Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κατεβαζει απο tracker που εχει απαιτησεις στο ratio θα εχει προβλημα αναπληρωσης του ratio με αυτες τις ρυθμισεις.

 

Δες στο πρωτο ποστ τις προτεινομενες ρυθμισεις για Upload και παιξε λιγο πανω ή λιγο κατω, ωστε και να κατεβαζεις καλα και να δινεις πισω οσο περισσοτερο μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι, αυτό θα'πρεπε να το διευκρινίσει.

εγώ πάντως όταν θέλω να ανεβάσω και δεν είμαι στο pc βάζω limit 25 και ανεβάζει μια χαρά(και σταθερά). με unlimited upload έχει πολλά σκαμπανεβάσματα και τελικά ανεβάζω περισσότερα με limit(25) παρά χωρίς.

όσο είμαι στο pc μέχρι και 15 limit το surfin' είναι κανονικό. από κει και πάνω αρχίζουν οι καθυστερήσεις.

με μερικές δοκιμές θα βρει την ταχύτητα up που τον βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν ειναι σιγουρος νομιζω. Εσυ για να εισαι καλυμμενος παντως μπορεις να γυρισεις στην εκδοση 1.6 (οπως εκανα και γω χωρις κανενα προβλημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalispera. Na kanw mia sxetika ilitheia erwtisi? Poia epilogi sto utorrent 1.7.2 build 3458 einai kathorizei an tha prodesmevei xwro sto skliro disko gia ta torrent poy katevazw? Diladi thelw na moy peite poia epilogi einai poy dilwnw sto programma oti den thelw tin wra poy xekinaw ena torrent na moy katalamvanei to xwro poy einai to torrent sto skliro disko les kai einai gematos me to poy xekinisei na katevainei to torrent.

Sas eyxaristw poly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε το screenshot απο μενα:

 

th_87198_preallocate_122_608lo.JPG

 

Ειναι απ την 1.6 εκδοση στα αγγλικα βεβαια αλλα λογικα θα ειναι η ιδια και στην 1.7.2. Το υπογραμμισμενο κοιτα να μην ειναι τικαρισμενο ωστε να μη σου προδεσμευει το χωρο στο δισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα conn-x 1024 με modem/router Sagem Fast 1500WG.Πρώτη φορά χρησιμοποιό τον μTorrent 1.6.1 και ενώ έκανα όλα τα βήματα που έπρεπε δεν μπορώ να κατέβάσω ουτε ένα Torrent. Συνέχεια μου βγάζει την ένδειξη "Δεν επιτρέπετε η πρόσβαση" ενω ξεκινάει να κατεβάσει το Torrent (σταματάει στο 0.2%).Help????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δουλέψει κανείς απο εσάς το Lime Wire και αν είναι καλύτερο απο το uttorent...εγώ έχω το Lime Wire αλλά πολλές φορές η ταινία που έχω επιλέξει για να κατεβάσω δεν είναι αυτή που λέει με αποτέλεσμα να σπαταλάω τον χρόνο μου άδικα:cry:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, αυτό και στα torrent συμβαίνει καμιά φορά,

γενικώς κυκλοφορούν fake, όπως λέγονται,

γι'αυτό καλό είναι να κατεβάζετε ΜΟΝΟ από site που έχουν σχόλια χρηστών,

τα οποία αναφέρουν αν το torrent είναι πραγματικό ή "μούφα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, αυτό και στα torrent συμβαίνει καμιά φορά,

γενικώς κυκλοφορούν fake, όπως λέγονται,

γι'αυτό καλό είναι να κατεβάζετε ΜΟΝΟ από site που έχουν σχόλια χρηστών,

τα οποία αναφέρουν αν το torrent είναι πραγματικό ή "μούφα".

 

ok, έχεις δίκιο σε αυτό...σε ευχαριστώ,αυτό θα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δουλέψει κανείς απο εσάς το Lime Wire και αν είναι καλύτερο απο το uttorent...εγώ έχω το Lime Wire αλλά πολλές φορές η ταινία που έχω επιλέξει για να κατεβάσω δεν είναι αυτή που λέει με αποτέλεσμα να σπαταλάω τον χρόνο μου άδικα:cry:.

 

Στο LimeWire όταν βρεις αυτό που ψάχνεις να πατήσεις δεξί κλικ πάνω του (πριν το βάλεις να κατέβει) και να πας στην επιλογή Advanced και απο εκεί ''Έρευνα Ιστού Bitzi''. Εκεί υπάρχουν σχόλια όσων το κατεβάσαν και λέει και τι ακριβώς είναι αυτό που πας να κατεβάσεις...

 

 

 

Στο δικό μου πρόβλημα τώρα. Τον τελευταίο καιρό όταν βάζω να κατέβει ένα οποιοδήποτε torrent αφού κατεβάσει ενα δυο MB μου εμφανίζει το εξής σπαστικό μήνυμα: ''Error: The process cannot access the file beacause it ise being used by another process.'' Αλλά το κακό είναι ότι καμία άλλη εργασία δεν κάνω πάνω στο αρχείο που κατεβαίνει και κυρίως δεν κάνω τίποτα διαφορετικό απο ότι έκανα τόσο καιρό. Έτσι ξαφνικά μου ξεκίνησε αυτήν την βλακεία. Και φυσικά όταν μου το εμφανίζει αυτό, μου σταματάει και να το κατεβάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...