Προς το περιεχόμενο

Xbox Live και Live Gold - Απορίες και προβλήματα


lefteragas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Το λάθος που έκανα εγω με το ίδιο παιχνίδι ήταν πως επειδή βρίσκεται και στις δυο υπηρεσίες (gold + gamepass) στην store σελίδα του εμφανίζει 2 "get now" πράσινα κουμπιά.

Το τέρμα πάνω αφορά το gamepass, αυτό πάταγα κι εγω - ξεκινούσε download - ακύρωνα και μετά αναρωτιόμουν γιατί δεν φαίνεται μόνιμα στο λογαριασμό μου όπως πάντα (έστω και την επόμενη μέρα) αφού αυτή την διαδικασία κάνω κάθε φορά wtf??? 

Μετά "ξύπνησα" και θυμήθηκα οτι έπρεπε να πατήσω το απο κάτω πράσινο κουμπί "See the price" (τελικά αυτό έκανα κάθε φορά) και απο εκεί ακολουθώντας τα βήματα το πρόσθεσα κανονικά.

Ευχαριστώ πολύ, αυτό ήθελε τελικά.

Αρχικά δεν μου έβγαζε επιλογή "See the Price" στη σελίδα του Store του Xbox One, αλλά μονο Download και Redeem a Code. Το είχα παρατήσει επειδή δεν έβρισκα τρόπο να παρω το παιχνίδι ούτε με το support της Microsoft που μίλησα. Εν τέλει με αυτό που μου είπες, το έψαξα λίγο παραπάνω και τελικά ήθελε να κάνω πρώτα Sign Out με το λογαριασμό μου στο Xbox One και μέτα να πάω στο Store για να μου βγάλει την επιλογή "See the Price". Μετά έκανα πάλι Sign In και "αγόρασα" το παιχνίδι.

Τελευταία στιγμή το πρόλαβα κατά μια έννοια γιατί αύριο αλλάζουν τα παιχνίδια. Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ όλη μέρα να κάνω μια αγορά από το store της Microsoft ένα παιχνίδι και δεν θέλει να το δεχτεί με τπτ, γνωρίζει κανείς τι φταίει; Συγκεκριμένα βγάζει αυτό "Use a different way to pay" 

Εχω πάρει πρόσφατα απο cdkeys Game pass ultimate για έναν χρόνο, και ότι αγορές έχω κάνει ως τώρα δεν είχα πρόβλημα.. άλλη μια φορά με είχε παιδέψει έτσι αλλά με την τρίτη - τέταρτη φορά το δέχτηκε κανονικά και το είχα κατεβάσει. 

Με λιγο ψάξιμο Google είδα οτι υπάρχει γενικότερα αυτό το θέμα και μια λύση είναι η αλλαγή τοποθεσιας απο τα settings. Αλλά κάπου είδα επίσης οτι αν αλλάξεις την τοποθεσία για τους επόμενους 3 μήνες δεν μπορείς να το ξανα πειράξεις. Στο δικό μου τωρα είναι η Ελλάδα ως επιλογή. Να μην κάνω τίποτα και να δοκιμάσω πάλι αύριο? Η είναι γνωστό το πρόβλημα και θέλει κάποια ρύθμιση? Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? 

Επεξ/σία από talentscout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για σας θα ειθελα να ρωτίσω πως μπορώ να μοιραστώ το xbox live  και τα games σε 2 κονσόλες 

Δεν σκαμπαζο Πόλα από τεχνολογία ευχαριστώ.

Έχω λογαριασμό στο 1 και πείρα 2 για τον γιο να μπορούμε να μοιραστώ παιχνίδια και ονλιν συνδρομές και να μπορούμε να παίζουμε ταυτόχρονα η maicrosoft μου είπε δεν γίνεται.

Επεξ/σία από Makisre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"We're having trouble processing your payment and we'd like to get it sorted out."

