Προς το περιεχόμενο

The Da Vinci Code


Snolly

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς "χωρίς αιτία"?

 

Είναι επανάσταση να παραλλάζεις μία ιστορία που πιστεύουν πολλοί άνθρωποι; Προβοκάτσια είναι, αλλά υπάρχουν πολλοί που τσιμπάνε βέβαια. Οπότε, αιτία είναι μόνο το κέρδος, σκοπός μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 362
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Egw re paidia ti na pw; 8elw na dw thn tainia kai den mporw exei APAGOREYTEI sthn poli pou menw, ELEOS pia ston mesaiwna briskomaste;;

akous ekei to dhmotiko symboulio na fobh8ei toys fanatikous xristianoys kai na apagoreysei thn probolh ths tainias!!!!!

Kai den ftanei mono ayto alla ekleisan kai to cinema sto opoio 8a ginotan h probolh me thn dikaiologia oti einai keros na anoiksei to kalokairino!!!!!

ELEOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kai meta sou lene oloi oti ftaiei h peiratia, egw den h8ela na paranwmiso gia na dw mia tainia alla me anagkazoun na to kanw!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς έχει "απαγορευθεί" η ταινια??? Αν μιλάς για το αγρίνιο ο κινηματογράφος όπου δεν προβάλεται είναι δημοτικός και το δημοτικό συμβούλιο φυσικά και μπορεί να επιλέγει τις ταινίες που θα προβάλει.

 

Δεν απαγορευτηκε η προβολή σε κανέναν ιδιωτικό κινηματογράφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει ιδιωτικό. Δεν το λέω κακοπροαίρετα, ξέρω πολλά μέρη που έχουν ένα δημοτικό cinema και τέρμα.

 

Είναι επανάσταση να παραλλάζεις μία ιστορία που πιστεύουν πολλοί άνθρωποι;

 

Όχι, οι στόκοι την κάνουν επανάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia to Agrinio milaw.

Kala an isyei ayto poy les giati thn eixe afises eksw apo to cinema grafontas pagkosmia premiera;;Kai giati thn epelekse arxika;; Molis egine o ntoros stis eidhseis me tyxon antidraseis tote ta ekanan pano toys;

ti toys fobise mhpws ginei o xamos poy egine thn dekaetia toy 80 pou gia na mpeis sto cinema epernes fora kai opoion eperne o xaros; :-D

DROPH TOYS!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει ιδιωτικό. Δεν το λέω κακοπροαίρετα' date=' ξέρω πολλά μέρη που έχουν ένα δημοτικό cinema και τέρμα.

 

 

 

Όχι, οι στόκοι την κάνουν επανάσταση.[/quote']

 

Σωστά οπότε δεν έχει τίποτε το επαναστατικό η "προβολή" αυτή ως προς το θέμα της τουλάχιστον. Επίσης, μπορεί ο προηγούμενος φίλος να μας πει γιατί είναι τριτοκοσμική η ελλάδα; Αφού έχουμε απελευθερωθεί από τα "δεσμά" της θρησκείας και οι γκόμενες κάνουν σεξ πριν το γάμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H tainia de kratise polla apo to klima tou Bibliou kata thn dikia mou apopsi.

Oi grifoi kai h ais8hsh ths anazhthshs k synexous agonias den mporesan na fanoune stin tainia afou merikoi dialogoi parahtan apotomoi kai grhgoroi kai to idio kapoioi grifoi.kati me xalase sthn atmosfaira. Synisto se opoion tou aresei mia tetoia eidous thematologia me oligon ti para8rhskeftiko koutsompolio opws eipe kai kapoios noritera kai riddles einai protimotero na diavasei to book giati 8a tou afisei pio wraio feeling kai ystera th tainia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego pali akousa oti den mporoun na pane osoi einai kato apo 17 giati leei oti mporei na mas epireasi stin thriskia mas..isxiei?

 

Ναι,ισχύει...

 

Πάντως ρε παιδιά εγώ έχω την εξής άποψη επί του θέματος:η ταινία προβάλλει πράγματα που είναι ντροπιαστικά για τη θρησκεία μας(μιλάω για όσους πιστεύουν στο Χριστό βέβαια,τους υπόλοιπους τι να τους πειράξει??) και γι'αυτό είμαι απόλυτα αρνητικός απέναντι στην ταινία...Όμως η αλήθεια είναι ότι το να απαγορεύουν την προβολή της είναι μεγάλη ανοησία έως βλακεία....Στο κάτω-κάτω της γραφής όποιος θέλει πάει και τη βλέπει και όποιος δεν θέλει όχι!!Δημοκρατία δεν έχουμε ρε παιδιά??:mrgreen: :mrgreen:

Επίσης το να πάει να την δει κάποιος δεν σημαίνει ότι είναι άθεος.Μπορεί να θέλει από περιέργεια να δει την ταινία και από εκεί και πέρα δικαίωμά του να την κρίνει όπως θέλει...Δεν μπορεί όμως να αποφασίσει και αν θα την δουν οι άλλοι ή όχι...

 

Αυτά πιστεύω εγώ και προσπάθησα να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται...:) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθιστε ρε παιδια γιατι θα τρελαθω.

nontasg αναφερομαι στο δικο σου post.

 

Γιατι ειναι ντροπιαστικο για την θρησκεια μας το οτι κουτουπωνει ο Χριστος

μια, δυο ή τεσπα οσες γυναικες θελει?

 

Η ερωτικη πραξη μεταξυ δυο ανθρωπων δεν ειναι η υψιστη μορφη αγαπης?

Ο Χριστος δεν ειχε και ανθρωπινη υποσταση?

Αν ειχε να γαμ***** 33 χρονια, ποσο ανθρωπινος θα ηταν μου λες?

 

Ζουμε στον 21ο αιωνα δεν πιστευετε οτι ειναι καιρος πια να αποταξουμε

αντιληψεις του στυλ το sex ειναι κακο, η μαλακια τυφλωνει και τις

υπολοιπες μπουρδες που μας εχουν ταισει οι γραμματεις και οι φαρισαιοι του

κοσμου αυτου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερωτικη πραξη μεταξυ δυο ανθρωπων δεν ειναι η υψιστη μορφη αγαπης?

 

Όχι, μπορεί να είναι έκφραση αγάπης αλλά δεν είναι και αναγκαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι "ντροπιαστικό" γιατί για μας τους ορθόδοξους Χριστός και Θεός είναι το ίδιο (τριαδικότητα) και δεν νοείται για τον Θεό μας να πηγαίνει με γυναίκες. Σόρυ αλλά έτσι είναι η επίσημη θρησκεία μας την οποία αναγκαστικά ασπαζόμαστε σε πολύ μικρή ηλικία... Αντίθετα, αν ακούσετε συνεντεύξεις καθολικών ιερέων (και της opus dei) θα διαπιστώσετε ότι δεν τους ενοχλεί το ενδεχόμενο ερωτικής σχέσης Χριστού-Μαγδαληνής παρά μόνο οι ιστορικές ανακρίβειες και η δυσφήμηση της εκκλησίας. Ότι να'ναι λέει ο καθένας, ότι τον συμφέρει, εγώ πλέον μετά από αρκετά ψάξιμο κυρίως πέρισυ έχω διαμορφώσει άποψη και το βαρέθηκα το θέμα, σχεδόν το σιχάθηκα. Α, την ταινία θα την δω σε dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...