Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάτι διάβασα κι εγώ,

αλλά διάβασα ότι τον τελευταίο καιρό οι private trackers έχουν αρχίσει να άρουν το ban στο utorrent 1.72, χωρίς να έχω καταλάβει γιατί,

από την άλλη είχε ξεσπάσει μια φήμη πριν από αρκετό καιρό ότι το torrent θα γινόταν συνδρομητική υπηρεσία (με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό - π.χ. το torrent είναι πρωτόκολλο, σωστά - άρα πως μπορεί να γίνει συνδρομητικό ένα πρωτόκολλο;)

 

το θέμα είναι, επί του παρόντος τουλάχιστον,

τι θα κάνουνε οι private trackers,

θα το αφήσουν ή θα "φοβηθούνε";

 

εσείς τι έχετε ακούσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά πολλές φορές μόλις ανοίγω το utorrent, και το έχω να ανεβάζει δεν παίρνει μπροστά , ενώ download παίρνει πάντα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Οταν λεω δεν παιρνει μπροστα εννοώ οτι τα βελακια ειναι στο κοκκινο και δεν ανεβαζει καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση εγω εχω το speedtouch585i v6 το router μου εχει μαι λειτουργια με την οποια επιλεγεις το προγραμα και ανοιγει τις πορτες. Επειδη δεν ειχε το μtorrent επελεξα ενα προγραμμα που λεγοταν Another Bittorrent client.Ειναι το ιδιο ? Oι πορτες ειναι 6881-6889 Εβαλα την 6889 στο μtorrent την τσεκαρα με τον οδηγο ταχυτητας και μου λεει οτι ειναι οκ πρεπει να κανω port forwarding χειροκινητα? η συνδεση μου ειναι 2mbit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα... ανεξαρτήτως αν κατεβάζει με 70kb/s είτε με 5kb/s η σύνδεση μου σέρνεται το ίδιο!!!

 

Ακόμα και αν του βάλω limit, τα ίδια. Τώρα κατέβασα την τελευταία έκδοση του , να δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω βάλει limit στο download, αλλά τουλάχιστον όταν δεν κατεβάζει σε full bandwidth το uTorrent μπορώ να σερφάρω ψιλοάνετα. Όχι τέλεια, αλλά τη δουλειά μου μπορώ να την κάνω.

Δοκίμασε να μειώσεις τα connections από τα settings του uTorrent μήπως βελτιωθεί. Δεν παίζει ρόλο μόνο η ταχύτητα. Αν το uTorrent έχει ανοίξει πάρα πολλά connections (ακόμα κι αν δεν κάνει download/upload εκείνη τη στιγμή), ο router σου δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε άλλα requests.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε limit στο download (π.χ. 65) και στο upload λιγότερο από 20 (π.χ. 17)

 

ο περιορισμός του upload είναι εξίσου σημαντικός με τον περιορισμό του download. Ίσως αυτό το λάθος κάνει ο φίλος moshelas, αλλιώς δεν δικαιολογείται να κατεβάζεις με 5 kB/s και να μην μπορείς να σερφάρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατηρηση: ενω στον οδηγο αναφερεται οτι πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο, αν κανεις μπει στον οδηγο για το ανοιγμα της σωστης θυρας για το zonealarm η αντισοιχως για καποια router (πχ usr 9112) θα δει οτι λενε να μην τσεκαριστει....

 

μετα απο αρκετες αποπειρες εμενα μου δουλευει οταν ειναι μη τσεκαρισμενο.

 

αν εχει αναφερθει αυτο ξανα παραπανω ....forgive me!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...