Προς το περιεχόμενο

Xbox Live και Live Gold - Απορίες και προβλήματα


lefteragas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 6/12/2019 στις 11:45 ΜΜ, lak10 είπε

μονο το φιφα που μου δινει καθε χρονο με καλυπτει και καλυπτει και το ποσο της ετησιας

Δεν το δίνει σχετικά αργά κάθε χρόνο; Δεν έχω ιδέα, ρωτάω προς ενημέρωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πάντα κρατάς στο σκληρό δίσκο της κονσόλας, One και 360 games. Του One όμως μπορείς να τα παίζεις ΜΟΝΟ όσο έχεις ενεργή συνδρομή ultimate game pass ή Gold. 

IMO, θα το θεωρούσα μεγάλη μαγκιά της MS να σου δίνει τα GwG του One για πάντα, όπως γίνεται με του 360, με την είσοδο του Scarlett στην αγορά.

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Ren_of_Heavens είπε

Τα πάντα κρατάς στο σκληρό δίσκο της κονσόλας, One και 360 games. Του One όμως μπορείς να τα παίζεις ΜΟΝΟ όσο έχεις ενεργή συνδρομή ultimate game pass ή Gold. 

IMO, θα το θεωρούσα μεγάλη μαγκιά της MS να σου δίνει τα GwG του One για πάντα, όπως γίνεται με του 360, με την είσοδο του Scarlett στην αγορά.

Πως μπορούμε να δούμε πια θέλουν να είναι online ή offline για να τα παίξουμε;

Επίσης το toy story το έχεις κατεβάσει;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, theo93 said:

Πως μπορούμε να δούμε πια θέλουν να είναι online ή offline για να τα παίξουμε;

Επίσης το toy story το έχεις κατεβάσει;
 

Λογικά η κονσόλα αποθηκεύει τοπικά πότε λήγει η συνδρομή οπότε θα μπορείς να παίξεις άσχετος αν είσαι συνδεδεμένος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω αλλη μια ερωτηση.αν εχω εγω τη συνδρομη στο Live και βαλω τα παιδια σαν μελη της οικογενειας θα παιζουν κανονικα οπως μου εχετε απαντησει ηδη.αυτο που θελω να ξερω ειναι αν με αυτον τον τροπο θα μπορουν κατεβασουν παιχνιδια με το λογαριασμο τους η θα πρεπει να γινεται μεσω του δικου μου που θα διαθετει και τη συνδρομη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενεργοποιήσω το ultimate στην εφαρμογή του pc, θα έχω την δυνατότητα να παίξω σε μελλοντικό χρόνο το batman telltale που δίνει τώρα στο xbox live gold? Δεν έχω συνδεδεμένη την κονσόλα προς το παρόν και δεν ξέρω πως δουλεύει το σύστημα με τα παιχνίδια που δίνει κάθε μήνα. Θέλω σε ένα τρίμηνο να την συνδέσω που θα χω πιο πολύ χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πάρεις τα παιχνίδια από το live gold πρέπει να τα κάνεις claim την περίοδο π τα δίνει οπότε πρέπει να πατήσεις να κατέβει και να το ακυρώσεις έτσι θα το έχεις για παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Justrelax είπε

Για να πάρεις τα παιχνίδια από το live gold πρέπει να τα κάνεις claim την περίοδο π τα δίνει οπότε πρέπει να πατήσεις να κατέβει και να το ακυρώσεις έτσι θα το έχεις για παντα

Άρα οπωσδήποτε κονσόλα συνδεδεμένη... Μέσω pc δεν υπάρχει δυνατότητα να γίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

Αν ενεργοποιήσω το ultimate στην εφαρμογή του pc, θα έχω την δυνατότητα να παίξω σε μελλοντικό χρόνο το batman telltale που δίνει τώρα στο xbox live gold? Δεν έχω συνδεδεμένη την κονσόλα προς το παρόν και δεν ξέρω πως δουλεύει το σύστημα με τα παιχνίδια που δίνει κάθε μήνα. Θέλω σε ένα τρίμηνο να την συνδέσω που θα χω πιο πολύ χρόνο.

Συνέδεσε για 10 λεπτά την κονσόλα ώστε να γίνει pair με το κινητό και μετά κάνε τα παιχνίδια claim από την εφαρμογή του κινητού ακόμα και χωρίς συνδεδεμένο Xbox. 
  
Άκυρο, το παραπάνω μήνυμα αναφέρεται στα δωρεάν παιχνίδια που δίνει κάθε μήνα. 

