Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια νομιζω οτι εχει ξεκινησει μια συζητηση η οποια θα διαιωνιζεται στον αιωνα τον απαντα,Και αυτο γιατι υπαρχουν δυο τελειως διαφορετικες θεωρησεις του πραγματος οι οποιες δεν τεμνονται με τιποτα.Σεβαστη η γνωμη αυτων που υποστηριζουν οτι το ΒΒ ειναι αθλημα εγω παντως διαφωνω καθετως.

Γενικως και οπως σωστα ειπε η virgo ο αθλητισμος πηγαζει(η πρεπει να πηγαζει) απο μεσα.Επισης το ζητημε ειναι και αυτο το ξεχνουν σχεδον ολοι η ΚΑΛΗ ΥΓΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ.Ρε παιδια τι νοημα εχει να παρεις πρωτεινη η οποια αντιστοιχει λχ σε 3 κοτοπουλα, ποσες φορες στη ζωη σας εχετε φαει τρια κοτοπουλα μαζεμενα?Ο οργανισμος τα χρειαζεται ολα και απο λιγο.Το να υπερτροφησουν οι μυες δε μου φαινεται και πολυ φυσιολογικο(ασχετο αν σε καποιους αρεσει).Αρα το ζητουμενο ειναι να αθλεισαι χωρις υπερβολες σε κανενα τομεα(ουτε στη διατροφη).Νομιζω το σωμα θα ανταποκριθει θετικα.

Τωρα αν θελεις να γινεις τουμπανο αλλο θεμα.

Βεβαια στις μερες μας υγιης πρωταθλητισμος δεν υπαρχει γιατι απαντες οι οποιοι ασχολουνται με αυτον παιρνουν αναβολικα.

Τελος επειδη εγινε μνεια παραπανω το οτι μερικοι που παιρνουν διαφορα δεν εχουν παθει τιποτα το θεωρο εωλο επιχειρημα γιατι καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα.Ειναι το ιδιο με το καπνισμα το οποιο δεν εχει τις ιδιες συνεπειες σε ολους.Ειναι γνωστο ομως οτι κανει κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

Ρε παιδιά! Το πιο απλό ρε γ@μώτο μου! Βράστε 17 αυγά, καθαριστε τα με υπομονή και αφαιρεστε τους κρόκους, φάτε τα ασπράδια και θα έχετε πάρει με απόλητα φυσιολογικό τρόπο 61.1 g πρωτείνη, 1.0 g μόνο λιπαρά, και μόνο 290 θερμίδες και τέλος και καλύτερο 0[/b'] χωληστερινη!

 

δεν ξέρω αν κανεις πλάκα αλλά 60γρ πρωτεινη ειναι υποερβολικα για ενα γεύμα.

Το ιδανικό είναι 25-30γρ πρωτεινης σε κάθε γεύμα.

 

ΥΓ. 17αυγά είναι πολλά περισσοτερα γραμμαρια πρωτεινης. 1 ασπράδι=4γρ πρωτεινης 1 αυγό ολόκληρο=7γρ πρωτεινης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια νομιζω οτι εχει ξεκινησει μια συζητηση η οποια θα διαιωνιζεται στον αιωνα τον απαντα' date='Και αυτο γιατι υπαρχουν δυο τελειως διαφορετικες θεωρησεις του πραγματος οι οποιες δεν τεμνονται με τιποτα.Σεβαστη η γνωμη αυτων που υποστηριζουν οτι το ΒΒ ειναι αθλημα εγω παντως διαφωνω καθετως.

