Προς το περιεχόμενο

Οδηγιες για Port forwarding


adams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα τη καμερα θα τη στησω σε καπως μακρυνη αποσταση απτο pc.Οι καμερες συνδεοντε με το ρουτερ μονο?Πχ εχω μια καμερα για να ανανεωνει συνεχεια την εικονα ονλινε πρπ να εχω ανοιχτο και το pc η απλα μονο το μοντεμ-ρουτερ?Λογω αποστασης σκεφτομαι για ip camera,αυτη πορυποθετει την υπαρξη ενος wireless modem router για να βγει ονλινε?Η υπαρχουν μεγαλες προεκτασεις καλωδιων usb-ethernet?Τι προτεινετε εσεις,οι ip cameres χανουν σημα καθολου?Πχ αν βρεχει θα υπαρχει κανενα προβλημα στην ανενεωση της εικονας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 717
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

me to router δεν χριαζεται με το Pc γιατι αλλιως θα πρεπει να διαχειριζεται remotely to pc και οχι την καμερα αμα παει πανω σε pc.mono to modem router ανοιχτο.η camera μπορει να ειναι ασυρματη στο router μπορεις και με καλωδιο ethernet Μεχρι 100 μετρα και οχιδεν χανεις σε σημα.και wireless να μπει παλι δεν θα χανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

η ταχυτητα δεν εχει να κανει μονο με το port forward αλλα με το τι κατεβαζεις απο που ποσοι Leechers/seeders.to port forward το κανεις απλα για ποιο καλα και πιο γρηγορα.http://www.portforward.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να ανοίξω μία θύρα για να συνδεθώ στο pc μέσω internet. Οι ρυθμίσεις του ρούτερ γράφουν:

-Source IP Address:

-Destination IP Address:

-Destination Port Start:

-Destination Port End:

-Destination Port Map:

-Source Netmask:

 

Κάποια βοήθεια; Τι να γράψω;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να ανοίξω μία θύρα για να συνδεθώ στο pc μέσω internet. Οι ρυθμίσεις του ρούτερ γράφουν:

-Source IP Address:

-Destination IP Address:

-Destination Port Start:

-Destination Port End:

-Destination Port Map:

-Source Netmask:

 

Κάποια βοήθεια; Τι να γράψω;

Ευχαριστώ!

 

τι ρουτερακι ειναι?kana telindus/υπαρχει στο http://www.portforward.com ?

αλλιως source ip address 0.0.0.0 destination 192.168.1.1 κοινως την Ip του pc σου

destination port start px 3389 και end πχ 3389

port map τιποτα νομιζω

source netmask 255.255.255.255

δοκιμασε το και πες μας αν πετυχε.προσεχε με τα firewall και επισης αν εχεις otenet κλεισε την αυξημενη ασφαλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εβαλα τα windows 7 και οποιος torrent client και να χρησιμοποιησω μου βγαζει προβλημα με ταχυτητες.Το mtorrent μου λεει bad port παντως με xubuntu και Deluge δεν εχω κανενα προβλημα.Εχεις κανεις καποια ιδεα τελικα φταιει η port ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα τα windows 7 και οποιος torrent client και να χρησιμοποιησω μου βγαζει προβλημα με ταχυτητες.Το mtorrent μου λεει bad port παντως με xubuntu και Deluge δεν εχω κανενα προβλημα.Εχεις κανεις καποια ιδεα τελικα φταιει η port ?

 

κανε check με καποιο προγραμμα αμα ειναι ανοιχτη η port.επισης να εχεις δωσει καρφωτα ip στο pc σου για να ειναι σιγουρο οτι λειτουργει το port forwaqrd και επισης σιγουρεψου οτι δεν σε κοβει καποιο firewall.εχω windows 7 σε αλλο λαπτοπ me mtorrent και παιζω οκ και full speed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ. Παιδιά ακολούθησα τις οδηγίες του Portforward.com και έφτιαξα static ip, όμως από κείνη τη στιγμή, δε μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του router μου για να συνεχίσω το port forwarding. Eίναι ένα Speedtouch 585 και συνήθως έγραφα στην address bar του mozilla 'speedtouch' και με έστελνε αμέσως στις ρυθμίσεις. Τώρα όταν το κάνω, απλά κάνει search για τη λέξη. Προσπάθησα να βάλω και την ip μου στην address bar, αλλά δε δούλεψε. Δοκίμασα και με i.e. και Opera, αλλά τίποτε. Καμιά ιδέα; Ελπίζω να υπάρχει λύση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...