Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μονο μπιρι μπιρι να ειχε και απλα να διαλεγα επιλογες διαλογου παλι θα μου αρεσε το παιχνιδι.Κανα τεταρτο σκεφτομουν στην αρχη αν θα βοηθουσα τα παλικαρια στον ερωτα τους...Αφου μετα εχει και δραση παιρνει και ενα ξεκαθαρο 9.5/10 απο μενα αυτη η νεα παιχνιδαρα της Bioware και ειναι GOTY για εμενα μαζι με το The Void.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Thankz για τα tips. Κι εγώ τυχαίνει να έχω human warrior και βοήθησε το να χειρίζομαι την Morrigan μέσα στο werewolf lair.

Δυστυχώς, ο Alistair χάνει με το παραμικρό! Πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξω μέλη στο party μου, διώχνοντας τον σκύλο και τον Alistair ή κάνοντάς τον 'τούμπανο', με κάποιον τρόπο.

 

Που χαντακώθηκες ρε ; :P

 

και εγώ κάπου εκεί είμαι αλλά μέσα σε κάτι υπόγεια.

πάλευα 4 ώρες με ένα δράκο και τελικά έχασα τον αριθμό αλλα τον κατάφερα...

 

Το παιχνίδι από ένα σημείο και μετά θέλει συνέχεια Pause mode σε σημείο που σχεδόν εξαφανίζεται το realtime σύστημα μάχης

(αλλιώς δεν τη παλεύεις) μιας και όλα παίζονται στη λεπτομέρεια.

 

Σκύλο και Alistair τους έχω απομονώσει και εγώ.αρκετά καλύτερος παίκτης είναι ένας warrior που τον βγάζεις από το κελί και έρχεται μαζί σου, sorry που δε πολύ συγκρατώ ονόματα. Με δυο σπαθιά ένα τόξο και την Morrigan είμαι. Αρκετά καλός συνδυασμός για την ώρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι activex.Τα καλα αυθεντικα rpg παιζονται με pause (Αν και να πω την αληθεια περασα καλα και με το συστημα του Witcher).Υπενθυμιζω τα επικα KOTOR οπου το pause ειχε αναδειχτει σε τεχνη.Εγω παντως εχω ενεργοποιημενο το αυτοματο Pause μολις γινει ορατος ο εχθρος διοτι αν ξεχαστω μου ερχονται 1-2 αδεσποτες και χανω πολυτιμο εδαφος στην μαχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Που χαντακώθηκες ρε ; :P

 

και εγώ κάπου εκεί είμαι αλλά μέσα σε κάτι υπόγεια.

πάλευα 4 ώρες με ένα δράκο και τελικά έχασα τον αριθμό αλλα τον κατάφερα...

 

Το παιχνίδι από ένα σημείο και μετά θέλει συνέχεια Pause mode σε σημείο που σχεδόν εξαφανίζεται το realtime σύστημα μάχης

(αλλιώς δεν τη παλεύεις) μιας και όλα παίζονται στη λεπτομέρεια.

 

Σκύλο και Alistair τους έχω απομονώσει και εγώ.αρκετά καλύτερος παίκτης είναι ένας warrior που τον βγάζεις από το κελί και έρχεται μαζί σου, sorry που δε πολύ συγκρατώ ονόματα. Με δυο σπαθιά ένα τόξο και την Morrigan είμαι. Αρκετά καλός συνδυασμός για την ώρα ;)

 

 

Στο ίδιο μέρος είμαστε. Απλά εγώ σκότωσα τον δράκο και προχώρησα πιο βαθιά στα ruins, όπου πρέπει να σκοτώσεις τους λυκάνθρωπους ή τον Ζathrian (είναι επιλογή που πρέπει να κάνεις).

Τον 'βάρβαρο' που ήταν κλειδωμένος δεν κατάφερα να τον ελευθερώσω. Νόμιζα ότι θα γίνει αργότερα. Αφού είναι καλύτερος από τον Alistair ή το σκυλί, θα προσπαθήσω να τον ελευθερώσω με την πρώτη ευκαιρία.

 

Επεξ/σία από manost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Fearwhatnow :P

 

 

Τον αδερφό του χαρακτήρα, γι'αυτούς που είναι Warrior ή Rogue (γιατί έχουν το ίδιο backround από τι κατάλαβα) τον βρήκε κανείς ή κι'αυτός κοιτάει τα ραδίκια ανάποδα μετά την πρώτη μάχη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Fearwhatnow :P

 

 

Τον αδερφό του χαρακτήρα, γι'αυτούς που είναι Warrior ή Rogue (γιατί έχουν το ίδιο backround από τι κατάλαβα) τον βρήκε κανείς ή κι'αυτός κοιτάει τα ραδίκια ανάποδα μετά την πρώτη μάχη;

 

 

Δεν τον έχω δει πουθενά, οπότε μάλλον έχει δει τα ραδίκια ανάποδα. Εκτός και αν εμφανιστεί κάπου φάντης μπαστούνι αργότερα, για να αλλάξει την πλοκή του παιχνιδιού (αν και δε το νομίζω).

 

 

Ετσι ειναι activex.Τα καλα αυθεντικα rpg παιζονται με pause (Αν και να πω την αληθεια περασα καλα και με το συστημα του Witcher).Υπενθυμιζω τα επικα KOTOR οπου το pause ειχε αναδειχτει σε τεχνη.Εγω παντως εχω ενεργοποιημενο το αυτοματο Pause μολις γινει ορατος ο εχθρος διοτι αν ξεχαστω μου ερχονται 1-2 αδεσποτες και χανω πολυτιμο εδαφος στην μαχη.