Γενικως και οπως σωστα ειπε η virgo ο αθλητισμος πηγαζει(η πρεπει να πηγαζει) απο μεσα.Επισης το ζητημε ειναι και αυτο το ξεχνουν σχεδον ολοι η ΚΑΛΗ ΥΓΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ.Ρε παιδια τι νοημα εχει να παρεις πρωτεινη η οποια αντιστοιχει λχ σε 3 κοτοπουλα, ποσες φορες στη ζωη σας εχετε φαει τρια κοτοπουλα μαζεμενα?Ο οργανισμος τα χρειαζεται ολα και απο λιγο.Το να υπερτροφησουν οι μυες δε μου φαινεται και πολυ φυσιολογικο(ασχετο αν σε καποιους αρεσει).Αρα το ζητουμενο ειναι να αθλεισαι χωρις υπερβολες σε κανενα τομεα(ουτε στη διατροφη).Νομιζω το σωμα θα ανταποκριθει θετικα.

Τωρα αν θελεις να γινεις τουμπανο αλλο θεμα.

Βεβαια στις μερες μας υγιης πρωταθλητισμος δεν υπαρχει γιατι απαντες οι οποιοι ασχολουνται με αυτον παιρνουν αναβολικα.

Τελος επειδη εγινε μνεια παραπανω το οτι μερικοι που παιρνουν διαφορα δεν εχουν παθει τιποτα το θεωρο εωλο επιχειρημα γιατι καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα.Ειναι το ιδιο με το καπνισμα το οποιο δεν εχει τις ιδιες συνεπειες σε ολους.Ειναι γνωστο ομως οτι κανει κακο.[/quote']

 

 

φίλε για να γίνεις τούμπανο πρεπει να προσπαθήσεις και να πειθαρχήσε για χρόνια. Δεν είναι τοσο εύκολο οσο νομίζετε. Δεν θα παρεις την πρωτεινη και σ ε ένα μήνα θα γίνεις τούμπανο, αυτα είναι αποτελέσματα χρόνων κόπων και στερήσεων. Στα υπόλοιπα που λες συμφωνω μόνο στο ότι ο καθένας εχει την άποψη του και δεν βγαίνει σε τίποτα να τσακωνομαστε απο δω.

 

no offence

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την βάσιμη υποψία ότι όπως και να χει η γειτονιά δε θα κοιμηθεί όλο το βράδυ απο το τρελό κλανίδι που προκαλούν τόσα αυγά...

 

δεν φαντάζεσαι :? :? :?

παντως δεν θα εχεις κουνουπια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν κανεις πλάκα αλλά 60γρ πρωτεινη ειναι υποερβολικα για ενα γεύμα.

Το ιδανικό είναι 25-30γρ πρωτεινης σε κάθε γεύμα.

 

ΥΓ. 17αυγά είναι πολλά περισσοτερα γραμμαρια πρωτεινης. 1 ασπράδι=4γρ πρωτεινης 1 αυγό ολόκληρο=7γρ πρωτεινης

 

Δεν κάνω καθόλου πλάκα, αν θες να κάνεις b. building είναι ο ιδανικος τρόπος με τις κατάληλες ΠΑΝΤΑ ασκήσεις για να κανεις όγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνω καθόλου πλάκα, αν θες να κάνεις b. building είναι ο ιδανικος τρόπος με τις κατάληλες ΠΑΝΤΑ ασκήσεις για να κανεις όγκο.

 

κάναμε και οι δυο το ίδιο λάθος , τα νουμερα που είπα εγώ και ανεφερες εσυ είναι σχετικά και όχι απόλυτα.

Δηλ. για αύξηση μυικής μάζας το ιδανικό είναι 2,5-3γρ/κιλό σωματικού βάρους με γεύματα κάθε 2,5-3 ώρες. Τώρα αν εσύ μιλάς για άνθρωπο 120κιλά που κάνει 6 γεύματα την ημερα τότε ναι το ιδανικό ειναι 60γρ πρωτεινης ανα γεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

παρήγγειλα από Αμερική το 100% Whey Protein (Myopro) της EAS. Όμως, έπειτα άκουσα στο γυμναστήριο ότι, ενώ η EAS είναι η μόνη πιστοποιημένη από τον EOΦ εταιρεία, στην Ελλάδα επιτρέπονται σκευάσματα της EAS μόνο από Ολλανδία. Ενώ είναι ακριβώς το ίδιο προϊόν, δεν επιτρέπεται εισαγωγή από ΗΠΑ. Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει αυτό; Έχει κάποιος παραγγείλει σκεύασμα της EAS και να του παρουσιαστεί τέτοιο πρόβλημα; Οτιδήποτε γνωρίζετε θα βοηθήσει.

