Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειας παίδες, συγνώμη αν το ερώτημα μου έχει απαντηθεί παραπάνω αλλά είμαι στο γραφείο και δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα όσα έχετε απαντήσει.

Έχω forthnet2play, χρησιμοποιώ το utorrent 1.7.2.

Κατέβαζα κατα μέσο όρο με ταχύτητες απο 180kb/s μέχρι 400 kb/s χωρίς να κάνω απολύτως καμία ρύθμιση.

Το μόνο που άλλαζα είναι σε κάθε torrent που έβαζα περιόριζα την upload speed σε 2kb/s, όπως μου είχε πει κάποιος γνωστός.

Ξαγνικά εδώ και 4-5 μέρες δεν κατεβάζει τίποτα.Μήπως μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατ' αρχήν απο τι ειδους tracker κατεβάζεις; private ή public?

 

private ειναι αυτοι που για να μπεις θελουν user/password, και μετρανε αθροιστικά πόσα mega/gigabytes ανεβασες και κατέβασες απο τοτε που εγινες μέλος. Αν τα ανεβασματα ειναι πολυ λίγα σε σχεση με τα κατεβασματα (το ratio σου δηλαδή), ή σε πετάνε έξω ή σου "κόβουν" το κατεβασμα.

με τον περιορισμο up στα 2 που εβαλες, εισαι καλός υποψήφιος για εξορία :)

Στους public δεν γινονται αυτά.

 

2ον, με 2play, το Up limit 2 kb/s ειναι πολυ μικρό.

Εγώ (επισης με forthnet 2play) δεν βάζω όριο και δεν εχω κανενα προβλημα.

Και οταν βάζω όριο δεν βλέπω καμια βελτίωση.

Αν θελεις οπωσδηποτε όριο βαλε 40 Kb/s.

 

3ον, οι ταχυτητες παίζουν πολύ και ανα μερα και ανα ώρα, και εξαρτόνται πολυ ποια αρχεια κατεβάζεις.

οταν ειχα 176/192 κατεβαζα με 5 έως 80 Kb/s.

τωρα με 2play 13mb/512kb παιζει απο 5 (παλι) έως 400 Kb/s εχω δει -χωρις εκτεταμένες δοκιμές. Θα βαλω καποια στιγμη 50 torrents ταυτοχρονα download να δω που θα πάει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα torrents ασχολήθηκα επειδή το emule το σιχάθηκα και το dc++ μου έκανε νερά.

Ούτε μέλος έχω γίνει ούτε τίποτα.

Εκατέστησα το utorrent και άρχισα να κατεβάζω.(λακαμία έκανα?)

Δεν με νοιάζει να βάλω όριο στα uploads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πω ρε παιδιά τι κακό το έχει πιάσει τελευταία και είμαι συνέχεια στα 2 με 3 kb? Ενώ το αρχείο έχει 9 και 10 άτομα που το έχουν συνέχεια μου παίρνει μόνο τους 2. Ενώ στο upload είμαι στο 17 συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα αλλά δε θυμάμαι πού, ότι πρέπει να μείνουμε σε παλιότερη έκδοση utorrent 1.6 ή κάτι τέτοιο, διότι η τελευταία κάποιο πρόβλημα έχει. Τι ισχύει τελικά, ξέρει κάποιος;

 

---------------------------

΄Ακυρη η ερώτηση, βρήκα απαντήσεις...

http://digg.com/microsoft/Utorrent_1_7_released

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα προσφατα 2 Play....ρουτερ το siemens,ταχυτητα 17/500 περιπου

Κατεβαζω απο torrent σε private tracker σχετικα χαμηλα απο αυτο που περιμενα (6 seeks 100κ το καλυτερο μου...) κ επειδη εχω την ενδειξη κατω διπλα απο το download το κιτρρινο τριγωνακι με το !,πηγα να κανω port forwarding αλλα δεν εβρισκα το ρουτερ μ μεσα εκει στο site που εχει....βρηκα καποιες ρυθμισεις εδω http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=206992...

Θα ειμαι οκ με αυτα????(ειμαι στη δουλεια δεν εχω δοκιμασει κατι..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Κατ' αρχήν το 0 δεν είναι σωστό, γιατί θα μπουκώσει η γραμμή σου κ δεν θα μπορείς να σερφάρεις, ούτε τίποτα!

2) τι γραμμή έχεις δεν μας είπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalimera. eimai kainourios kai de mporo na katalavo kapia pragmata. i taxitita mou einai 1024 alla katevazo me 10-20kB/S. to test gia to port den to pernaei (mou vgazei error) kai sto kato meros einai ena kitrino trigono. sto speed guide.oxi prasino poy apo oti katalava prepei na einai. please help!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...