Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Το διαβατηριο μου ληγει την μερα που θα πεταξω για επιστροφη απο Ιταλια για Ελλαδα. 10 ιουνιου ληγει την ιδια μερα πεταω για το Επιστροφη στην Ελλαδα. Υπαρχει προβλημα ή ισως μου δημιουργησει καποιος στον check in λογο ημερομηνιας;

Απο Ιταλια μπορεις να επιστρεψεις και με την ταυτοτητα. 

Αν και αποκλειω το να σου δημιουργηθει οποιοδηποτε προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Θα έχω αυτοκίνητο οπότε για μπάνιο δεν υπάρχει θέμα, πάω παντού

Απλά το βράδυ για κάνα ποτάκι(ξέρω δεν είναι Κασσάνδρα :P) μη με φάνε τα πήγαινε-έλα

 

Τοτε μαλλον προς την πλευρα που κοιτάει προς Κασσανδρα εκτός και αν εισαι φαν των μπιτσομπαρων-καμπινγκ. Στην Σαρτη το καλύτερο που εχεις να κανεις το βράδυ ειναι να φας παγωτο απο τον Ιταλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Θα έχω αυτοκίνητο οπότε για μπάνιο δεν υπάρχει θέμα, πάω παντού

Απλά το βράδυ για κάνα ποτάκι(ξέρω δεν είναι Κασσάνδρα :P) μη με φάνε τα πήγαινε-έλα

 

Άρα, καταλήγουμε στον Μαρμαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Next week, πάω Βαρκελώνη, αλλά για λίγο (3 διαν μόνο).

Αρα, έχω περιορισμένο χρόνο, για 4-5 σημαντικά αξιοθεατα (που χρειάζονται ωρες εννοώ).

Και Ειδικά για βράδυ, παίζει κανά καλό θέατρο με υπό-υπερτιτλους, οπερα, κάτι διαφορειτκό?

Αλλα hints n tips?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Εκλεισα μεσω Ryanair 4 πτήσεις. Από όσο έψαξα δεν μπορούσα να τις κλέίσω ταυτόχρονα, να τις βαλω δηλαδη στο καλάθι αγορών και να πληρώσω για όλες μαζί αλλά 1-1. Το θεμα ειναι ότι μετα τις 2 πρώτες οι τιμές για τις αλλες 2 ανέβηκαν καπως, συνολικά 20 ευρώ. Αναγκαστικά τις έκλεισα, μην γινει τίποτα και μετά ψάχνομαι.. Το θεμα ειναι ότι 2 μέρες μετά ξαναέπεσαν στα ποροηγούμενα επίπεδα..

Πως γινεται να το γλυτώσουμε αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Εκλεισα μεσω Ryanair 4 πτήσεις. Από όσο έψαξα δεν μπορούσα να τις κλέίσω ταυτόχρονα, να τις βαλω δηλαδη στο καλάθι αγορών και να πληρώσω για όλες μαζί αλλά 1-1. Το θεμα ειναι ότι μετα τις 2 πρώτες οι τιμές για τις αλλες 2 ανέβηκαν καπως, συνολικά 20 ευρώ. Αναγκαστικά τις έκλεισα, μην γινει τίποτα και μετά ψάχνομαι.. Το θεμα ειναι ότι 2 μέρες μετά ξαναέπεσαν στα ποροηγούμενα επίπεδα..

Πως γινεται να το γλυτώσουμε αυτό; 

Ο μόνος τρόπος για να το γλυτώσεις είναι να ταξιδεύεις με κτελ που έχουν σταθερή τιμή...

 

Πέρα από την πλάκα, η ryanair δεν είναι η κατάλληλη εταιρεία για να κλείσεις 4 πτήσεις ταυτόχρονα. Οι σοβαρές εταιρείες έχουν την επιλογή multicity όπου μπορείς να παραγγείλεις αρκετές πτήσεις μαζεμένες, όμως και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα σου εμφανιστούν οι φθηνότερες επιλογές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα είναι ότι οι τιμές άλλαξαν μεσα σε 5' και μονο για αυτες τις πτησεις για να επανελθουν 2 μερες μετά. Δλδ, καθαρή κλεψιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Με την παρέα μου, σκεφτόμαστε τον Αύγουστο να πάμε διακοπές. Σκεφτήκαμε πως Αύγουστο δεν συμφέρει από οικονομικής πλευράς να πάμε σε κάποιο ελληνικό νησί (αν και θα το θέλαμε πάρα πολυ) γιατί τότε παίζουν οι διπλάσιες τιμές.Για αυτό προσανατολιζόμαστε προς το εξωτερικό και πιο συγκεκριμένα προς Βουδαπέστη ή Πράγα.Έχει πάει κανείς σας σε κάποια από αυτές τις χώρες να μου πείτε τις εντυπώσεις σας; Καταλαβαίνω φυσικά πως τα κριτήρια και τα γούστα του καθένα δεν θα είναι ποτέ αντικειμενικά αλλά υποκειμενικά αλλά όπως και να έχει οι απόψεις ειδικά όσων έχουν πάει, είναι καλοδεχούμενες.Πιο πολύ θα ήθελα να μάθω απο τιμές αν ειναι φθηνά και κυρίως από αποστάσεις τι παίζει. Δηλαδή αν θα πρέπει να είμαστε μέσα σε καποιο μεταφορικό μέσο συνέχεια ή αν οι χώροι είναι ευκολα προσβάσιμοι με τα πόδια κτλ.Σας ευχαριστω εκ των προτέρων για τον χρόνο σας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικα αλλα το να πας στα μερη που λες καλοκαιρι ειναι σαν να πας μυκονο τα χριστουγεννα. 

Ψαξατε ολα ανεξαιρετως τα νησια (ακομα και τα πιο μικρα) και σας φανηκαν ακριβα?
Δυσκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα θα ήθελα να μου προτείνεται ξενοδοχεία στο Βαρσοβία. θα πάω για τρείς διανυκτερεύσεις τον Ιούνιο. Λογικά κεντρικά κάπου και να βολεύει και η συγκοινωνία. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κοντά στην Αθήνα και λίγο πιο έξω από το Ναύπλιο. Κάπως οξύμωρο δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικα αλλα το να πας στα μερη που λες καλοκαιρι ειναι σαν να πας μυκονο τα χριστουγεννα. 

Ψαξατε ολα ανεξαιρετως τα νησια (ακομα και τα πιο μικρα) και σας φανηκαν ακριβα?

Δυσκολο.

 

Καλημέρα.Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!Ναι η αλήθεια ειναι πως και εμείς σκεφτήκαμε αυτό που είπες, πως δηλαδή τέτοιοι προορισμοί είναι κυρίως χειμερινοί..Για να  είμαι ειλικρινής οχι δεν εχουμε κοιταξει ολα τα νησια, αλλά τα περισσότερα..Θα κοιτάξουμε οπως λες ομως και εσυ και τα πιο μικρα μπας και βρουμε εκει κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντά στην Αθήνα και λίγο πιο έξω από το Ναύπλιο. Κάπως οξύμωρο δεν είναι;

λάθος διατύπωση! Εννοώ να μην είναι πάνω από 2 ώρες με αμαξι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...