Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

 

Μετρίως μέτριο το Mass Effect. Την πρώτη φορά σκέφτηκα πως ίσως είχα υπερβολικά μεγάλες απαιτήσεις λόγω της αναμονής κτλ, αλλά ίδια κτίρια σε όλο το γαλαξία, πόση προχειροδουλειά να αντέξεις...

 

...για να μην αναφερθώ στο βλακώδες φλερτ αλλά και σε εκείνο το όχημα που ανεβαίνει σε κουλές γωνίες και για να διαλυθεί θέλει αίτηση με χαρτόσημο σε τρία αντίτυπα.

 

 

Μακάρι να αποδειχτεί καλό το Dragon Age, και όχι Mass Effect with swords (a la Oblivion with guns).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετρίως μέτριο το Mass Effect. Την πρώτη φορά σκέφτηκα πως ίσως είχα υπερβολικά μεγάλες απαιτήσεις λόγω της αναμονής κτλ, αλλά ίδια κτίρια σε όλο το γαλαξία, πόση προχειροδουλειά να αντέξεις...

 

...για να μην αναφερθώ στο βλακώδες φλερτ αλλά και σε εκείνο το όχημα που ανεβαίνει σε κουλές γωνίες και για να διαλυθεί θέλει αίτηση με χαρτόσημο σε τρία αντίτυπα.

 

 

Μακάρι να αποδειχτεί καλό το Dragon Age, και όχι Mass Effect with swords (a la Oblivion with guns).

 

 

Και εσυ στη πυρα !!!! :lol::lol:

 

Κακα τα ψεματα το Mass effect ειναι το ποιο ωραιο "προβληματικο" παιχνιδι που εχω παιξει μαζι με το πρωτο Kingdom Hearts. Εχει σκηνικα που ειναι πιθανο να "χαλασει" καποιους παικτες αλλα αυτο που καταφεραν τα παλικαρια ειναι εντυπωσιακο.

 

Ισως και να ειμαι ελαφρως προκατηλειμενος προς το καλυτερο γιατι δεν υπαρχουν αλλα Si-Fi RPG στην αγορα (εκτος του Xenosaga που παει και στη Θεολογια) και αυτο που εκαναν τα παλικαρια μαλλον με ευχαριστησε παρα πολυ.

 

 

Τωρα το dragons age ειναι παιχνιδι πανω στη γνωστη και πεπατημενη συνταγη της Bioware οποτε τα "λαθη" και "προβληματα" μαλλον θα ειναι αρκετα περιορισμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BioWare has two years of DLC planned for Dragon Age: Origins

 

BioWare has revealed that there are two years worth of DLC planned for Dragon Age: Origins.

 

Revealed last week was day one content for the game, but that is just not enough in the developer’s eyes, and that’s good to hear.

 

Yeah, we have plans that stretch out for basically two years,” executive producer Mark Darrah told The Game Reviews. “And it’s going to be everything from really small stuff like item packs up to larger quests that might last an hour or two up to even fully fledged expansion packs.

 

Really it’s a broad long term support plan for the game.”

 

The DLC will land on all three formats.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμείς θα τα κατεβάζουμε με μαθηματική ακρίβεια από τα διάφορα torrent. Αν νομίζουν ότι είμαστε κορόιδα είναι γελασμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το παιχνίδι είναι καλό, και τα DLC αποδειχθούν ότι αξίζουν δε θα έχω πρόβλημα να τα αγοράσω. Δεν ξέρω αν αυτό με κάνει κορόϊδο :P Εαν μιλάγαμε για κάποιο άλλο παιχνίδι ίσως να το έβλεπα κι εγώ έτσι, δεν ξέρω.

 

Το dragon age όμως, καλώς ή κακώς είναι μάλλον η τελευταία ευκαιρία που έχουν παιχνίδια αυτού του είδους. Εάν πάει καλά θα δούμε και στο μέλλον, αν όχι δεν ξέρω, πολύ αμφιβάλλω. Με τη στροφή των developers στις κονσόλες η πιθανότητα να ξαναδούμε κάτι αντίστοιχο τείνει στο μηδέν. Όσοι θέλουν να λέγονται fans των fantasy/party based/tactical rpgs ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να αγοράσουν αυτό το παιχνίδι, πάντα εφόσον είναι καλό φυσικά.

