Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκλεισα για 2-9/12 Πολωνια, στο πηγαινε παω κρακοβια και στο ελα γυριζω απο βαρσοβια το θεμα ειναι πως ειναι καλυτερα να σπασω τις μερες; την 1 μερα απο αυτες που ειμαι κρακοβια θα παω και στο αουσβιτς.

 

Στο μυαλο μου ειχα να κατσω μεχρι τις 6/12 κρακοβια, να φυγω το μεσημερι για βαρσοβια και μετα να γυρισω απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερίζω την όμορφη παρεούλα

για αλλόνησο από την όμορφη αθήνα μας, αξίζει κανείς να προτιμήσει διαδρομή μέσω κύμης, αγ. κω/νου ή μέσω λαμίας;

 

το νησί σε σχέση με σκιάθο και άλλα χιπστερόνησα, αξίζει το ζικ-ζακ στον χάρτη για να πας; από άποψη επιλογών ψυχαγωγίας και ουχί διασκεδάσεως, ομορφιάς τοπίου και πχοιότητος των υπολοίπων τουριστών (άμα είναι όλοι οι χιπστερ να κατέβουν σκιάθο, το κόβω και μέσω κρήτης)

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας  θα ειθελα  την   βοηθεια σας  σχετικα  για  την κρητη. σκεφτομαστε  εγω και  η  κοπελα  μου να παμε  στην  κρητη αλλα δεν  εχουμε  ιδεα σε  πιο μερος να παμε  στη  κρητη  ,  περα απο αυτο  θελώ να ,μας  προτεινετε  παραλιες  στην κρητη ,,,  να μας πειτε  τι ενναλακτικες  λυσεις  υπαρχουν  για να  μεινουμε σε ενα  χενοδοχειο  απλο και καλο με  κουζινα  για να μαγειρευουμε και επισης  το  χενοδοχειο να εινε  στο κεντρο  ετσι ωστε να  μπορουμε να πηγαινουμε και μπανιο..  επισης θελω να  μας προτεινετε  πιες  εινε  οι καλυτερες  παραλιες στην  κρητη,, περα απο αυτο να μας προτεινετε μαγαζια  με καλο φαγητο και  ποτο...περα απο αυτο  λεει  η  κοπελα  μου να μεινουμε στα χαννια..  θελω να  μας προτεινετε τις καλυτερες  λυσεις  για ολα..  το ποσο  που  μπορουμε να διαθεσουμε  εινε  για  5  ημερες  γυρω στα 1000  ευρω συμπεριλαβανοντε  μαζι και  τα εισητηρια.. και  το χενοδοχειο..

 

 

θελω να μας  βρειτε  οικονομικα και κοντινα  χενοδοχεια να εινε  κοντα στο κεντρο ετσι ωστε να  μπορουμε και να  πηγαινουμε και  στις παραλιες  θα θελάμε  την  βοηθεια σας σε  ολα  αυτα τα πραγματα...

 

 

θα ειθελα να μας  βοηθησετε σε  ολα αυτα  ..γιατι  θελω να περασουμε καλα  και  ομορφα και  φτηνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας  θα ειθελα  την   βοηθεια σας  σχετικα  για  την κρητη. σκεφτομαστε  εγω και  η  κοπελα  μου να παμε  στην  κρητη αλλα δεν  εχουμε  ιδεα σε  πιο μερος να παμε  στη  κρητη  ,  περα απο αυτο  θελώ να ,μας  προτεινετε  παραλιες  στην κρητη ,,,  να μας πειτε  τι ενναλακτικες  λυσεις  υπαρχουν  για να  μεινουμε σε ενα  χενοδοχειο  απλο και καλο με  κουζινα  για να μαγειρευουμε και επισης  το  χενοδοχειο να εινε  στο κεντρο  ετσι ωστε να  μπορουμε να πηγαινουμε και μπανιο..  επισης θελω να  μας προτεινετε  πιες  εινε  οι καλυτερες  παραλιες στην  κρητη,, περα απο αυτο να μας προτεινετε μαγαζια  με καλο φαγητο και  ποτο...περα απο αυτο  λεει  η  κοπελα  μου να μεινουμε στα χαννια..  θελω να  μας προτεινετε τις καλυτερες  λυσεις  για ολα..  το ποσο  που  μπορουμε να διαθεσουμε  εινε  για  5  ημερες  γυρω στα 1000  ευρω συμπεριλαβανοντε  μαζι και  τα εισητηρια.. και  το χενοδοχειο..

