Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Καλή φάση.Η αποζημίωση ήταν μόνο σε ταξείδι ή μπορούσες και να πάρεις τα 300 ευρώ σε μετρητά.;;

Ίδια απορία έχω και εγώ.

 

Καλή φάση πάντως.

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
14 ώρες πριν, louben είπε

Συμφωνω και εγω. Ξεχνα το αυτοκινητο. Μονο αν θελεις να εξερευνησεις την Τοσκανη αξιζει ,ι σως και για τις λιμνες με αφετηρια το Μιλανο .

Οπουδηποτε αλλου ειναι παντελως αχρηστο.

Γιατί Μιλάνο; Μπολόνια είναι πολύ καλύτερα να ξεκινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vforvendetta85 είπε

Γιατί Μιλάνο; Μπολόνια είναι πολύ καλύτερα να ξεκινήσεις.

Γιατι για Μιλανο εχει πολυ περισσοτερεςκαι φθηνοτερες  πτησεις απο ελλαδα σε σχεση με Μπολονια -Βενετια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω την γνωμη σας...

Θελουμε με την παρεα να κλεισουμε για Χανια για τελη Ιουλιου και τωρα τα αεροπορικα ειναι 130€ το ατομο (go light), απο μ@λακια μας χασαμε ευκαιρια πριν πρπ ενα μηνα για τιμη ξεφτιλα. Μας πιεζει ομως ο χρονος γιατι κοντευουμε Πασχα και πρεπει να τελειωσουμε με αυτο και σαν υποχρεωση αλλα και επειδη φοβομαστε μην χασουμε και τα καλα ξενοδοχεια, αμαξια για ενοικιαση κ.ο.κ. Αξιζει πιστευετε να περιμενουμε λιγο ακομα  (καμια εβδομαδα πχ) μηπως και πεσουν οι τιμες ή τζαμπα το καθυστερουμε; 130 για light νομιζω ειναι αρκετα...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, louben είπε

Γιατι για Μιλανο εχει πολυ περισσοτερεςκαι φθηνοτερες  πτησεις απο ελλαδα σε σχεση με Μπολονια -Βενετια. 

Πρώτα από όλα, δεν αναφέρομαι στην Βενετία, για Μπολόνια μίλησα. 

Από κει και πέρα, προτείνεις σε κάποιον να κάνει 3πλασια απόσταση (πήγαινε έλα, μην το ξεχνάμε) για Φλωρεντία (Σιένα και Πίζα δεν τα βάζω καθόλου.....) , κάνα 50 ευρώ παραπάνω επειδή, σύμφωνα με τα λεγόμενα σου, έχει περισσότερες και φθηνότερες πτήσεις; 

Για Μπολόνια, ναι, η Ryanair δεν έχει κάθε μέρα αλλά φθηνότερες; Μπορεί ναι, μπορεί και όχι, ανάλογως κι όπως καυλωσει στην εταιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Ίδια απορία έχω και εγώ.

Καλή φάση πάντως.

Τα χρήματα πιστώθηκαν στο τραπεζικό μου λογαριασμό με έμβασμα. Δε τα πήρα σα πόντους ταξιδιού. Απλά εγώ τα ξόδεψα εκεί γιατί ήθελα να πάω ένα ταξίδι!

7 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Βασικά έχασε και χρήματα με την προμήθεια.

Μια απλή αίτηση στο site τους κάνεις και θα σου τα έδιναν τα χρήματα. 

https://eu261expenseclaim.ryanair.com/ 

Προφανώς. Το σκέφτηκα αργότερα αυτό. Απλά αρχικά δεν ήξερα καν (και κυρίως δε πίστευα) πως θα μπορούσα να το κάνω και αν όντως υπάρχει περίπτωση να κερδίσω τα χρήματα.

Δε με πείραξε καθόλου που έχασα κάποια λεφτά από τη στιγμή που βρέθηκα με 300€ στο λογαριασμό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vforvendetta85 είπε

Πρώτα από όλα, δεν αναφέρομαι στην Βενετία, για Μπολόνια μίλησα. 

Από κει και πέρα, προτείνεις σε κάποιον να κάνει 3πλασια απόσταση (πήγαινε έλα, μην το ξεχνάμε) για Φλωρεντία (Σιένα και Πίζα δεν τα βάζω καθόλου.....) , κάνα 50 ευρώ παραπάνω επειδή, σύμφωνα με τα λεγόμενα σου, έχει περισσότερες και φθηνότερες πτήσεις; 

Για Μπολόνια, ναι, η Ryanair δεν έχει κάθε μέρα αλλά φθηνότερες; Μπορεί ναι, μπορεί και όχι, ανάλογως κι όπως καυλωσει στην εταιρία. 

