Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα παω αιγινα 4 μερες αγ.μαρινα

 

Τι λεει το μερος;

Εχει καλες παραλιες; εχει τιποτα εκει τριγυρω να δω;

 

Πειτε κανα info

http://www.lifo.gr/articles/travel_articles/147209

Απλά για να πάρεις μια ιδέα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, φεύγω αύριο για Λευκάδα για μια εβδομάδα σχεδόν. Έχω μαζέψει αρκετές πληροφορίες για παραλίες και μέρη (τα περισσότερα που άκουσα ήταν πολύ θετικά), κάποιοι με έχουν "τρομοκρατήσει" λίγο για το οδικό δίκτυο. Ειδικά μου έχουν πει για κανένα λόγο να μην πάω να κόψω δρόμο μέσα από το βουνό για να πάω από την μία άκρη του νησιού στην άλλη (συγκεκριμένα ένας που το έκανε μου είπε ότι "είδε τον Χάρο με τα μάτια του"), να περιοριστώ όσο μπορώ στους κεντρικούς δρόμους που πάνε γύρω γύρω από το νησί, μέχρι και να αποφύγω να κινηθώ μακρυά από το μέρος που έχουμε κλείσει (εμείς κλείσαμε στην Νικιάνα) την νύχτα μου είπαν. Έχεις σημεία λέει που είναι πολύ στενός ο δρόμος, αν συναντήσεις αυτοκίνητο από την αντίθετη κατεύθυνση πρέπει να κάνει κάποιος πίσω μέχρι να βρεθεί μέρος για να περάσει ένας.

 

Έχει πάει κανείς ΠΡΟΣΦΑΤΑ; Είναι τόσο τραγικά όσο μου τα έχουν πει; Για τις παραλίες πχ (κάτι Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι) δεν έχει να αφήσεις πιο μακρυά το αμάξι και να κατέβεις σκαλάκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω αιγινα 4 μερες αγ.μαρινα

 

Τι λεει το μερος;

Εχει καλες παραλιες; εχει τιποτα εκει τριγυρω να δω;

 

Πειτε κανα info

Είναι ωραία για βόλτα με τα πόδια και έχει ωραία μαγαζάκια για φαγητό. Μερικά ειδικά μπροστά στην άμμο με κεράκια ειναι ολα τα λεφτά.

 

Οι παραλίες από την άλλη δεν μ αρέσουν προσωπικα. Άλλες φορές καθαρές , αλλες με λίγα φύκια κλπ. Το χειρότερο όμως είναι πως πας , πας μέσα και η σταθμη δεν ανεβαίνει :-) από την άλλη αν έχεις παιδάκια θα το ευχαριστηθουν/θεις μιας και είναι αμμώδεις

Προσωπικά μ άρεσε μετά την στροφή οπως είσαι Αγία μαρίνα που έχει βράχια και είναι κάπως βαθύτερα και πιο καθαρά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ωραία για βόλτα με τα πόδια και έχει ωραία μαγαζάκια για φαγητό. Μερικά ειδικά μπροστά στην άμμο με κεράκια ειναι ολα τα λεφτά.

 

Οι παραλίες από την άλλη δεν μ αρέσουν προσωπικα. Άλλες φορές καθαρές , αλλες με λίγα φύκια κλπ. Το χειρότερο όμως είναι πως πας , πας μέσα και η σταθμη δεν ανεβαίνει :-) από την άλλη αν έχεις παιδάκια θα το ευχαριστηθουν/θεις μιας και είναι αμμώδεις

Προσωπικά μ άρεσε μετά την στροφή οπως είσαι Αγία μαρίνα που έχει βράχια και είναι κάπως βαθύτερα και πιο καθαρά

Με το αισθημα θα παμε 4 μερες π εχουμε αδεια. Θελαμε καπου κοντα και με καραβακι.

 

Βρηκα ενα ξενοδοχειο σε προαφορα στα 135€ για το τριημερο.

 

Ελπιζω να ειναι ομορφα οπως μ ειπαν κ αλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το αισθημα θα παμε 4 μερες π εχουμε αδεια. Θελαμε καπου κοντα και με καραβακι.

 

Βρηκα ενα ξενοδοχειο σε προαφορα στα 135€ για το τριημερο.

 

Ελπιζω να ειναι ομορφα οπως μ ειπαν κ αλλοι.