 

 

θελω να μας  βρειτε  οικονομικα και κοντινα  χενοδοχεια να εινε  κοντα στο κεντρο ετσι ωστε να  μπορουμε και να  πηγαινουμε και  στις παραλιες  θα θελάμε  την  βοηθεια σας σε  ολα  αυτα τα πραγματα...

 

 

θα ειθελα να μας  βοηθησετε σε  ολα αυτα  ..γιατι  θελω να περασουμε καλα  και  ομορφα και  φτηνα.....

 

 

πιστεύω ότι πρέπει να βρεις 2 μέλη που ξέρουν από κρήτη να πάνε αυτοί αντί για σένα διακοπές

να την βγάλεις και πιο ξεκούραστα...

 

και ένα χιλιάρικο για πενθήμερο δεν είναι φτηνά, λολ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να μας  βρειτε  οικονομικα και κοντινα  χενοδοχεια να εινε  κοντα στο κεντρο ετσι ωστε να  μπορουμε και να  πηγαινουμε και  στις παραλιες  θα θελάμε  την  βοηθεια σας σε  ολα  αυτα τα πραγματα...


 


 


θα ειθελα να μας  βοηθησετε σε  ολα αυτα  ..γιατι  θελω να περασουμε καλα  και  ομορφα και  φτηνα.....


 


οσοι  γνωριζετε απο κρητη  θα ειθελα να μας κατατοπισετε σε  ολα τα πραγματα,,..


 


οταν  ειπα  για  1000 ευρω  εννουσα οτι τοσα  θα  εχουμε ,,,αλλα  μας ενδιαφερει να  το ποσο να  μην παει στα 1000..  περα απο αυτο  η  κοπελα  μου  προτεινει να μαγειρευει  με σκοπο να  μην  χαλασουμε τοσα  λεφτα  ασκοπα στα  φαγητα.,,.  ..γι αυτο  οσοι γνωριζετε  απο κρητη και χανια  θα ειθελα να μας  βοηθησετε ..


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα είμαι με το κορίτσι ΣΚ Θεσσαλονίκη έχετε να προτείνετε μαγαζιά για φαγητό και ποτάκι χαλαρό ? Ευχαριστώ :)

για δες εδω για φαγητο. λεγετε famigliano

 

γενικα πολυ ωραια πιατα,  ωραια πιτσα και μεγαλη ποικιλια κρασιων.

μερος που σε κανει να νιωθως ζεστα - προσωπικο τελειο.

τιμες μια ιδεα τσιμπημενες ισως , οχι κατι ακραιο ομως.

ειναι απεναντι απο τον λευκο πυργο σχεδον στο τελος της παυλου μελα .

 

https://goo.gl/maps/j4wBZrGR9Ut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα είμαι με το κορίτσι ΣΚ Θεσσαλονίκη έχετε να προτείνετε μαγαζιά για φαγητό και ποτάκι χαλαρό ? Ευχαριστώ :)

Φινοκιο στην πλατεία εμπορίου, τέλειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε ρε παιδιά τα πιο γνωστά site για αεροπορικά , ψάχνω skyscanner , ryanair υπάρχει  κάτι άλλο γνωστό.? Υπόψην είμαι απο Κρήτη οπότε αναγκαστικά θέλω αναχώρηση απο το νησί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Capri και Positano υπαρχει κατι που πρεπει να κανω οπως και δηποτε? Οκ μικρα μερη κλπ και πανω κατω self explanatory το τι να κανεις, αλλα αν υπαρχει κατι must, feel free :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το Ελευθέριο Βενιζέλος, ξερει κανεις ποια είναι η πιο γρήγορη διαδρομή για το λιμανι του Πειραια; Αυτοκίνητο δεν εχω, οποτε αναφέρομαι σε ΜΜΜ. Με το μετρό, πόση ωρα είναι περιπου;

Κάποιος μου είχε προτείνει το λεωφορειο. Άλλος προαστιακό. Ξέρει κανεις που να το έχει κανει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε επειδη καθε διμηνο ειμαι βενιζελος για δουλειες και μενω πειραια θα σου προτεινα λεωφορειο.

Κανει μια ωρα ακριβως και βγαινει πλατεια καραισκακη.

Με τρενο χρειαζονται δυο , αν θυμαμαι καλα, μετεπιβιβασεις με οτι αυτο συνεπαγεται (σερνεις βαλιτσα κτλ). Με την πιθανη αναμονη στους σταθμους και τις μετακινησεις ενδεχομενως το λεωφορειο να ειναι και πιο γρηγορο.

Και ελαφρως πιο φθηνο (δε θυμαμαι κοστη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...