Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια κανεις απο Πετρουπολη να εχει λεφτα μεσα στο paypal? θελω ενα 11$ σημερα...

Επεξ/σία από john_shadow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Kαι εγω εχω αυτην την απορια..Γενικα οπως το ανοιξα το παυπαλ δεν εχω κανει καμια ρυθμιση και χρεωνει την καρτα..Ισοτιμια δεν ασχοληθηκα γιατι ειναι μικροαγορες αλλα πρεπει να κανω ρυθμιση να γινεται η μετατροπη μεσω καρτας?Το παυπαλ απο μονο του μετατρεπει με δικη του ισοτιμια?

Το paypal απο μόνο του αν δεν κάνω λάθος ορίζει να κάνει αυτό την μετατροπή. Υπάρχει η δυνατότητα να το αλλάξεις και να βάλεις να κάνει η κάρτα σου την μετατροπή συναλλάγματος. Αυτό γίνεται ως εξής: Settings - Payments - Manage pre-approved payments (κάτω αριστερά) - Set Available Funding Sources - Conversion Options για την κάθε κάρτα και επιλέγεις: Bill me in the currency listed on the seller's invoice. Πατάς πρώτα Submit και μετά Save και είσαι έτοιμος, Θα πρέπει ωστόσο να δεις αν σε βολεύει να κάνει την μετατροπή η κάρτα σου, ανάλογα ποιά τράπεζα χρησιμοποιείς και τι πολιτική ακολουθεί σε αγορές με συνάλλαγμα. Αντίστοιχες απορίες έχουν απαντηθεί άπειρες φορές εδω μέσα, μια αναζήτηση θέλει μόνο. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παυπαλ σε μερικα accounts αλλάζει μόνο του την επιλογή της μετατροπής συναλλάγματος υπέρ του, για αυτο καλό είναι να το τσεκαρετε κάθε φορά που κάνετε login για να πληρώσετε το οτιδήποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παυπαλ σε μερικα accounts αλλάζει μόνο του την επιλογή της μετατροπής συναλλάγματος υπέρ του, για αυτο καλό είναι να το τσεκαρετε κάθε φορά που κάνετε login για να πληρώσετε το οτιδήποτε.

Αυτό πρέπει να έγινε και στην περίπτωση μου, απλά το θεωρούσα αδύνατο και δεν το ρώτησα καν. Γιατί όμως γίνεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γιατί γίνεται δεν υπάρχει απάντηση

 

Απάντηση (εξήγηση) σίγουρα υπάρχει, απλά δεν έχουμε κατορθώσει να την βρούμε ως σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το paypal μπορώ να το συνδέσω και με αριθμό λογαριασμού;

Μέχρι τώρα το δουλεύω μόνο με αριθμό κάρτας.

Ευχαριστώ!

Μπορείς αλλα δεν ειναι για αγορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι περίεργο. Απλά είναι μόνο για να στέλνεις/λαμβάνεις λεφτά στο/από το Paypal balance.

 

Οταν στελνεις λεφτα στο paypal balance, εχει εξοδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν στελνεις λεφτα στο paypal balance, εχει εξοδα?

1€ προμήθεια για το έμβασμα που χρεώνει η τράπεζά σου. Χρεώνει όμως μετά ασύμφορα το Paypal για τυχόν συναλλαγματικές μετατροπές που θα χρειαστεί να κάνεις σε αγορές σε άλλο νόμισμα. Δεν είναι συμφέρουσα λύση η φόρτιση του balance. Μην την κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Kαι εγω εχω αυτην την απορια..Γενικα οπως το ανοιξα το παυπαλ δεν εχω κανει καμια ρυθμιση και χρεωνει την καρτα..Ισοτιμια δεν ασχοληθηκα γιατι ειναι μικροαγορες αλλα πρεπει να κανω ρυθμιση να γινεται η μετατροπη μεσω καρτας?Το παυπαλ απο μονο του μετατρεπει με δικη του ισοτιμια?

 

Το paypal απο μόνο του αν δεν κάνω λάθος ορίζει να κάνει αυτό την μετατροπή. Υπάρχει η δυνατότητα να το αλλάξεις και να βάλεις να κάνει η κάρτα σου την μετατροπή συναλλάγματος. Αυτό γίνεται ως εξής: Settings - Payments - Manage pre-approved payments (κάτω αριστερά) - Set Available Funding Sources - Conversion Options για την κάθε κάρτα και επιλέγεις: Bill me in the currency listed on the seller's invoice. Πατάς πρώτα Submit και μετά Save και είσαι έτοιμος, Θα πρέπει ωστόσο να δεις αν σε βολεύει να κάνει την μετατροπή η κάρτα σου, ανάλογα ποιά τράπεζα χρησιμοποιείς και τι πολιτική ακολουθεί σε αγορές με συνάλλαγμα. Αντίστοιχες απορίες έχουν απαντηθεί άπειρες φορές εδω μέσα, μια αναζήτηση θέλει μόνο. :)

 

Αυτό πρέπει να έγινε και στην περίπτωση μου, απλά το θεωρούσα αδύνατο και δεν το ρώτησα καν. Γιατί όμως γίνεται αυτό;

 

Απάντηση (εξήγηση) σίγουρα υπάρχει, απλά δεν έχουμε κατορθώσει να την βρούμε ως σήμερα...

Δείτε εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/629436-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BF%CF%87%CE%B7-%CF%84%CE%BF-paypal-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B5%CE%AF-%CF%80%CE%BB%CE%AD%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CE%B7/

 

'Ανοιξα thread για να το δουν περισσότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσους λογαριασμούς τραπεζών και πόσες κάρτες μπορούμε να συνδέσουμε με τον λογαριασμό μας paypal;  Νομίζω πως το όριο είναι 4 για κάθε περίπτωση (4 τράπεζες + 4 κάρτες), γνωρίζει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...