 

Αν αποδειχθεί μάπα το καρπούζι βέβαια δεν πρόκειται να συνεισφέρω, εννοείται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πάντα τα αγοράζω τα game αλλά τα dlc σίγουρα θα τα κατεβάσω γιατί θεωρώ κοροιδία να πουλάνε περιεχόμενο λίγων λεπτών.

Οσό για το παραμύθι με τις κονσόλες και την αιώνια απειλή των μεγάλων studio ότι αν δεν αγοράσουμε τα game θα πάνε σε κονσόλες να πω ότι ας βγάλουν ένα κλασικό rpg σαν τον nwn, το πρώτο the witcher το gothic 3 σε κονσόλα και ας περιμένουν να ξεπεράσουν το ένα μύριο σε πωλήσεις.

Ακόμα και το risen πάω στοίχημα ότι θα πάει καλύτερα σε πωλήσεις στα pc από τι στις κονσόλες. Και στην τελική μακάρι να φύγουν από τον χώρο του pc gaming εταιρείες δυνάστες όπως η EA, activision και όλη αυτή η κομπανία.

Εχεί αποδειχθεί ότι οι ανεξάρτητες μικρές εταιρίες μπορούν να προσφέρουν διαμάντια και δεν κλαίγονται αν πουλήσουν μόνο ένα εκατομύρια αντίτυπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσό για το παραμύθι με τις κονσόλες και την αιώνια απειλή των μεγάλων studio ότι αν δεν αγοράσουμε τα game θα πάνε σε κονσόλες να πω ότι ας βγάλουν ένα κλασικό rpg σαν τον nwn, το πρώτο the witcher το gothic 3 σε κονσόλα και ας περιμένουν να ξεπεράσουν το ένα μύριο σε πωλήσεις.

Ακόμα και το risen πάω στοίχημα ότι θα πάει καλύτερα σε πωλήσεις στα pc από τι στις κονσόλες. Και στην τελική μακάρι να φύγουν από τον χώρο του pc gaming εταιρείες δυνάστες όπως η EA, activision και όλη αυτή η κομπανία.

 

Εγώ μίλησα για συγκεκριμένη κατηγορία rpg διότι πλέον σήμερα rpg στοιχεία έχει μέχρι και το call of duty αν θες να το πάμε και παραπέρα. Τα nwn1, witcher και gothic 3 όσο καλά παιχνίδια και να είναι δεν ανήκουν στην κατηγορία που ανέφερα.

 

Τώρα αν το βλέπεις παραμύθι και "απειλή" ΟΚ, εγώ νομίζω ότι είναι μια πραγματικότητα και για όλα τα games όχι μόνο τα RPG. Αλήθεια πόσα παιχνίδια με εγγενή υποστήριξη dx10 έχεις δεί; Αυτό εμένα κάτι μου λέει και σε λίγο καιρό υποτίθεται θα δούμε και το dx11.

 

Οι πωλήσεις τα καθορίζουν όλα και στο χώρο του gaming όπως οπουδήποτε αλλού.Όσο για το risen θα πάει σίγουρα καλύτερα σε πωλήσεις στο pc,είναι πρωταρχικά pc game και οι xbox reviewers το έχουν θάψει ήδη αρκετά.

 

Για ΕΑ κλπ τα είπα και πιο πριν, δεν της έχω καμία συμπάθεια και να είσαι σίγουρος ότι αυτή βρίσκεται πίσω από το σκηνικό με τα dlc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Only the PC version of Dragon Age will have a top down perspective

 

Only the PC version of Dragon Age: Origins will have the top down perspective while playing the game, according to Kotaku.

 

The consoles will have the behind the back view, and considering the game has time and time again been called the “spiritual successor to Baldur’s Gate”, the PC perspective should come as no surprise.

 

Game’s out next month.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Only the PC version of Dragon Age will have a top down perspective

 

Only the PC version of Dragon Age: Origins will have the top down perspective while playing the game, according to Kotaku.

 

The consoles will have the behind the back view, and considering the game has time and time again been called the “spiritual successor to Baldur’s Gate”, the PC perspective should come as no surprise.

 

Game’s out next month.

 

Ευτυχώς. Αν μη τι άλλο δείχνει πως η Bioware ενδιαφέρεται να μην έχουμε ένα πλήρως κονσολοποιημένο (απλοποιημένο, idiot proof) RPG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...