Παιδιά αυτό το έχει βγάλει σε κάποιον; μετά το χθεσινό use a different way to pay τώρα μου πετάει αυτό. Το έβαλα Google, βλέπω το πρόβλημα είναι γνωστό το έχει εμφανίσει σε πολλούς άκρη δεν βγάζω όμως δυστυχώς. Έτσι όπως φαίνεται για κάποιον λόγο η Microsoft έχει κάνει ban τον λογαριασμό μου νομίζω. Μήπως σχετίζεται το Game pass ultimate που πήρα απο Brazil; Τα φώτα σας σας παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος 😔

 

*Μετά απο 15000 προσπάθειες τελικά το δέχτηκε (χωρίς να κάνω τπτ). Τι να πω... 

Επεξ/σία από talentscout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Εληξε η συνδρομη game pass ultimate.Tα κλειδια που βρισκω πχ για 3 μηνες λεει οτι ειναι μονο για καινουργιους χρηστες.Αρα πρεπει να αγορασω ξεχωριστα συνδρομη live gold και game pass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες επειδή δεν καταλαβαίνω και πολλα από κονσόλες αυτό το fornite είναι δωρεαν η όχι ; το ετρεξε ο μικρος πριν λιγο και βγαζει κατι για GOLD και κατι για game pass ultimate .

τι παιζει για πειτε ;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι ειναι δωρεαν.

Αλλα για να παίξεις online multiplayer στο xbox θέλει να πληρώνεις μηνιαία σύνδρομη (Gold). Και το παιχνιδι ειναι μονο online multiplayer οπότε αυτο το εξοδο το χρειαζεται.

Αν την βάλεις τη συνδρομη, μπορεί να παιζει δωρεαν το παιχνιδι για οσο διαρκει η συνδρομη σου. Βεβαια προσεχε γιατι ΟΛΑ αυτα τα παιχνιδια εχουν χιλιαδες σαβουρες να πουλησουν (ροζ καπελακια, χρυσα μπουφανακια και απειρες μπουρδες) που τα πουλανε πανακριβα για να ξεσκιζουν το πορτοφολι. Ολα αχρηστα ειναι απλα θελει προσοχη μη τσιμπησουν οι μικροι για τετοια γιατι μετα αντε να ξεμπερδεψεις ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Skywalker333 είπε

το παιχνιδι ειναι δωρεαν.

Αλλα για να παίξεις online multiplayer στο xbox θέλει να πληρώνεις μηνιαία σύνδρομη (Gold). Και το παιχνιδι ειναι μονο online multiplayer οπότε αυτο το εξοδο το χρειαζεται.

Αν την βάλεις τη συνδρομη, μπορεί να παιζει δωρεαν το παιχνιδι για οσο διαρκει η συνδρομη σου. Βεβαια προσεχε γιατι ΟΛΑ αυτα τα παιχνιδια εχουν χιλιαδες σαβουρες να πουλησουν (ροζ καπελακια, χρυσα μπουφανακια και απειρες μπουρδες) που τα πουλανε πανακριβα για να ξεσκιζουν το πορτοφολι. Ολα αχρηστα ειναι απλα θελει προσοχη μη τσιμπησουν οι μικροι για τετοια γιατι μετα αντε να ξεμπερδεψεις ;)

Τόσο καιρό πως το έπαιζε; είχα πάρει μια προσφορά με 1 ευρω game pass. Άρα παίζει κ με αυτό η μόνο με gold; μπέρδεμα βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ουσια υπαρχουν 3 πραγματα.

1. Gold - H συνδρομη για οποιον θελει να παιζει online multiplayer.

2. Gamepass - η συνδρομη που σου δινει προσβαση σε 100+ παιχνίδια να παίξεις δωρεάν οποιο θέλεις.

3. Gamepass Ultimate - τα 1+2 μαζι, για πιο οικονομικο πακετο

 

μαλλον θα ειχες παρει προσφορα αυτο που λεγεται Ultimate gamepass. δινει και Gold συνδρομη και Gamepass, γιαυτο και θα παιζατε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

στην ουσια υπαρχουν 3 πραγματα.

