Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tempted but no. Ανεβάζω σιγά σιγά resto shaman μαζί με την horde mage.

 

Πώς είναι η ζωή από την άλλη όχθη? Εννοώ από τους Hordaδες. Πάντα είχα την απορία πώς είναι να rollάρεις Horda, αλλά όλοι οι φίλοι μου είναι Alliances και δε λέει να παίζεις μόνος σου. ;)

 

Τη Shaman μέχρι 50 την έφτασα αέρα, σε 2 βδομάδες με 1-2 ώρες το πολύ παιχνίδι την ημέρα σαν resto και χωρίς καθόλου questing!!! Μόνο με instances. Μεγάλη υπόθεση το νέο σύστημα LFG και για τα μικρά lvls. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι ίδιοι noobs που υπάρχουν από alliance μεριά υπάρχουν και από Horde μεριά :P

Πρέπει να περιμένω για instance ακόμα και σαν resto. Η αλήθεια είναι ότι τα tanks λείπουν σε αυτό το Battlegroup.

Εχθές ψόφησε το τανκ γιατί βαριόμουν και κάτι μου απέσπασε την προσοχή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ίδιοι noobs που υπάρχουν από alliance μεριά υπάρχουν και από Horde μεριά :P

Πρέπει να περιμένω για instance ακόμα και σαν resto. Η αλήθεια είναι ότι τα tanks λείπουν σε αυτό το Battlegroup.

Εχθές ψόφησε το τανκ γιατί βαριόμουν και κάτι μου απέσπασε την προσοχή :P

 

Αληθεύει αυτό με τα tanks. Και επίσης πολύ slacking στο healing, ώρες, ώρες dpsάρω, για να μην με πάρει ο ύπνος. Και μιας και το ανέφερες, πώς και δεν έφτιαξες κανένα rogue Horde να δεις και κανένα άλλο class? Πάλι mage? 111,2 FTW? :lol::P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω rogue alliance. Το lvling είναι πολύ εύκολο με mage.

Κάποιες φορές ξεχνάω ότι είμαι healer και όταν πάει το tank να πεθάνει λέω "μα καλά τί κάνει ο nub healer? ..oh wait" :P

 

btw έχω 80: mage, hunter, paladin, priest, death knight, warrior, druid..ελπίζω να 80αρίσω shaman/rogue/mage πριν το cataclysm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cataclysm PVE :

Dungeon Difficulty and Rewards

10- and 25-player (normal difficulty) -- Very similar to one another in difficulty; drop the exact same items as each other.

10- and 25-player (Heroic difficulty) -- Very similar to one another in difficulty; drop more powerful versions of the normal-difficulty items.

 

Με λιγα λογια, τα 10αρια και τα 25αρια θα πετανε ακριβως τα ιδια items. Ειτε κανεις 10αρι ειτε 25αρι normal, θα παιρνεις τα ιδια loots.

Επεισης θα εχουν κοινο cooldown, το οποιο σημαινει οτι πρεπει να διαλεξεις αν θα κανεις το 10αρι ή το 25αρι σε μια εβδομαδα, δε μπορεις να τα κανεις και τα δυο.

 

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=13200223842&sid=1&pageNo=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cataclysm PVE :

Dungeon Difficulty and Rewards

10- and 25-player (normal difficulty) -- Very similar to one another in difficulty; drop the exact same items as each other.

10- and 25-player (Heroic difficulty) -- Very similar to one another in difficulty; drop more powerful versions of the normal-difficulty items.

 

Με λιγα λογια, τα 10αρια και τα 25αρια θα πετανε ακριβως τα ιδια items. Ειτε κανεις 10αρι ειτε 25αρι normal, θα παιρνεις τα ιδια loots.

Επεισης θα εχουν κοινο cooldown, το οποιο σημαινει οτι πρεπει να διαλεξεις αν θα κανεις το 10αρι ή το 25αρι σε μια εβδομαδα, δε μπορεις να τα κανεις και τα δυο.

