματα αυτοματης πωλησης (βρισκονται μπροστα απο την εξοδο του αεροδρομιου) δεχονται και ευρω. Αν σκοπευεις να κινηθεις πολυ με συγκοινωνια (4-5 φορες ημερησιως), να αγορασεις 3ημερο εισιτηριο.

3. Πολλα λεωφορεια πανε στο κεντρο. Δεν ξερω σε ποιο ξενοδοχειο θα μεινεις αλλα το λεωφορειο 175 kai 188,πανε ακριβως στο κεντρο.

4. Ελπιζω να σε βοθησα. Για περισσοτερεςπληροφοριες ενημερωσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστή από Άμστερνταμ θα έρθει Ελλάδα στα μέσα Μαΐου με τον φίλο της. Γύρω στα 30, οπότε όχι και για τρελά πάρτυ.

Θέλουν να πάνε σε ένα νησί, μετά Αθήνα και να φύγουν από εκεί για Ολλανδία. Έχει κοιτάξει για Σαντορίνη, Ζάκυνθο και Λευκάδα. Για πείτε κανένα νησί που να φτάνεις εύκολα από Άμστερνταμ και μετά να πηγαίνεις εύκολα Αθήνα. Και που να έχει και κανέναν άνθρωπο στις 15-20 Μαΐου. Μην τους φάει η μοναξιά!

 

Είχαν κάτι ιδέες να πάνε από Ζάκυνθο Πάτρα και μετά να οδηγήσουν μέχρι την Αθήνα, αλλά της το ξέκοψα! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστή από Άμστερνταμ θα έρθει Ελλάδα στα μέσα Μαΐου με τον φίλο της. Γύρω στα 30, οπότε όχι και για τρελά πάρτυ.

Θέλουν να πάνε σε ένα νησί, μετά Αθήνα και να φύγουν από εκεί για Ολλανδία. Έχει κοιτάξει για Σαντορίνη, Ζάκυνθο και Λευκάδα. Για πείτε κανένα νησί που να φτάνεις εύκολα από Άμστερνταμ και μετά να πηγαίνεις εύκολα Αθήνα. Και που να έχει και κανέναν άνθρωπο στις 15-20 Μαΐου. Μην τους φάει η μοναξιά!

 

Είχαν κάτι ιδέες να πάνε από Ζάκυνθο Πάτρα και μετά να οδηγήσουν μέχρι την Αθήνα, αλλά της το ξέκοψα! Ευχαριστώ!

 

Γιατί ρε; Λόγω δρόμου; κλαιν μαιν. Τώρα Ιόνιο λίγο δύσκολο να βρει κόσμο εκείνη την περίοδο. Πες της να πάει Λευκάδα το τριήμερο του αγ Πνεύματος αν μπορεί. Είναι ότι ποιο κοντινο μπορεί στο να έχει κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! Θα τους τα πω.

Όσο για την οδήγηση, όχι μόνο λόγω δρόμου, αλλά και λόγω Ελλήνων οδηγών. Γιατί να οδηγήσει κανείς στην Ελλάδα αν μπορεί να το αποφύγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...