Η απάντηση στο δικό σου ερώτημα είναι ναι. 

Επεξ/σία από Kostasallinone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο xbox gold τα παιχνιδια για xbox 360 για να τα κατεβασεις πρεπει να ειχες/εχεις την κονσολα(360); Εχω xbox one s και στο castlevaniaμου βγαζει "see price".. Παταω να δω τιμη βαζω κωδικο μου λεει οτι ειναι δωρεαν αλλα πατωντας συνέχεια λεει οτι πρεπει να βαλω εγκυρη μεθοδο πληρωμης. Οταν παταω αλλαγη επιλογων πληρωμης με βγαζει στο λογαριασμο μου αλλα με σβησμενα ολα τα στοιχεια....

Στην τελικη αν εχεις μονο xbox one μπορεις να κανεις claim τα παιχνιδια για 360?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, hikesl είπε

Στο xbox gold τα παιχνιδια για xbox 360 για να τα κατεβασεις πρεπει να ειχες/εχεις την κονσολα(360); Εχω xbox one s και στο castlevaniaμου βγαζει "see price".. Παταω να δω τιμη βαζω κωδικο μου λεει οτι ειναι δωρεαν αλλα πατωντας συνέχεια λεει οτι πρεπει να βαλω εγκυρη μεθοδο πληρωμης. Οταν παταω αλλαγη επιλογων πληρωμης με βγαζει στο λογαριασμο μου αλλα με σβησμενα ολα τα στοιχεια....

Στην τελικη αν εχεις μονο xbox one μπορεις να κανεις claim τα παιχνιδια για 360?

έτσι κάνει. πρέπει να περάσεις πάλι το paypal και μετά θα συνεχίσει η ''μηδενική'' αγορά του παιχνιδιού.

Σε όλα τα παιχνίδια του 360 σου βγάζει την επιλογή see price και μετά σου λέει να βάλεις μέθοδοι αγοράς. Μόλις βάλεις τα στοιχεία του paypal μετά δεν θα σου ξαναζητήσει ενημέρωση.

Όλα τα παιχνίδια που βλέπεις έιτε είναι για xbox one είτε για το 360 μπορείς να τα παίξεις κανονικά στο one. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παρακαλώ τα φώτα σας!!! Είμαστε καινούργιοι στο Xbox και έχω μια ερώτηση. Ο μικρός έχει κατεβάσει το Sea of Thieves και έχω τις εξής ερωτήσεις: 

1) Είδαμε ότι προϋποθέτει τη χρήση Xbox Live Gold. Αυτό είναι για να παίξει με άλλους online ή μπορεί μέχρι ένα σημείο να παίξει μόνος του;

2) Εάν είναι απαραίτητη η συνδρομή από πού μπορώ να την προμηθευτώ πιο οικονομικά. Είδα κάποια sites που την πουλάνε με 35-40€. Θα έχω πρόβλημα με αυτά? Μπορείτε να μου υποδείξετε ένα αξιόπιστο site?

3) Επειδή κατεβάσαμε το Sea of Thieves το απλό και όχι την έκδοση Anniversary, υπάρχει η δυνατότητα upgrade σε αυτήν την έκδοση, χωρίς κόστος;

4) Εχουμε αγοράσει την κονσόλα Xbox  One S, η οποία είχε το Sea of Thieves μέσα. Υποθέσαμε ότι λήγει ο κωδικός σε ένα μήνα και βιαστήκαμε και αγοράσαμε και το παιχνίδι (μέσω του store 19.99). Υποψιάζομαι ότι το παιχνίδι δεν λήγει σε ένα μήνα αλλά μόνο η συνδρομή live gold που είχε μέσα για 1 μήνα. Στην περίπτωση αυτή μπορώ να μιλήσω με κάποιον για να κάνω αλλαγή στο παιχνίδι (εάν αυτό ισχύει).

 

σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και ελπίζω να μην σας κούρασα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Έχω τη. Εντύπωση ότι παίζεται μόνο online αυτό το παιχνίδι.

 

2. Μπορεις να αγοράσεις συνδρομή από online shop (πχ cdkeys)

 

3. Χωρίς κόστος δε γίνεται

4.μπορεις να το πουλήσεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

1. Έχω τη. Εντύπωση ότι παίζεται μόνο online αυτό το παιχνίδι.

2. Μπορεις να αγοράσεις συνδρομή από online shop (πχ cdkeys)

3. Χωρίς κόστος δε γίνεται

4.μπορεις να το πουλήσεις

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι κωδικός που έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει..πώς μπορώ να το πουλήσω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...