Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την κοπελα θα ειμαι,συνηθως θελουμε να ειμαστε καπου κεντρικα για να κανουμε τη βολτα μας το βραδυ,για να μη βαριεται πιο πολυ εκεινη βεβαια..γυναικες ξερεις...! Το πρωι μας αρεσει να κανουμε εξερευνηση οπου παμε και το μπανιο μας. Δηλαδη το προγραμμα εχει πρωι ψαχνουμε να βρουμε τα αξιοθεατα και τις παραλιες ως 4-5 το μεσημερι,καμια ωρα υπνο,μετα απογευματινη βολτα στη χωρα η σε καποιο ωραιο χωριο για κανενα καφε η ποτο και μετα ψαχνουμε για ταβερνουλα να φαμε...δεν ψαχνουμε κλαμπ κλπ..!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με την κοπελα θα ειμαι,συνηθως θελουμε να ειμαστε καπου κεντρικα για να κανουμε τη βολτα μας το βραδυ,για να μη βαριεται πιο πολυ εκεινη βεβαια..γυναικες ξερεις...! Το πρωι μας αρεσει να κανουμε εξερευνηση οπου παμε και το μπανιο μας. Δηλαδη το προγραμμα εχει πρωι ψαχνουμε να βρουμε τα αξιοθεατα και τις παραλιες ως 4-5 το μεσημερι,καμια ωρα υπνο,μετα απογευματινη βολτα στη χωρα η σε καποιο ωραιο χωριο για κανενα καφε η ποτο και μετα ψαχνουμε για ταβερνουλα να φαμε...δεν ψαχνουμε κλαμπ κλπ..!

αρα προτεινω διαμονη Υψο για πιο οικονομικα. η περιοχη ειναι κανα τεταρτο απο την πολη της Κερκυρας που ειναι θεωρητικα και το κεντρο (χωρα) με αυτοκινητο-μηχανακι επισης υπαρχει και το λεωφορειο γραμμη 7. απο Υψο εχεις κοντα στο 5 λεπτο την περιοχη Δασια και στο 20λεπτο επισης μπαρμπατι που ειναι παραλιακες περιοχες.κανα μισαωρο εισαι παλαιοκαστριτσα.τωρα για ναπας τερμα νοτια λευκιμμη η καβο θελεις σιγουρα μια ωρα και κατι. αυτη τη διαδρομη δεν θα στην προτεινα με μηχανακι μιας και ο δρομος ειναι λιγο ατσαλος και οι ντοπιοι ακομα πιο ατσαλοι στην οδηγηση.για τερμα βορρα δηλαδη σιδαρι canal d amour κλπ που σιγουρα θα εχεις δει σαν αξιοθεατα στο ιντερνετ θελεις επισης καμια ωρα.αρα σκεψουοτι ο υψος που σου προτεινω ειναι καπως στη μεση. ξαναλεω ολα αυτα απλα τα προτεινω εγω προσωπικα και φιλικα  χωρις να διαφημιζω η να επιβαλλω κατι!!!(μην παρεξηγηθουμε κιολας) ελπιζω να σε βοηθησα καπως και να μην σε μπερδεψα!!χαχχαααχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πόσα λεφτά προτίθεσαι να δώσεις για το βράδυ; ύψος, δάσια και Πέραμα σαν Κερκυραίος τα συχαίνομαι και δεν τα προτείνω. Επίσης αν πας εκεί θα είσαι σχεδόν πάντα με τουρίστες από έξω και οι βόλτες στο. Κέντρο θα είναι λίγες γιατί θα βαριέσαι να πάρεις ΜΜΜ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υψο εχεις κοντα στο 5 λεπτο την περιοχη Δασια και στο 20λεπτο επισης μπαρμπατι που ειναι παραλιακες περιοχες.κανα μισαωρο εισαι παλαιοκαστριτσα.τωρα για ναπας τερμα νοτια λευκιμμη η καβο θελεις σιγουρα μια ωρα και κατι.