Μια χαρά. Από τους καλύτερους προορισμους κοντά στην Αθήνα και νομίζω πως η Αγία Μαρινα είναι το πιο ωραίο μέρος της Αίγινας. Αν έχεις και όχημα θα είναι καλό γτ νομίζω το μέρος είναι το πολύ για δύο/τρεις μέρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, εχει παει κανεις απο εδω στην Ιαπωνια για να του κανω μερικες ερωτησεις;

 

http://www.insomnia.gr/topic/651647-%CE%B5%CF%80%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%88%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF-tokyo-game-show-2017/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, φεύγω αύριο για Λευκάδα για μια εβδομάδα σχεδόν. Έχω μαζέψει αρκετές πληροφορίες για παραλίες και μέρη (τα περισσότερα που άκουσα ήταν πολύ θετικά), κάποιοι με έχουν "τρομοκρατήσει" λίγο για το οδικό δίκτυο. Ειδικά μου έχουν πει για κανένα λόγο να μην πάω να κόψω δρόμο μέσα από το βουνό για να πάω από την μία άκρη του νησιού στην άλλη (συγκεκριμένα ένας που το έκανε μου είπε ότι "είδε τον Χάρο με τα μάτια του"), να περιοριστώ όσο μπορώ στους κεντρικούς δρόμους που πάνε γύρω γύρω από το νησί, μέχρι και να αποφύγω να κινηθώ μακρυά από το μέρος που έχουμε κλείσει (εμείς κλείσαμε στην Νικιάνα) την νύχτα μου είπαν. Έχεις σημεία λέει που είναι πολύ στενός ο δρόμος, αν συναντήσεις αυτοκίνητο από την αντίθετη κατεύθυνση πρέπει να κάνει κάποιος πίσω μέχρι να βρεθεί μέρος για να περάσει ένας.

 

Έχει πάει κανείς ΠΡΟΣΦΑΤΑ; Είναι τόσο τραγικά όσο μου τα έχουν πει; Για τις παραλίες πχ (κάτι Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι) δεν έχει να αφήσεις πιο μακρυά το αμάξι και να κατέβεις σκαλάκια;

Εγώ που κινήθηκα στον επαρχιακό για τις μετακινήσεις μου, μία χαρά ήταν τα πράγματα... Βεβαια δε πήρα κανέναν δρόμο όπως λες πιο μικρό, χωμάτινο κλπ, μόνο τον κεντρικό. Πήγα πριν 2 βδομάδες, έμεινα στην Βασιλική αλλά γύρισα όσο περισσότερο μπορούσα το νησί, καθότι υπήρχε αυτοκίνητο! Κάθισμα πληρώνεις σε πάρκινγκ αναγκαστικά γιατί γίνεται χαμός, εκτός αν έχεις την διάθεση να το βάλεις χλμ μακριά και να περπατάς μέσα στον ήλιο που δε στο προτείνω! Πόρτο κατσίκι και εγκρεμνους πήγα με καραβάκι, ταλαιπωρία λιγο αλλά άξιζε πάρα πολύ! Θα στο πρότεινα οπωσδήποτε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

 

Για φθηνα αεροπορικα/διαμονη για 4-5 μερες αμστερνταμ που προτεινεται να κοιταξω? airtickets/airbnb οι καλυτερες επιλογες?

Για αεροπορικά χωρίς να είμαι ειδήμων συνήθως χρησιμοποιώ τα momondo , skyscanner , καμιά φορά και το kayak.

 

Για φθηνή διαμονή θα κοίταγα airbnb και για κάνα hostel στο hostelworld ή σε κάποιο άλλο (ένα απλό googlάρισμα θα σου βρει sites με hostels). Επίσης, συνήθως όταν καταλήγω σε hostel που θέλω μέσω του hostelworld κοιτάω αν έχει δικό του website ώστε να κλείσω απευθείας στο hostel γλιτώνοντας τις προμήθειες της πλατφόρμας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αρχες Σεπτεμβρη παω Παρο για μια βδομαδα.Εκλεισα Ναουσα διαμονη.

Πειτε καμια καλη παραλια (εχουμε και παιδακι μικρο) και καμια πληροφορια γενικοτερα για το Νησι.(φαγητο/καφε/ποτακι κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα τη βοήθειά σας ΑΜΕΣΑ. Ψάχνω κοντινό προορισμό Αθήνα για 2-3 μέρες. Το πολύ 2 ώρες με αυτοκίνητο . Ήσυχα, για ζευγάρι. :)

 

 

                 όχι :

  • άγκιστρι,πόρο κλπ ( τα έχουμε γυρίσει όλα)
  • Ο,τιδήποτε σε κορινθιακό ( έχει γεμίσει τσούχτρες φέτος)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να πάω αυθημερόν Παξούς Αντίπαξους. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει taxi boat από Παξούς για Αντίπαξους. Δε θέλουμε να κάνουμε τουρ, θέλουμε να πάμε σε συγκεκριμένες παραλίες στους Αντίπαξους και να κάτσουμε με την ησυχία μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...