Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^

Λολ ρε συ! Από Θεσσαλία τον στέλνεις στο Λουτράκι;;;;;;!!!!!

 

 

 

Αρκετά κοντά σου είναι η Ολυμπιακή Ακτή. Αμμουδιά, ρηχή, οργανωμένη.

Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο booking βλέπω και με 150 euros για 4 βράδια π.χ. μέσα Ιουλίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα δεν τον εστειλα κι ολας μια προταση του εκανα  :)

γυρω στα 400 χλμ ειναι μεχρι το λουτρακι - περιπου 4 ωρες δηλαδη  , οσο ειπε .. 

αν δε θελει να ταξιδεψει πολυ ας ριξει μια ματια προς παργα μερια που ειναι τελεια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μεινατε στη Βενετια και ποσο κλεισατε το δωματιο?

Για να δουμε αν συμφερει....ολο το πακετα

Μειναμε mestre σε αυτο το ξενοδοχειο.

http://www.hotelplazavenice.com/

περιπου 110 ευρω τη βραδια με πρωινο.Σαν ξενοδοχειο καταπληκτικο+απεναντι απο τον σταθμο των τρενων και τη σταση λεωφορειου αρα με 1.1/1.2 ευρω + 10 λεπτα αποσταση εισαι βενετια.

Στην ιδια ευθεια ειχε αλλα 2 ξενοδοχεια.

Υπαρχουν και πολυ φθηνοτερα αναλογως τις υπηρεσιες και την αποσταση απο το συγκεκριμενο ομως μειναμε πολυ ευχαριστημενοι.

Οσο απο φαγητο διασκεδαση οπως παντου εχει απο λογικες τιμες εως απλησιαστες.

Αλλα η πολη ειναι απιθανη ετσι και αλλιως.Ανετα εμενα μια εβδομαδα ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για Λουτρακι αν και δεν ειναι αμμωδης η παραλία. Ενδείκνυται για οικογενειακές διακοπές και φυσικά 10km απο εκει ειναι η λίμνη της Βουλιαγμενης που ειναι όαση για relax καταστάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ + 1000

ενδείκνυται για οικογενειακες διακοπες το λουτρακι -οσο για την λιμνη , μια απο τις ομορφοτερες στην ελλαδα

δειτε για να καταλαβετε .. οσοι ειστε απο αθηνα και φευγετε 2ημερα  η και αυθημερον μη την  χασετε ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες καμια ιδέα απο Νάξο έχετε; Μέρη ή αν αξίζει σαν νησί;

Να εξηγηθώ. Μετά απο πολλα χρόνια θα πάω μόνος μου διακοπές (χωρις κοπέλα ή φίλους).
Γενικά μπορεί εξ όψεως να έχω τον ανθρωποδιώχτη, αλλα δεν δυσκολεύομαι να κάνω παρέες.
Δεν με πολυ ενδιαφέρει η νυχτερινή ζωη (κλαμπς κλπ κωλοχτυπάδικα), τα μπαράκια ευπρόσδεκτα. Αλλά με συγκινούν οι ωραίες παραλίες και η φύση, αναρρίχηση - καταρρίχηση - καταρράκτες - ποτάμια κλπ. Βολτες σε χωριά και δοκιμή μέχρι σκασμού της τοπικής κουζίνας.

Προσφέρεται το νησι για τα παραπάνω;
Σκέφτομαι να πάω με τη μηχανή, φαντάζομαι πως βολεύει. 

Κάθε συμβουλή ή ιδέα για άλλο μέρος καλοδεχούμενη.  :-)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με συγκινούν οι ωραίες παραλίες και η φύση, αναρρίχηση - καταρρίχηση - καταρράκτες - ποτάμια κλπ. Βολτες σε χωριά και δοκιμή μέχρι σκασμού της τοπικής κουζίνας.

 

 

Κάθε συμβουλή ή ιδέα για άλλο μέρος καλοδεχούμενη.  :-)  

Καταπληκτικές παραλίες έχει το Ιόνιο και τις ωραιότερες για εμένα η Λευκάδα. 

Πράσινο, ποτάμια και καταρρακτες βρίσκεις προς Έδεσσα/ Αριδαία μεριά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για τη Λευκάδα!
Εχω πάει δύο φορές και τη τελευταία τη συνδύασα με 2 ημερη εκδρομή στις πηγές του Αχέροντα. Πραγματικά ένα πανέμορφο τοπίο. 
Το συνιστώ σε όλους να πάνε. Προσοχή όμως μια συμβουλή, θα σας πρότεινα να μην μείνετε στη Πάργα γιατι οι τιμές των δωματιων είναι στο θεό. Υπάρχει εκει κοντα (στις πηγές) ένα μικρό χωριουδάκι η Λούτσα. Με 25 ευρω τη βραδιά (προ διετίας), μείναμε σε καινούργιο ενοικιαζόμενο δωμάτιο ενός κοκκινομάγουλου και εξυπηρετικότατου παππού με θέα το γαλάζιο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να έχω παει θα σου πρότεινα να ριξεις μια ματια στην Καλυμνο αφου ασχολεισαι με αναρριχηση κλπ http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/238646/kalymnos-i-mekka-tis-anarrihisis

Ρίχνοντας μια ματια είδα ότι κάνει και ο Κοτρωνάρος σχολη εκει, θελει υψηλο μπατζετ αλλά αν ενδιαφέρεσαι και θελεις να διαθεσεις χρόνο και χρήμα μπορεις να τα συνδυασεις ωραια. http://www.basecamp.gr/?section=product&prod=461&cat=12580

 

Μια αλλη καλή επιλογή για "περιπετειώδεις" διακοπές ειναι η Σαμοθράκη όπου και εκει μπορεις να τα συνδυασεις ή και να βρεις ποιος ορειβατικός κανει εκδρομουλα εκει την περιοδο που θα εισαι και εσύ εκει όπου θα γνωρίσεις και κόσμο. 

