Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι προσφορες που ειχε απο 9 ευρω καταργηθηκαν αλλα βλεπω στο site να γραφει αυτο

Αναφορά σε κείμενο

 

Καινοτομία αποτελεί η καθιέρωση από την ΤΡΑΙΝΟΣΕ ειδικών τιμολογιακών προσφορών για εισιτήρια απλής διαδρομής με αμαξοστοιχίες Intercity, αποκλειστικά και μόνο μέσω της εφαρμογής για κινητά τηλέφωνα. Η εφαρμογή  λειτουργεί σε κινητά τηλέφωνα με λειτουργικό σύστημα Android και iOS.

Αναζητήστε μέσα από την εφαρμογή trainose app, το δρομολόγιο που σας εξυπηρετεί, δείτε τις διαθέσιμες θέσεις και κάντε άμεσα κράτηση (η έκδοση εισιτηρίων ισχύει για συγκεκριμένα δρομολόγια).

 

 

αλλη λυση ειναι το carpooling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν λες όμως πότε και τι budget έχεις, εκτός αν εννοούμε το φτηνότερο δυνατό. Πάντως αν οι ημερομηνίες είναι flexible μπορείς να πας από κέντρο Θεσσαλονίκης, έως κέντρο Αθήνας, με αεροπλάνο, με 27€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, djcat είπε

Πήγαινε προς Πόρτο Χέλι - Σπέτσες. Ωραίος ο δρόμος στην Επίδαυρο για οδήγηση. 

Thanks θα το χω στα υπόψιν.

18 ώρες πριν, vforvendetta85 είπε

Δοκίμασε από Φυλή να πάρεις τον δρόμο για Δερβενοχωρια, μετά λίμνη Υλική κι ύστερα Λιβαδειά για κάνα σουβλάκι. 

Δύσκολη διαδρομή αλλά με πολύ πράσινο! 

Αυτό ακούγεται ενδιαφέρον. 

Όταν λες δύσκολη; Στροφές; Επικίνδυνη;

Βασικά θέλω να μην ταλαιπωρηθω στον δρόμο, ακριβώς το αντίθετο.

Για δώσε καμία πληροφορία.

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κλασικός, ορεινός επαρχιακός δρόμος με πολλές στροφές, ενίοτε κάνα σκυλί ή πρόβατο στον δρόμο και σχετικά καλή ποιότητα ασφάλτου. 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς όταν γράφεις να ευχαριστηθείς την οδήγηση; θες αυτοκινητόδρομο; να συνδυάζει φυσική ομορφιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, vforvendetta85 είπε

Είναι κλασικός, ορεινός επαρχιακός δρόμος με πολλές στροφές, ενίοτε κάνα σκυλί ή πρόβατο στον δρόμο και σχετικά καλή ποιότητα ασφάλτου. 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς όταν γράφεις να ευχαριστηθείς την οδήγηση; θες αυτοκινητόδρομο; να συνδυάζει φυσική ομορφιά;

Ένας συνδυασμός φυσικής ομορφιάς(όχι απαραίτητα βουνό) με όσο το δυνατόν (τηρουμένων των αναλογιών) καλό οδόστρωμα.

Βασικά 3 πράγματα ήθελα, μια διαδρομή όμορφη, χωρίς έντονη κυκλοφορία και πολλές στροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, greekparot είπε

Για το καλοκαίρι αξίζει το Ηράκλειο Κρήτης; Παραλίες έχει μέσα ή είναι απαραίτητο να νοίκιασω αυτοκίνητο;

Μέσα στην πόλη του Ηρακλείου το μπάνιο το ξεχνάς. Η πιο κοντινή παραλία είναι η Αμνισός, μετά το αεροδρόμιο - πάει αστικό λεωφορείο. Υπάρχει και η Αμμουδάρα στα δυτικά σε κοντινή και αυτή απόσταση.

Αλλά γιατί θες να μείνεις μέσα στο Ηράκλειο; Καλύτερα να μείνεις πιο έξω και να επισκεφτείς την πόλη για βόλτα. 