 

Ξέρω ότι ζητάω πολλά, αλλά επειδή δεν έχω παίξει άλλη φορά τέτοιου είδους παιχνίδι - το witcher ήταν τελείως διαφορετικό - μπορείς να δώσεις κανά tip για τις μάχες; Πως ακριβώς χρησιμοποιείς το pause και τα tactics;

Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι όταν υπάρχουν στην οθόνη πολλοί εχθροί και όλοι οι χαρακτήρες μου πεθαίνουν σε χρόνο dt :cry:

 

Sorry για τα spoilers παραπάνω. Πίστευα ότι δεν είναι κάτω το σοβαρό τα όσα ανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιο το game, μέρα νύχτα το παίζω και απότι βλέπω έχει ακόμα πολύ το story.

 

 

Μάζεψα τον στρατό και κάτι παραπάνω, μέχρι που με φυλάκισαν κιόλας :-D

 

 

Έχω κάνει καλό team με εμένα (elf mage), Alistair, την γκόμενα την Mage δεν θυμάμαι όνομα και ένα dwarf warrior. Το pause mode είναι απαραίτητο γιατί όταν πλακώνουν πάρα πολλοί θέλει tactics, δεν σκοτώνονται έτσι απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το σύστημα μάχης με απογοήτευσε πολύ και δεν υπάρχει ίχνος stealth. Witcher και πάλυ witcher.

 

Δεν είσαι και πολύ του turn base φαίνεται :-)

 

Στην αρχη το παιχνίδι σε ψαρώνει και γενικά στα εύκολα σημεία παίζει και realtime action κατάσταση, αλλά όπως ξανά ειπώθηκε στο μεγαλύτερο μέρος όσο προχωράς (και ιδικά στα δύσκολα σημεία) είναι απαραίτητη η turn base tactic. Γενικά μπαλαντζάρει αρκετά καλά σε αυτά τα δυο για να έχει από όλα ο μπαξές.

 

Aλλά είπαμε είναι πως θα σου κάτσει ;)

 

τα λέω ξανά για να μην εκπλαγούν οι καινούριοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έτσι θυμάμαι και την Πύλη του Βαλδούρου του οποίου είναι η συνέχεια.... η τακτική είναι η ίδια .... δεν είναι fps rpg oύτα hack &slash rpg... και διαλόγους θα έχει και δύσκολες μάχες και ιστορία πιο σημαντική από τα γραφικά...Μια χαρά για τα γούστα μου πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι ζητάω πολλά, αλλά επειδή δεν έχω παίξει άλλη φορά τέτοιου είδους παιχνίδι - το witcher ήταν τελείως διαφορετικό - μπορείς να δώσεις κανά tip για τις μάχες; Πως ακριβώς χρησιμοποιείς το pause και τα tactics;

Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι όταν υπάρχουν στην οθόνη πολλοί εχθροί και όλοι οι χαρακτήρες μου πεθαίνουν σε χρόνο dt :cry:

 

Δεν πρέπει να κάνεις κάτι ιδιαίτερο από αυτό που έχεις ενδεχομένως φανταστεί!

απλά πρέπει να το κάνεις καλά και να αφιερώσεις χρόνο ώστε οι κινήσεις σου να είναι προσεχτικές.

 

Μια κίνηση (ανάλογα την περίσταση) και pause mode...εκμεταλλεύσου τον χώρο και το χρόνο χωρίς να βιάζεσαι και

ανέπτυξε την τακτική σου, αυτό δεν αναφέρεται απαραίτητα σε συγκεκριμένα tactics του παιχνιδιού αλλά στην προσωπική σου στρατηγική.

 

Με λίγα λόγια δες τη μάχη σαν turn base όπου έχεις μια κίνηση την φορά. αυτό θα σε βοηθήσει στην όλη οργάνωση ;)

 

 

στο δράκο που λέγαμε, σαν εμένα με LvLs 7-8 ήσουν ;

με δυσκόλεψε αρκετά και φαντάστηκα ότι είμαι αδύναμος για την περίσταση

οπότε τα Pause mode ήταν άπειρα... εσύ ; :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι ειναι καταπληκτικο...με κινηματογραφικη πλοκη και απειρες επιλογες την ωρα της δρασης.

 

Απλα δεν ειναι πια για μενα...γερασα φαινεται και δεν τη παλευω στον λιγο χρονο που εχω να καθομαι να στιβω το μυαλο μου για το τι πρεπει να απαντησω στον καθε διαλογο και ποια τακτικη πρεπει να ακολουθησω σε καθε μαχη.

 

Με το Torchlight τη καταβρηκα...ανεγκεφαλη σφαγη χωρις σταματημο και ενα παιχνιδακι που σε 10-12 ωρες το εχεις τελειωσει.

 

Καλα λενε οτι οσο γερνας μεγαλωνει ο παλιμπαιδισμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο δράκο που λέγαμε, σαν εμένα με LvLs 7-8 ήσουν ;

με δυσκόλεψε αρκετά και φαντάστηκα ότι είμαι αδύναμος για την περίσταση

οπότε τα Pause mode ήταν άπειρα... εσύ ; :P

 

 

Μάλλον κατά τύχη τον έβγαλα. :-D

Δεν με πετύχαιναν οι επιθέσεις του. Όπως έγραψα και παραπάνω δεν ήξερα/ξέρω κάτι για το πως θα εκμεταλλευτείς τα tactics την ώρα της μάχης - είναι το πρώτο παιχνίδι που παίζω αυτού του είδους - και μου φαίνεται ότι θα είναι η αφορμή να σταματήσω το παιχνίδι, γιατί γίνεται πάρα πολύ δύσκολο (τώρα είμαι σε σημείο όπου υπάρχουν στην οθόνη περοσσότεροι από 10 archers. Άστα να πάνε). Στο σημείο πάντως με τον δράκο, κι εγώ 8 lvl ήμουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...