 

O μονος λόγος να παει κανεις Εδεσσα είναι να περνάει από εκει για να πάει κάπου αλλού!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O μονος λόγος να παει κανεις Εδεσσα είναι να περνάει από εκει για να πάει κάπου αλλού!

Για καλοκαίρι θα προτιμούσα σίγουρα κι εγώ νησί κι έχει πολλά όμορφα η Ελλάδα.

Τέσπα, πάω Κεφαλονιά αυτή τη βδομάδα, μπορεί να γράψω review για όποιον ψάχνεται και την έχει στις επιλογές του :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ναξος ειναι ενα απο τα ωραιότερα νησιά των κυκλαδων, μην το σκέφτεσαι λοιπόν, εχει τα πάντα, απίστευτες παραλίες, μπαράκια και με τα καλύτερα, τυρια, κρασιά στην ελλαδα.

 

Μια φοβερή χώρα, πολλα αξιοθέατα, χωριά, αρχαιότητες κλπ.

 

ΕΦΥΓΕΣ ΤΩΡΑ :P

 

Ρε παίδες καμια ιδέα απο Νάξο έχετε; Μέρη ή αν αξίζει σαν νησί;

Να εξηγηθώ. Μετά απο πολλα χρόνια θα πάω μόνος μου διακοπές (χωρις κοπέλα ή φίλους).
Γενικά μπορεί εξ όψεως να έχω τον ανθρωποδιώχτη, αλλα δεν δυσκολεύομαι να κάνω παρέες.
Δεν με πολυ ενδιαφέρει η νυχτερινή ζωη (κλαμπς κλπ κωλοχτυπάδικα), τα μπαράκια ευπρόσδεκτα. Αλλά με συγκινούν οι ωραίες παραλίες και η φύση, αναρρίχηση - καταρρίχηση - καταρράκτες - ποτάμια κλπ. Βολτες σε χωριά και δοκιμή μέχρι σκασμού της τοπικής κουζίνας.

Προσφέρεται το νησι για τα παραπάνω;
Σκέφτομαι να πάω με τη μηχανή, φαντάζομαι πως βολεύει. 

Κάθε συμβουλή ή ιδέα για άλλο μέρος καλοδεχούμενη.  :-)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιταξε προς Πλαταμωνα, Μεσαγγαλα, Νεους Πορους, Λεπτοκαρυα, Σκοτινα, Κατερινη

δεν το διευκρίνισα...έχω πάει αμέτρητες φορές.

την τιμάω κάθε χρόνο την περιοχή απο αγιόκαμπο εως παραλία κατερίνης και θέλω να αλλάξω φέτος!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το διευκρίνισα...έχω πάει αμέτρητες φορές.

την τιμάω κάθε χρόνο την περιοχή απο αγιόκαμπο εως παραλία κατερίνης και θέλω να αλλάξω φέτος!!! 

γι αυτο σου προτεινα κατι μακρινο ! αλλοι πανε κοντα ,  σε αλλους αρεσει να πηγαινουν πιο μακρια να μαθαινουν νεα μερη  καθε φορα ! δε ξερω αν εχεις παει λουτρακι θα σου αρεσει πολυ παντως , τα εχεις ολα στα ποδια σου κι ειναι κυριως για οικογενειες  ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες καμια ιδέα απο Νάξο έχετε; Μέρη ή αν αξίζει σαν νησί;

 

Να εξηγηθώ. Μετά απο πολλα χρόνια θα πάω μόνος μου διακοπές (χωρις κοπέλα ή φίλους).

Γενικά μπορεί εξ όψεως να έχω τον ανθρωποδιώχτη, αλλα δεν δυσκολεύομαι να κάνω παρέες.

Δεν με πολυ ενδιαφέρει η νυχτερινή ζωη (κλαμπς κλπ κωλοχτυπάδικα), τα μπαράκια ευπρόσδεκτα. Αλλά με συγκινούν οι ωραίες παραλίες και η φύση, αναρρίχηση - καταρρίχηση - καταρράκτες - ποτάμια κλπ. Βολτες σε χωριά και δοκιμή μέχρι σκασμού της τοπικής κουζίνας.

 

Προσφέρεται το νησι για τα παραπάνω;

Σκέφτομαι να πάω με τη μηχανή, φαντάζομαι πως βολεύει. 

 

Κάθε συμβουλή ή ιδέα για άλλο μέρος καλοδεχούμενη.  :-)  

Αν πας Αύγουστο παίζει να συμπέσουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...