Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 977
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν έχεις νοσταλγησει παλιές στιγμές στιγμές με το ps2 παρτο αλλά μην το τσιπαρεις, οι τιμές είναι εξευτελιστικες λες και σε πληρώνουν να τα πάρεις, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα xbox 360 ή ps3 για καλύτερη απόδοση, παιχνίδια, online κτλ. Μπορείς να βρεις φθηνά ps360 που παίζουν παιχνίδια από σκληρό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τελικα το πάρεις φρόντισε να ειναι το σλιμ και να μην είναι το μοντέλο SCPH700ΧΧΧ καίει το λέηζερ του. Πάντως δες και αγγελίες εδώ. ίσως είμαι πιο φτηνά από ebay. και όπως σου είπα για το μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν έχεις νοσταλγησει παλιές στιγμές στιγμές με το ps2 παρτο αλλά μην το τσιπαρεις, οι τιμές είναι εξευτελιστικες λες και σε πληρώνουν να τα πάρεις, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα xbox 360 ή ps3 για καλύτερη απόδοση, παιχνίδια, online κτλ. Μπορείς να βρεις φθηνά ps360 που παίζουν παιχνίδια από σκληρό δίσκο.

Θα προτιμησω να παρω ενα ps2 και ο κυριος λογος δεν ειναι πως θα ειναι πιο φθηνο, μου αρεσει καλυτερα κατα καποιο τροπο.

Α, επισης ολα τα μοντελα ps2 παιζουν παιχνιδια ps1? επειδη ενας φιλος αναρωτιοταν.

αν τελικα το πάρεις φρόντισε να ειναι το σλιμ και να μην είναι το μοντέλο SCPH700ΧΧΧ καίει το λέηζερ του. Πάντως δες και αγγελίες εδώ. ίσως είμαι πιο φτηνά από ebay. και όπως σου είπα για το μοντέλο.

Ευχαριστω, θα κοιταξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αγορασω μια καρτουλα

Το guide λεη οτη δουλεβη και σε 8D , σε αλες σεληδες εχω διαβαση οτη ειναι 50-50

Πρεπι να κανω ολη αυτην τιν τεραστι διδικαση με τον ulaunchelf για αλη καρτουλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ ΜΗ! ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ. ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

 

στο κα΄τω μέρος του οδηγού

Compatibility List

FAT : 30004,39004,50004

SLIM : 70004,75004,77004,90004 (Date Code 8b)

Εγω εχω το 90004 (Date Code 8b)

Αμα γραψω τα παιχνιδια σε Speed 1,3,4 δεν λιτουργη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμησω να παρω ενα ps2 και ο κυριος λογος δεν ειναι πως θα ειναι πιο φθηνο, μου αρεσει καλυτερα κατα καποιο τροπο.

Α, επισης ολα τα μοντελα ps2 παιζουν παιχνιδια ps1? επειδη ενας φιλος αναρωτιοταν.

Ευχαριστω, θα κοιταξω.

Ναι όλα τα μοντέλα του PS2 παίζουν PS1 παιχνίδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια...εχω ενα ps2 slim kai θελω να το τσιπαρω η οτι αλλος τροπος υπαρχειγια να παιζω παιχνιδια αντιγραφης...οποιος ξερει να μου απαντησει...ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγρασα μια ετημα καρτα μνημις με το mcboot δεν δουλεβη εχω το μοντελο 90004 (Date Code 8b)

πρετπι να πατισω κατη για να ανιξη?

 

 

Compatibility List

FAT : 30004,39004,50004
SLIM : 70004,75004,77004,90004 (Date Code 8b)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...