1. Gold - H συνδρομη για οποιον θελει να παιζει online multiplayer.

2. Gamepass - η συνδρομη που σου δινει προσβαση σε 100+ παιχνίδια να παίξεις δωρεάν οποιο θέλεις.

3. Gamepass Ultimate - τα 1+2 μαζι, για πιο οικονομικο πακετο

μαλλον θα ειχες παρει προσφορα αυτο που λεγεται Ultimate gamepass. δινει και Gold συνδρομη και Gamepass, γιαυτο και θα παιζατε.

Μάλιστα... Την πάτησα, τώρα το χρειάζομαι να πάρω για να παίξει; τι συμφέρει στην ουσία; είναι κλειστά τα σχολεία κ δεν λέει βαριέται. Άσε που είμαστε κ κλειδωμένοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα. αν θελει να παιζει μονο fortnite, τοτε το gold ειναι αρκετο, δε χρειαζεσαι gamepass.

αν απο την άλλη θέλετε να εχετε την ευκαιρια να παιξετε και αλλα παιχνιδια (που ειναι ευκαιρια αφου ειστε που ειστε μεσα), τοτε μπορεις να ξαναβαλεις ενα ultimate. Αλλα αν δε θα παιξει κατι αλλο, δεν εχει νοημα το extra κοστος ;)

μπορεις να δεις εδω ολα τα παιχνιδια που εχει μεσα το gamepass (απλα βαλε να σου δειχνει "console games") https://www.xbox.com/en-GB/xbox-game-pass/games

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

κοιτα. αν θελει να παιζει μονο fortnite, τοτε το gold ειναι αρκετο, δε χρειαζεσαι gamepass.

αν απο την άλλη θέλετε να εχετε την ευκαιρια να παιξετε και αλλα παιχνιδια (που ειναι ευκαιρια αφου ειστε που ειστε μεσα), τοτε μπορεις να ξαναβαλεις ενα ultimate. Αλλα αν δε θα παιξει κατι αλλο, δεν εχει νοημα το extra κοστος ;)

μπορεις να δεις εδω ολα τα παιχνιδια που εχει μεσα το gamepass (απλα βαλε να σου δειχνει "console games") https://www.xbox.com/en-GB/xbox-game-pass/games

Εχω υπολογιστή εγώ και έχω βάλει τα δικά μου... Άρα γιατί κόστος μιλάμε ; καμιά προσφορά παίζει ; αυτός παίζει μόνο αυτό κ μόνο όταν δεν έχει σχολείο, είχε να παίξει από τα Χριστούγεννα κ τώρα με την καραντίνα κόλλησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lalakis1975 είπε

Εχω υπολογιστή εγώ και έχω βάλει τα δικά μου... Άρα γιατί κόστος μιλάμε ; καμιά προσφορά παίζει ; αυτός παίζει μόνο αυτό κ μόνο όταν δεν έχει σχολείο, είχε να παίξει από τα Χριστούγεννα κ τώρα με την καραντίνα κόλλησε. 

για προσφορες και τιμες θα σε γελασω, δε ζω Ελλαδα οποτε δεν ψαχνω να βρω προσφορες για αυτό που να δουλευουν Ελλαδα. Αλλα παιδιά ίσως ξέρουν κάτι παραπάνω.

Λιγο γρηγορα που ειδα στο skroutz, μπορεις να παρεις απο μαγαζια καρτες για 3μηνες gold με περιπου 20Ε. Αν το κανεις απο την κονσολα με την πιστωτικη σου, μπορεις να δεις εκει ποσο κοστος σου βγαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

για προσφορες και τιμες θα σε γελασω, δε ζω Ελλαδα οποτε δεν ψαχνω να βρω προσφορες για αυτό που να δουλευουν Ελλαδα. Αλλα παιδιά ίσως ξέρουν κάτι παραπάνω.

Λιγο γρηγορα που ειδα στο skroutz, μπορεις να παρεις απο μαγαζια καρτες για 3μηνες gold με περιπου 20Ε. Αν το κανεις απο την κονσολα με την πιστωτικη σου, μπορεις να δεις εκει ποσο κοστος σου βγαζει.

Ώραια... Πότε συνοψίζω μην γίνει λάθος :

Game pass παίζεις το παιχνίδι στο ίντερνετ κανονικά. 

Game pass +gold μπορείς να κατεβάσεις και παιχνίδια; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...