Επεξ/σία από djcat
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, greekparot είπε

Για το καλοκαίρι αξίζει το Ηράκλειο Κρήτης; Παραλίες έχει μέσα ή είναι απαραίτητο να νοίκιασω αυτοκίνητο;

 

11 ώρες πριν, greekparot είπε

Για το καλοκαίρι αξίζει το Ηράκλειο Κρήτης; Παραλίες έχει μέσα ή είναι απαραίτητο να νοίκιασω αυτοκίνητο;

Το ηρακλειο ειναι η χειροτερη πολη της κρητης για να μεινεις.

Σε οποιαδηποτε αλλη θα μπορεσεις να συνδυασεις, διαμονη μπανια κτλ.

Στο ηρακλειο οχι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βρήκα εισιτήρια για Χανιά την περίοδο που θέλω. Επειδή το budget είναι περιορισμένο, μπορώ να κάνω κάτι στα Χανιά; Πχ μπάνιο ή χρειάζεται οποσδηποτε αυτοκίνητο να νοικιασω; 

Για διαμονή έχετε να μου προτείνετε σε κάποιο συγκεκριμένο μέρος; Η περίοδος είναι στα μέσα Ιουλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε στα Χανια οι Παραλιες ειναι πολυ κοντα και εξυπηρετουνται απο πολυ καλη και τακτικη συγκοινωνια.

Η πιο κοντινη (αλλα μετρια κατα τη γνωμη μου) ειναι η Νεα χωρα προσβασιμη απο την πολη με τα ποδια.

Απο εκει και περα Χρυση ακτη αγιοι Αποστολοι Καλαμακι 2-3 χιλιομετρα απο την πολη με πολυ τακτικη συγκοινωνια.

Σιγουρα να κανεις ημερησια στο Ελαφονησι (εχει το ΚΤΕΛ 1 δρομολογιο την ημερα)μια απο τις καλυτερες παραλιες που υπαρχουν.

Για διαμονη προτιμησε απο Κεντρο εως ΚΑλαμακι (λογω παραλιων). Αν βρεις Σταλο-Αγια ΜΑρινα ειναι επισης πολυ ωραια αλλα θα χρειαζεσαι μεσο για την πολη).

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekparot είπε

Τελικά βρήκα εισιτήρια για Χανιά την περίοδο που θέλω. Επειδή το budget είναι περιορισμένο, μπορώ να κάνω κάτι στα Χανιά; Πχ μπάνιο ή χρειάζεται οποσδηποτε αυτοκίνητο να νοικιασω; 

Για διαμονή έχετε να μου προτείνετε σε κάποιο συγκεκριμένο μέρος; Η περίοδος είναι στα μέσα Ιουλίου.

αν εχεις αυτοκινητο, αλλαζουν πολλα, και εχω να σου προτεινω πολλες ωραιες διαδρομες, μην σου πω οτι και δεκα μερες ειναι λιγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε για εξορμησεις - μπανια μονο στη γυρω περιοχη, αν σου αρεσει η πολυ βαβουρα και ο τζερτζελες δοκιμασε πλατανια.

Τωρα για μεσα στη πολη, μπορεις να την γυρισεις ανετα με τα ποδια, σε τι πραγμα θες προτασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, greekparot είπε

Τελικά βρήκα εισιτήρια για Χανιά την περίοδο που θέλω. Επειδή το budget είναι περιορισμένο, μπορώ να κάνω κάτι στα Χανιά; Πχ μπάνιο ή χρειάζεται οποσδηποτε αυτοκίνητο να νοικιασω; 

Για διαμονή έχετε να μου προτείνετε σε κάποιο συγκεκριμένο μέρος; Η περίοδος είναι στα μέσα Ιουλίου.

Αν πας Χανιά για μένα πρέπει οπωσδήποτε να πας Μπαλό και Ελαφονήσι από τις πιο όμορφες παραλίες που υπάρχουν στην χώρα μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...