Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 Αυγούστου παίρνω άδεια, οπότε κατά τις 13 λέω να αρχίσω τις βουτιές :P

13-18 θα είμαι εγώ, τουλάχιστον έτσι είπαν... τώρα που το πες κάτσε να κάνω αίτηση αδείας... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε tips για Αλόννησο; Έκλεισα μερικές μέρες αρχές αυγούστου και ψάχνω οδηγίες για φαγητό και παραλίες (και οτιδήποτε άλλο μπορεί να αξίζει να κάνει κανείς εκεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε tips για Αλόννησο; Έκλεισα μερικές μέρες αρχές αυγούστου και ψάχνω οδηγίες για φαγητό και παραλίες (και οτιδήποτε άλλο μπορεί να αξίζει να κάνει κανείς εκεί)

 

http://community.pamediakopes.gr/greece/f/32/t/2440.aspx

 

http://athenscitystories.blogspot.gr/2010/08/blog-post.html

 

 

Προσωπικα, δεν εχω παει στην Αλοννησο. Εχω παει Σκοπελο - Σκιαθο και ηταν πολυ ομορφα. Σκοπελος πιο ωραια νερα απο τη Σκιαθο, Σκιαθος περισσοτερη ζωη και πιο πολυ νεολαια σε σχεση με τη Σκοπελο. Σκοπελος πολυ πρασινο (και η Σκιαθος ειχε, αλλα αν θυμαμαι καλα, οχι τοσο πολυ οσο η Σκοπελος) και πιστευω οτι ετσι με πολυ πρασινο και ωραια νερα θα ειναι και η Αλοννησος. Χαλαρο νησι ειναι σιγουρα, ισως και πιο χαλαρο απο τη Σκοπελο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://community.pamediakopes.gr/greece/f/32/t/2440.aspx

 

http://athenscitystories.blogspot.gr/2010/08/blog-post.html

 

 

Προσωπικα, δεν εχω παει στην Αλοννησο. Εχω παει Σκοπελο - Σκιαθο και ηταν πολυ ομορφα. Σκοπελος πιο ωραια νερα απο τη Σκιαθο, Σκιαθος περισσοτερη ζωη και πιο πολυ νεολαια σε σχεση με τη Σκοπελο. Σκοπελος πολυ πρασινο (και η Σκιαθος ειχε, αλλα αν θυμαμαι καλα, οχι τοσο πολυ οσο η Σκοπελος) και πιστευω οτι ετσι με πολυ πρασινο και ωραια νερα θα ειναι και η Αλοννησος. Χαλαρο νησι ειναι σιγουρα, ισως και πιο χαλαρο απο τη Σκοπελο.

 

Περισσότερο για προσωπικές εμπειρίες/προτιμήσεις ψάχνω. Thanks you για τα links όπως και να'χει :)

 

Έχω πάει αρκετές φορές Σκιάθο αλλα φέτος ήθελα κάτι πιο chill για αρχή οπότε είπα να δοκιμάσω και κάτι διαφορετικό. Αν πλησιάζει (και πόσο μάλλον ξεπερνάει) τη Θάλασσα της Σκιάθου τότε σίγουρα δεν θα είναι απογοήτευση ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Σκόπελος και Αλλόνησος καλύτερη φάση από Σκιάθο τα νερά.

Άσε που Αλλόνησο παίζει να κάνεις τρελίτσες και με δελφίνια άμα νοικιάσεις κάνα φουσκωτό.

 

Κανένα νησί απ' τα 3 πρασινότερο της Σκιάθου όμως ε.

Αν ξανακαταλήξεις εκεί, έχω hints για πεζοπορία μέσα από δασάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, πιο πρασινη η Σκιαθος? Και εγω που νομιζα οτι η Σκοπελος ηταν...

 

Και φωκιες μπορει να δει.. Και αν δεν εχει φουσκωτο, ας παρει κανα καραβακι απο αυτα που σε κανουν το γυρο του νησιου, βολτα σε σκοπελο κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κανένα νησί απ' τα 3 πρασινότερο της Σκιάθου όμως ε.

 

 

sadface.jpg

 

Η Σκιάθος ήταν μέχρι τελευταία στιγμή σαν στάση πριν την επιστροφή για μερικές μέρες αλλα τελικά είπαμε να πάνε οι μέρες/$$ σε ένα 3ημερο Αμμουλιανή που είναι και κοντά απο Χαλλλλκιδική.

 

Αυτό με το νοίκιασμα φουσκωτό το χω απορία. Επίσημα τι δίπλωμα θέλει; Έχω αυτοκίνητο/μηχανή (και ιστιοπλοικού αν μετράει κάπου) αλλα afaic υπάρχουν και κάποια για ταχύπλοα. Το είχα σκοπό αλλα δε μπορούσα να βρώ κάτι πολύ συγκεκριμένο που να αφορά την ενοικίαση για σκαφάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sadface.jpg

 

Η Σκιάθος ήταν μέχρι τελευταία στιγμή σαν στάση πριν την επιστροφή για μερικές μέρες αλλα τελικά είπαμε να πάνε οι μέρες/$$ σε ένα 3ημερο Αμμουλιανή που είναι και κοντά απο Χαλλλλκιδική.

 

Αυτό με το νοίκιασμα φουσκωτό το χω απορία. Επίσημα τι δίπλωμα θέλει; Έχω αυτοκίνητο/μηχανή (και ιστιοπλοικού αν μετράει κάπου) αλλα afaic υπάρχουν και κάποια για ταχύπλοα. Το είχα σκοπό αλλα δε μπορούσα να βρώ κάτι πολύ συγκεκριμένο που να αφορά την ενοικίαση για σκαφάκια.

Λίγο που το 'χα ψάξει παλιά, έχει ηλικιακό όριο και δίπλωμα απαιτείται μόνο από κάποια κυβικά; ίππους; και πάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος μου που πηγαινε πιο παλια για ψαρεμα με ενα φουσκωτακι (χωραγε 3-4 ατομα με το ζορι, δεν θυμαμαι ακριβως το μηκος) και μια μηχανη 3 - 5 ιππους, δεν ηθελε διπλωμα, μονο αδεια αλιειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τελευταιο.Εχουμε καταληξει με φιλους σε δυο προορισμους. Ρωμη και Βερολινο... Ιδιες τιμες πανω-κατω. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι για το Βερολινο πιο πολυ. Για την ηλικια μου που ειμαι 20 ειναι καλα για βραδινη διασκεδαση κτλπ ή ειναι λιγο ξενερωτα και δε κινειται τιποτα?? Για τη Ρωμη πιστευω ειναι σα την Ελλαδα σε αυτο το θεμα γι'αυτο και δε ρωταω. Αλλα για Γερμανια δεν εχω ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...