Για να μην πληρώνω και μετά κατασχεθεί στο τελωνείο το δέμα.

 

Σας ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες δεν πρεπει να ισχυει. Αυτό που ισχύει σίγουρα είναι ότι πολλά σκευάσματα που ερχονται απο αμερικη σταματάνε στο τελωνείο και δεν εχει να κανει με την εταιρεία, αλλα νομίζω εξαρταται απο το βάρος.

Απο ευρώπη δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ακουσα οτι ολα αυτα τα σκευασματα θα πωλουνται σε λιγο καιρο μονο σε φαρμακεια οπου και καλα θα ειναι εγκεκριμενα απο τον εοφ...εχει ακουσει κανεις κατι σχετικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 90% αυτών που κυκλοφορούν έχουν ήδη αριθμό εοφ αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι. Απλά ένας αριθμός πρωτοκόλου είναι που δίνεται στο σκευασμα μόλις γνωστοποιειθεί η κυκλοφορία του στην αγορά, δεν γίνεται δηλαδή κάποια εργαστηριακή ανάλυση απο τον οργανισμό. Το ότι κάποια από τα σκευάσματα το αναφέρουν είναι καθαρά θέμα μαρκετινγκ. Εσύ το καλύτερο που έχεις να κανεις είναι να προτιμάς επώνυμες εταιρίες (πχ EAS,ON,NOW) χωρίς και πάλι αυτό να σημαινει ότι προιόντα από λιγότερο γνωστες εταιρίες δεν αξίζουν. Για παράδειγμα υπάρχει online store της βρετανίας που πουλάει συμπληρωματα διατροφής χύμα με πολύ καλύτερες τιμές και πολύ καλή ποιότητα.

Όσο αφορά τα φαρμακεία είναι καθαρά εμπορικό κομματί για το ποιος θα φάει τα περισσότερα απο την πίτα των συμπληρωματων διατροφής. Αν σκεφτείς ότι λόγω του σύγχρονου τρόπου ζωής όλο και περισσότεροι καταφεύγουν στα συμπληρώματα τα λεφτά είναι πολλά. Τώρα αν με την αποκλειστικοτητα που θα έχουν τα φαρμακεία υπάρχει και κάποιο πιο αυστηρο πλαίσιο κυκλοφορίας και ελέγχων δεν το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με την ετικετα του εοφ το γνωριζω.Λεει πανω γνωστοποιημενο απο τον εοφ χωρις να σημαινει οτι εχει κανει ο εοφ καποιο ελεγχο(δηλαδη δεν ειναι εγκεκριμενο απ τον εοφ).

 

Ακομα και ολα αυτα τα συμπληρωματα διατροφης που κυκλοφορουν στα φαρμακεια(βιταμινες ,ιχνοστοιχεια) μονο 1 ειναι εγκεκριμενο απο τον εοφ και εχει πανω και την χαρακτηριστικη ετικετα του εοφ ολα τα αλλα κυκλοφορουν ανεξελεγκτα οποτε μου φαινεται δυσκολο και στις πρωτεινες αν τελικα κυκολοφορησουν στα φαρμακεια να εφαρμοστει καποιο δραστικο μετρο για ουσιαστικη πιστοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος μπορεί να εγγυηθεί πως ό,τι κυκλοφορεί στην αγορά των συμπληρωμάτων δεν περιέχει απαγορευμένες ουσίες;

 

Η αξιοπιστια της κάθε εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αξιοπιστια της κάθε εταιρίας.

 

Αμφιβάλλω αν οποιαδήποτε εταιρία ενδιαφέρεται για την υγεία του πελάτη της όσο για την αποτελεσματικότητα των προϊόντων της η οποία άλλωστε θα τη διαφημίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...