Δε μιλησα για Φλωρεντια . Μιλησα για τις λιμνες (komo ktl) που απο το Μιλανο ειναι γυρω στα 40 χλμ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JimasGR είπε

Παιδια θελω την γνωμη σας...

Θελουμε με την παρεα να κλεισουμε για Χανια για τελη Ιουλιου και τωρα τα αεροπορικα ειναι 130€ το ατομο (go light)
 

αυτη την στιγμη 28/7 η ryanair εχει 30 ευρω,

αυτο ειναι φτηνο η ακριβο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tornado είπε

αυτη την στιγμη 28/7 η ryanair εχει 30 ευρω,

αυτο ειναι φτηνο η ακριβο?

Υποψην κοιταμε για αναχωρηση απο Θεσσαλονικη με ενδεικτικες ημερομηνιες 19-23 ιουλιου ή 26-30 +- 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/17/2018 στις 12:04 ΠΜ, Christospliakos είπε

Να ενημερωσω ολη τη παρεα για μια αποζημιωση που ελαβα απο Ryanair.

Στις 16/1/18 πεταγα για Βερολινο και η πτηση μας απο SKG ειχε καθυστερηση 3 ωρες λογω "επειχηριακων λογων". 
Οταν γυρισα,μετα απο λιγο καιρο ανακαλυψα τη σελιδα skyrefund.com η οποια υποστηριζει οτι μπορει να σου κερδισει μια αποζημιωση εως και 600€

Της εδωσα την ευκαιρια της,κατεθεσα οσα στοιχεια ειχα και μου ειπαν πως μπορω να διεκδικησω εως 400 ευρω.
Πραγματι,διχως να το πιστευω εξαρχης, μετα απο 3 βδομαδες απο τη στιγμη που κατεθεσα αξιωση πηρα τα 400 ευρω απο τη Ryanair. Στη skyrefund κατεθεσα ενα 25% για τις υπηρεσιες τους. Δε με χαλασε.

Υ.Γ. Δε προμοταρω τη skyrefund. Υπαρχουν πολλες εταιριες σαν αυτη. Τυχαια τη διαλεξα. Μου βγηκε σα διαφημιση στο Facebook σκεφτειτε. 
Υ.Γ.2 Οσα λεω ειναι οντως αληθεια,εχω καθε πιστηριο για οποιον ενδιαφερεται. Τη τεταρτη (21/03/18) πεταω για Βουδαπεστη-Βιεννη χαρη σε αυτο το 300αρι που ηρθε εξουρανου.

Τι αποδεικτικά σου ζήτησαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, doll είπε

Τι αποδεικτικά σου ζήτησαν?

Τιποτα. Μπορουσες να ξεκινησεις διαδικασια μονο με το Flight Number.
Αν ηθελες μπορουσες να καταθεσεις εξτρα στοιχεια. Εγω το εκανα για να προχωρησει πιο γρηγορα η διαδικιασια.

Προσθεσα:

  • Φωτογραφιες της ταυτοτητας
  • Φωτογραφιες απο τα εισιτήρια οπως μου χαν ερθει σε email γιατι τα ειχα μονο σε ψηφιακη μορφη
  • Boarding card απο το app της Ryanair
  • Οτιδηποτε αλλο υποδικνυε οτι οντως πηγα βερολινο π.χ φωτο απο airbnb
  • και γενικα οτι εχεις που θεωρεις χρησιμο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σκεφτομαστε να παμε Λονδινο για 4 μερες τον Μαιο και θελω να ρωτησω ποια καρτα συμφερει για το μετρο, τρενα και λεωφορεια. Θα μεινουμε στην ζωνη 2. Εχω δει οτι υπαρχουν δυο επιλογες οι oyster visitor card και η weekly travelcard, προσανατολιζομαι προς την δευτερη. Μηπως υπαρχει καποια αλλη ή οι υπαρχουσες που να συνδυαζει και την μεταφορα απο Gatwick? Ποια ειναι η καλυτερη vfm επιλογη να αγορασουμε για να βγει οσο πιο οικονομικα γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, γνώμες για αξιόλογο ξενοδοχείο Ρώμη? Επίσης, κάποιο site να βλέπει όλες τις προσφορές μαζεμένες? Στυλ Booking, Tripadvisor..

Έχω πέσει τελευταία και στα ξενοδοχεία μέσω του Skyscanner, και πέφτω πάνω σε ένα ονόματι "Destinia".. γνώμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...