 

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=13200223842&sid=1&pageNo=1

 

αυτά τα ζητούσαν πολλά μικρά guilds εδώ και χρόνια αλλά έπρεπε να φτάσουν να "ψυχορραγούν" μέχρι να το πάρει απόφαση η blizzard.. Αν δεν ήταν τελείως "τα ζώα μου αργα" θα προλάβαινε το disband ουκ ολίγων μικρών guilds που δεν κατάφεραν να το γυρίσουν αποτελεσματικά σε 25man. Ελπίζω να μην κάνει πίσω ούτε σε αυτό ούτε και στο loot των rated bgs, γιατί άρχισε ηδη η κλαψούρα από κάποια arena junkies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Gear σε ολους ρε. Το απαιτει πλεον ο σχεδιασμος του παιχνιδιου. Τουλαχιστον απο αποψη PvP αυτο ειναι κατι παραπανω απο ευχαριστο. Απο PvE σιγουρα καποιοι θα "χαλαστουν" γιατι θα χασουν το E-peen μετρο τους (αφηνοντας τους μονο achievements για να το "μεγαλωσουν") και θα ξεκινησουν κλαψουρα.

Επεξ/σία από ikaruga24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσουν πολυ οι αλλαγες στο pve που διαβασα.

Πριν σταματησω το παιχνιδι 2 μηνες τωρα, ειχαμε φτιαξει ενα guild που ειμασταν μεσα μονο φιλοι ολοι real life, δεν ειχαμε ξενους.

Καταφεραμε και προχωρησαμε χαλαρα και ομορφα στο icc 10 με μια φορα και σπανια δυο φορες την εβδομαδα raid. Δε προχωραγε ομως η δουλεια φτασαμε σε ενα σημειο οπου ξεραμε οτι για να παμε να κανουμε heroic επρεπε να παρουμε loot απο 25αρι αλλιως δεν ειχαμε ελπιδες με τα 251 lvl items που βρισκαμε στο 10αρι.

Ουτε μπορουσαμε ομως λογω δουλειας και λογω διαφορων υποχρεωσεων να μπουμε στην διαδικασια recruit και τα σχετικα που θελουν τα 25αρια..

 

Αποτελεσμα ειναι οτι ολοι καναμε cancel το λογαριασμο μας λογο βαρεμαρας περιμενοντας μια καλη αλλαγη που να βοηθαει παιχτες σαν και εμας, που θελουμε με μια φορα την εβδομαδα, αντε δυο το πολυ να συναγωνιστουμε ατομα που κανουν 25αρια.

Γιατι στο κατω κατω το κατεχουμε το αθλημα δεν ειμαστε ασχετοι, ολοι ειμαστε pro και παιζουμε το παιχνιδι απο την beta, σκεφτειτε οτι φτασαμε και ριξαμε roteface ολοι με 226-232lvl αντικειμενα και με πολυ λιγα wipes μεχρι εκει.

 

Με το νεο συστημα θα ξαναφτιαξουμε το guild και 10 ατομα θα ειμαστε αρκετοι για να δουμε ολο το content του παιχνιδιου χωρις να μπουμε σε διαδικασιες recruit για 25αρι και τα σχετικα.

 

Και φυσικα θα υπαρχουν και τα rated BG που θα τα τιμησουμε και αυτα με την παρουσια μας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσουν πολυ οι αλλαγες στο pve που διαβασα.

Πριν σταματησω το παιχνιδι 2 μηνες τωρα, ειχαμε φτιαξει ενα guild που ειμασταν μεσα μονο φιλοι ολοι real life, δεν ειχαμε ξενους.

Καταφεραμε και προχωρησαμε χαλαρα και ομορφα στο icc 10 με μια φορα και σπανια δυο φορες την εβδομαδα raid. Δε προχωραγε ομως η δουλεια φτασαμε σε ενα σημειο οπου ξεραμε οτι για να παμε να κανουμε heroic επρεπε να παρουμε loot απο 25αρι αλλιως δεν ειχαμε ελπιδες με τα 251 lvl items που βρισκαμε στο 10αρι.

Ουτε μπορουσαμε ομως λογω δουλειας και λογω διαφορων υποχρεωσεων να μπουμε στην διαδικασια recruit και τα σχετικα που θελουν τα 25αρια..

 

Αποτελεσμα ειναι οτι ολοι καναμε cancel το λογαριασμο μας λογο βαρεμαρας περιμενοντας μια καλη αλλαγη που να βοηθαει παιχτες σαν και εμας, που θελουμε με μια φορα την εβδομαδα, αντε δυο το πολυ να συναγωνιστουμε ατομα που κανουν 25αρια.