 

Γιατί να πάει Κάβο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι για 1 εβδομάδα Ζάκυνθο αρχές Ιουνίου. Δεν έχω ιδέα από το νησί. Σε ποια περιοχή να μείνω; Καλύτερες παραλίες; Θα έχει καιρό για μπάνιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πάει Κάβο;;

καβο το βαλα ως το πιο νοτιο σημειο για να καταλαβει ο φιλος λιγο την αποσταση....καλα δεν χανεις να περασεις απλα να δις λιγο το τσιρκο που επικρατει με τους αγγλους εκει....γελιο εχει!εννοειτε δεν τρως δεν πινεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι αλλο,επειδη εχω βγαλει διπλωμα φετος θα βρω να νοικιασω ενα σκουτερακι σε καποιο νησι; γιατι βλεπω πολλες να ζητανε διπλωμα ενος χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει καιρό για μπάνιο;

 

Αρχές Ιούνη συνήθως θεωρείται κρύα η θάλασσα. Βέβαια αν ο Μάης συνεχίσει να είναι τόσο ζεστός, ίσως να είναι ανεκτή η θερμοκρασία του νερού μέχρι τότε. Εγώ θα βουτούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Σιθωνία που θα ήταν πιο βολικά να μείνω?

 

Τα μέρη με τις περισσότερες επιλογές είναι Βουρβουρού, Νικήτη και Μαρμαράς. Βουρβουρού δεν μου αρέσει, Νικήτη δεν μου αρέσει η θάλασσα. Προτείνω Μαρμαρά που, προσωπικά, μου αρέσει πολύ και έχει ωραία θαάλασσα. Σαν δεύτερη επιλογή προτείνω Τορώνη ή Σάρτη. Αν θες κάτι πιο χαλαρό, Συκιά ή Καλαμίτσι. Hint: Αν αποφασίσεις να μείνεις Μαρμαρά, πολύ κοντά είναι ένα χωριό που λέγεται Παρθενώνας. Δεν είναι παραθαλάσσιο, αλλά αξίζει μια βραδινή βολτίτσα και αν έχετε όρεξη να καθίσετε και για φαΐ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα πηγαινα φουλ προς Σαρτη αλλά γουστα ειναι αυτά. Η Σιθωνία χανει αν δεν εχεις αμαξι παντως, οι ωραιες παραλίες ειναι μακριά απο τα χωρια της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καλησπερα. Σε μερικες μερες θα παω 4μερο Ιταλια. Γνωριζεται με το κινητο τι γινεται; Καπου διαβασα οτι απο Ιουνιο θα μπορουμε να χρησιμοποιουμε τα πακετα που εχουμε και στην Ε.Ε. Για τωρα τι γινεται; 

(vodafon εχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μέρη με τις περισσότερες επιλογές είναι Βουρβουρού, Νικήτη και Μαρμαράς. Βουρβουρού δεν μου αρέσει, Νικήτη δεν μου αρέσει η θάλασσα. Προτείνω Μαρμαρά που, προσωπικά, μου αρέσει πολύ και έχει ωραία θαάλασσα. Σαν δεύτερη επιλογή προτείνω Τορώνη ή Σάρτη. Αν θες κάτι πιο χαλαρό, Συκιά ή Καλαμίτσι. Hint: Αν αποφασίσεις να μείνεις Μαρμαρά, πολύ κοντά είναι ένα χωριό που λέγεται Παρθενώνας. Δεν είναι παραθαλάσσιο, αλλά αξίζει μια βραδινή βολτίτσα και αν έχετε όρεξη να καθίσετε και για φαΐ.

 

Εγω θα πηγαινα φουλ προς Σαρτη αλλά γουστα ειναι αυτά. Η Σιθωνία χανει αν δεν εχεις αμαξι παντως, οι ωραιες παραλίες ειναι μακριά απο τα χωρια της. 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Θα έχω αυτοκίνητο οπότε για μπάνιο δεν υπάρχει θέμα, πάω παντού

Απλά το βράδυ για κάνα ποτάκι(ξέρω δεν είναι Κασσάνδρα :P) μη με φάνε τα πήγαινε-έλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβατηριο μου ληγει την μερα που θα πεταξω για επιστροφη απο Ιταλια για Ελλαδα. 10 ιουνιου ληγει την ιδια μερα πεταω για το Επιστροφη στην Ελλαδα. Υπαρχει προβλημα ή ισως μου δημιουργησει καποιος στον check in λογο ημερομηνιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...