Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως έτσι θυμάμαι και την Πύλη του Βαλδούρου του οποίου είναι η συνέχεια.... η τακτική είναι η ίδια .... δεν είναι fps rpg oύτα hack &slash rpg... και διαλόγους θα έχει και δύσκολες μάχες και ιστορία πιο σημαντική από τα γραφικά...Μια χαρά για τα γούστα μου πάντως

 

+1

 

To παιχνιδι θυμιζει εξαιρετικα πολυ BG. Εμενα οι τακτικες μαχης με εξεπληξαν ευχαριστα. Δεν ειναι "βουρ στον πατσα" κατασταση. Πρεπει να σκεφτεις καλα το που θα βαλεις τον καθε σου χαρακτηρα και το που θα κανεις τα αναλογα spell. Δεν μπορεις να βαρας οπου βρεις και οπου να ναι.

 

Μου λειπει ενα καλο AOE damage spell απο την μαγισα αλλα τα 4 controll spells που εχει ειναι ιδιαιτερα χρησιμα. Δεν εχω δοκιμασει ακομα τον βουβαλο warrior (που βγαζεις απο το κελι) για να δω τι ρολο βαραει σε σχεση με τον Alistair. Καποιος που εχει δοκιμασει και τους 2 να πει? Ξερω απο την αρχη οτι ο Alistair τα παει ιδιαιτερα καλα ως tank και ιδιαιτερα απεναντι σε archers. Ο βουβαλος ειναι κανενας 2 handed warrior η dual weapons? Η μηπως και αυτος tank?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει κανα καταστημα που να το εφερε?Η μας δουλευουν ολοι ομαδικως?

 

Οπου και να ρωτησα λεει δεν εχουμε παραλαβη σημερα λεει...

 

Δεν ηξερα οτι ζουμε στη ζιμπαμπουε γμτ...

 

-_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως στο καλό κάνουμε enchant στα weapons μας τα orbs που βρίσκουμε? Πρέπει να τα πάω σε κάποιον να μου τα κάνει ή τα κάνω εγώ γιατί άκρη δεν έχω βρει. Στο steam δεν υπάρχει manual, πρώτη φορά συμβαίνει αυτό σε όσα έχω αγοράσει από εκεί :-(.

 

Το παιχνίδι είναι απίστευτο!!! Έχω πάθει πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Ο βουβαλος ειναι κανενας 2 handed warrior η dual weapons? Η μηπως και αυτος tank?

 

ναι είναι (αν θυμάμαι καλά 2 handed warrior) οπότε κανε τις συγκρίσεις σου ;)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 12:36 ----------

 

Πως στο καλό κάνουμε enchant στα weapons μας τα orbs που βρίσκουμε? Πρέπει να τα πάω σε κάποιον να μου τα κάνει ή τα κάνω εγώ γιατί άκρη δεν έχω βρει. Στο steam δεν υπάρχει manual, πρώτη φορά συμβαίνει αυτό σε όσα έχω αγοράσει από εκεί :-(.

 

Το παιχνίδι είναι απίστευτο!!! Έχω πάθει πλάκα.

 

δεν τα κάνεις μόνο σου, θα συναντήσεις enchanter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κατά τύχη τον έβγαλα. :-D

Δεν με πετύχαιναν οι επιθέσεις του. Όπως έγραψα και παραπάνω δεν ήξερα/ξέρω κάτι για το πως θα εκμεταλλευτείς τα tactics την ώρα της μάχης - είναι το πρώτο παιχνίδι που παίζω αυτού του είδους - και μου φαίνεται ότι θα είναι η αφορμή να σταματήσω το παιχνίδι, γιατί γίνεται πάρα πολύ δύσκολο (τώρα είμαι σε σημείο όπου υπάρχουν στην οθόνη περοσσότεροι από 10 archers. Άστα να πάνε). Στο σημείο πάντως με τον δράκο, κι εγώ 8 lvl ήμουν.

 

προτού απογοητευτείς να επισημάνω κάτι που πολλές φορές και εγώ αμελώ.

 

Δεν χρειάζεται να παιδεύεσαι σε ότι δυσκολία συναντάς!

πολλές φορές κάποιες καταστάσεις ενδεχομένως να μην είναι για το LvL σου.

πρακτικά σημαίνει ότι έχεις πολλές μικρότερες μάχες να δώσεις μέχρι να δυναμώσεις κατάλληλα για το εκάστοτε Main question (και όχι μόνο)

 

χαλαρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτού απογοητευτείς να επισημάνω κάτι που πολλές φορές και εγώ αμελώ.

 

Δεν χρειάζεται να παιδεύεσαι σε ότι δυσκολία συναντάς!

πολλές φορές κάποιες καταστάσεις ενδεχομένως να μην είναι για το LvL σου.

πρακτικά σημαίνει ότι έχεις πολλές μικρότερες μάχες να δώσεις μέχρι να δυναμώσεις κατάλληλα για το εκάστοτε Main question (και όχι μόνο)

 

χαλαρα ;)

 

Ναι, εντάξει.

Αλλά όταν τελειώσεις ένα θεωρητικά κεφάλαιο, παίξει video και αμέσως βρίσκεσαι σε τοποθεσία όπου είναι γεμάτο εχθρούς, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο, παρά να μονομαχήσεις. Και αφού το lvl σου είναι μικρότερο των αντιπάλων ή του συνόλου των αντιπάλων, φυσικά χάνεις.

 

Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι

 

μετά τη μονομαχία με τους werewolfs, επαιξε το video που αναφέρω και κατευθείαν το παιχνίδι έκανε laod σε μέρος με τους πολλούς τοξότες.

Μου έχουν τελειώσει όλα τα life potions και δεν μου δίνεται η δυνατότητα να αγοράσω από κάπου, αφού ξεκινάει καινούρια μάχη. Δεν έχω επιλογή να πάω σε κάποιο camp ή πόλη :cry:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως στο καλό κάνουμε enchant στα weapons μας τα orbs που βρίσκουμε? Πρέπει να τα πάω σε κάποιον να μου τα κάνει ή τα κάνω εγώ γιατί άκρη δεν έχω βρει. Στο steam δεν υπάρχει manual, πρώτη φορά συμβαίνει αυτό σε όσα έχω αγοράσει από εκεί :-(.

 

 

Έχω την εντύπωση πως οι dwarfs στο rest camp σου τα κάνουν. Πιο συγκεκριμένα ο περιορισμένης ευθύνης νάνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως οι dwarfs στο rest camp σου τα κάνουν. Πιο συγκεκριμένα ο περιορισμένης ευθύνης νάνος.

 

Μα γιατι περιορισμενης ευθυνης? Πες τον "ελαφρια γιορτη" να εισαι μεσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω το patch φτιαχνει τα επιπεδα δυσκολιας...κανει πιο ευκολο το easy mode και μεγαλωνει τα στατιστικα των παιχτων στο normal mode.

 

Και εγω το θεωρησα ψιλοπαλουκι το παιχνιδι αλλα υπεθεσα οτι ειχα ξεσυνηθισει αφου το τελευταιο παιχνιδι τετοιου τυπου που ειχα παιξει ηταν το Icewind Dale.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω το patch φτιαχνει τα επιπεδα δυσκολιας...κανει πιο ευκολο το easy mode και μεγαλωνει τα στατιστικα των παιχτων στο normal mode.

 

φαίνεται δεν το είχαν παίξει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...