Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To camping πήγαινε για τον από πάνω σου. Για σένα ταιριάζει η Σαμοθράκη επειδή θες χαμηλομεσαίο μπάτζετ. Δεν ειναι από τα ακριβά νησιά δηλαδίς.

Ευχαριστώ για την πρόταση. Καλή ακούγεται η Σαμοθράκη. Για Ικαρία τι άποψη έχετε; Είδα το camping τους φαίνεται αρκετά οικονομικό και καλά οργανωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, έχουμε κάνει κράτηση για Αύγουστο καμιά εβδομάδα στην Ύδρα. Έχει πάει κανείς πρόσφατα να μεταφέρει τι παίζει γενικά; Έγινε ψιλοπαρορμητικά η κράτηση χωρίς να το ψάξουμε και πάρα πολύ (εξάλλου υπάρχει και η δυνατότητα ακύρωσης), οποιεσδήποτε πληροφορίες για παραλίες, μέρη που αξίζει να πας για φαγητό, ποτό, βόλτα κλπ καλοδεχουμενες.

 

ΥΓ. Να υποθέσω ότι καλό θα ήταν να μαζέψω πληροφορίες και για Σπέτσες μιας και είναι δίπλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ζηλευω που κανονιζεται καλοκαιρινες διακοπες, λογω δουλειας δεν μπορω να παω διακοπες καλοκαιρι, αναρωτιεμαι ποτε θα μπορεσω να παω σε κανα νησακι των Κυκλαδων...μαλλον σε καμια 20αρια χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

4saken άμα είναι μέχρι τις Κυκλάδες, πήγαινε και ΣΚ. Έχω ένα φίλο που έχει γυρίσει όλη την Ελλάδα σε weekends.

Αν εισαι απο Αθηνα το κανεις αν εισαι απο Κερκυρα δεν το κανεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως φέτος είναι η πρώτη χρονιά που δεν μπορώ να βρω κάπου να μείνω...ΟΚ, σχεδιάζω διακοπές πρώτη βδομάδα Αυγούστου που είναι Η περίοδος αιχμής αλλά δεν παίζουν και πολλά (ασε που για ενοικιαζόμενα που κάνουν κρα από μακριά ότι είναι φόλες ζητάνε τα μαλλιοκέφαλά τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος ξερει απο κερκυρα να μου πει για καλυτερο μερος για να μεινεις πχ απο αναμεσα σε πολη αν βρω,παλαιοκαστριτσα,κοντοκαλι,αγιο γορδιο,υψος...δεν ξερω αν ειναι τα καλυτερα απλα εβαλα μερικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω Βερονα-Βενετια. Εχω whats up cosmote. Και smartphone με android. 1)Θελω ενα πακετο με roaming με mb για ιταλια, και 2)τι να κατεβαςω απο προγραμμα πλοηγησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω Ζάκυνθο μεθαύριο και θέλω να δοκιμάσω τον καινούριο Sigma φακό. Ξέρει κανείς κανένα γραφικό χωριό ή κανένα ωραίο φυσικό τοπίο εκτός από το Νάυαγιο; Θέκς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οποιος ξερει απο κερκυρα να μου πει για καλυτερο μερος για να μεινεις πχ απο αναμεσα σε πολη αν βρω,παλαιοκαστριτσα,κοντοκαλι,αγιο γορδιο,υψος...δεν ξερω αν ειναι τα καλυτερα απλα εβαλα μερικα.

Με σειρα προτεραιότητας. Αν εχεις αμαξι κοντοκαλι ειναι καλι επιλογη

 

1) Πολη

2) Κοντοκαλι, σχετικα κοντα στο κεντρο και συχνα λεωφορεια (οχι αργα το βραδυ). Εχει μερη να βγεις αλλα τουριστικα. Οι παραλιες εκει τριγυρω δεν με ενθουσιαζουν καθολου

3) Παλαιοκαστριτσα, ωραιο μερος και παραλιες αλλα αρκετα τουριστικο και μακρια απο κεντρο. Αν πας εκει ειναι πολυ πιθανο οι βολτες σου στην πολη να ειναι ελαχιστες.

4)Υψος, υπερτουριστικο μερος, γεματο ιταλους. Προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου σαν μερος και παραλια. Εχει συχνα λεωφορεια αλλα οχι για βραδινη εξοδο (δηλαδη να γυρισεις 12+). 

5)Αγιος Γορδιος, καλο μερος για να εισαι ολη μερα παραλια αλλα μακρια απο κεντρο και τα ΜΜΜ δεν ειναι τα καλυτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καμιά πρόταση για το τι βλέπουμε στο Μόναχο αν έχουμε 1,5 μέρα;

Deutsches museum + Alte Pinakothek για εμένα είναι must visit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Θα πάω τριήμερο τώρα του Αγίου πνεύματος μονεμβασια, όποιος έχει πάει η είναι από εκεί και δεν Βαριέται ας πει κάνα ωραίο μέρος να επισκεφτώ, είτε είναι για βόλτα ή για φαγητό, ποτό, καφέ, θάλασσα και γενικά Καμία πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...