Γιατι στο κατω κατω το κατεχουμε το αθλημα δεν ειμαστε ασχετοι, ολοι ειμαστε pro και παιζουμε το παιχνιδι απο την beta, σκεφτειτε οτι φτασαμε και ριξαμε roteface ολοι με 226-232lvl αντικειμενα και με πολυ λιγα wipes μεχρι εκει.

 

Με το νεο συστημα θα ξαναφτιαξουμε το guild και 10 ατομα θα ειμαστε αρκετοι για να δουμε ολο το content του παιχνιδιου χωρις να μπουμε σε διαδικασιες recruit για 25αρι και τα σχετικα.

 

Και φυσικα θα υπαρχουν και τα rated BG που θα τα τιμησουμε και αυτα με την παρουσια μας :D

 

Σα να το έγραφα εγώ. Μέχρι τελείας. ;)

 

Δεν γουστάρουμε recruit, μόνο και μόνο για τα raids. Είμαστε 14-15 άτομα και έτσι γουστάρουμε να μείνουμε. Well done Bliz ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πραγματα θα αναγνωρισω στην χιονοθυελλα. Το πρωτο ειναι το random dungeon finder και το δευτερο τα επερχομενα rated BGs. Ειδικα τα δευτερα επρεπε να υπηρχαν απο την πρωτη μερα που εφτιαξαν και την αρενα αλλα δεν.... Τουλαχιστον τωρα θα μπορω να βλεπω σοβαρα βιντεακια στο Warcraft movies απο σοβαρους παικτες στα BG και οχι βλαμμενους που δεν εχουν την παραμικρη ιδεα που πανε και τι κανουν (και δεν ακουν κιολας τα ντουβαρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσουν πολυ οι αλλαγες στο pve που διαβασα.

Πριν σταματησω το παιχνιδι 2 μηνες τωρα, ειχαμε φτιαξει ενα guild που ειμασταν μεσα μονο φιλοι ολοι real life, δεν ειχαμε ξενους.

Καταφεραμε και προχωρησαμε χαλαρα και ομορφα στο icc 10 με μια φορα και σπανια δυο φορες την εβδομαδα raid. Δε προχωραγε ομως η δουλεια φτασαμε σε ενα σημειο οπου ξεραμε οτι για να παμε να κανουμε heroic επρεπε να παρουμε loot απο 25αρι αλλιως δεν ειχαμε ελπιδες με τα 251 lvl items που βρισκαμε στο 10αρι.

Ουτε μπορουσαμε ομως λογω δουλειας και λογω διαφορων υποχρεωσεων να μπουμε στην διαδικασια recruit και τα σχετικα που θελουν τα 25αρια..

 

Αποτελεσμα ειναι οτι ολοι καναμε cancel το λογαριασμο μας λογο βαρεμαρας περιμενοντας μια καλη αλλαγη που να βοηθαει παιχτες σαν και εμας, που θελουμε με μια φορα την εβδομαδα, αντε δυο το πολυ να συναγωνιστουμε ατομα που κανουν 25αρια.

Γιατι στο κατω κατω το κατεχουμε το αθλημα δεν ειμαστε ασχετοι, ολοι ειμαστε pro και παιζουμε το παιχνιδι απο την beta, σκεφτειτε οτι φτασαμε και ριξαμε roteface ολοι με 226-232lvl αντικειμενα και με πολυ λιγα wipes μεχρι εκει.

 

Με το νεο συστημα θα ξαναφτιαξουμε το guild και 10 ατομα θα ειμαστε αρκετοι για να δουμε ολο το content του παιχνιδιου χωρις να μπουμε σε διαδικασιες recruit για 25αρι και τα σχετικα.

 

Και φυσικα θα υπαρχουν και τα rated BG που θα τα τιμησουμε και αυτα με την παρουσια μας :D

Νομίζω έπιασες ακριβώς το σκεπτικό της blizz.

Μόλις διάβασα τις αλλαγές είπα "Ωχ πάνε τα 25άρια, θα πέσει πολλή κλάμα". Αλλά τελικά νομίζω οτί οι αλλαγές θα βγούν σε καλό. Στη τελική οι guild που κάνουν 25άρια και είναι καλές σε αυτό θα συνεχίσουν να το κάνουν, οι υπόλοιποι στα 10άρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...