Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

exw kanei logariasmo exw kanei verify to mail exw dilwsei xrewstiki karta kanonika ola..alla m emfanizei auto edw Status: Greek - Unverified ...kai parakatw exei ena TO DO LIST..kai otan to patisw leei Finish Expanded Use Enrollment...nai sinexizontas parakatw leei:

 

When you began enrollment in PayPal's Expanded Use Program, we charged a ?1.50 EUR fee to your card.

 

Please check your credit card statement (monthly transaction history) online or when it arrives in the mail from the credit card issuer. On this statement, you will see a ?1.50 EUR charge from PayPal. Next to this charge you will see the 4-digit Expanded Use Number, which can be found directly before the word PAYPAL. Note that it may take 3-4 working days for the number to appear on your statement.

 

kai exie ena pedio na siblirwseis 3-4 noumera...auta ta noumera pws tha ta labw egw??kserei kaneis?

 

afou exeis dosei ta stoixeia ths kartas sou xreonoun automata to parapano poso ( ego xrhsimopoihsa pistotikh karta ). Otan tha paralaveis ton proto sou logariasmo psakse na breis to poso pou exei xreothei apo to PAYPAL ?1.50. dipla tou akribos yparxei enas kodikos poy moiazei me password .tha plhkrologiseis ton kodiko auto sto shmeio pou sou zhtaei kai automata tha energopoihth o logariasmos sou .(Oso gia to Unverified mh dineis shmasia ego apo to 1999 xrhsimopoio to paypal kai akomh mou grafei "Unverified".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

exw xrewstiki apo tin peireos....kathe pote erxete autos o logariasmos?

 

logika kathe mhna efoson thn exeis xrhsimopoihsh . diaforetika den sou stelnoun logariasmo ( auto toulaxiston isxeih sthn emporikh gia xreostikes kartes ) mporeis na pas se ayth th selida pou einai gia pistotikes kartes bebaia

 

https://www.winbank.gr/loginPortal/Login.asp

 

( den ksero an douleyei kai me xreostikes kartes ) an baleis ta stoixeia ths kartas mporeis na deis analytika to ypoloipo , tis agores , tis xreoseis k.l.p prin erthei o logariasmos entelos dorean

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw xrewstiki apo tin peireos....kathe pote erxete autos o logariasmos?
Φιλε μου εχω κι εγω χρεωστικη καρτα απο την πειραιως.δεν θα σου ερθει ποτε ''statement''απο την τραπεζα στο σπιτι σου.για να παρεις τον τετραψηφιο κωδικο που θες για να γινεις verified user θα παρεις τηλεφωνο στο 2103288000 απο κινητο τηλεφωνο.θα σε ρωτησουν αριθμο καρτας,τηλεφωνου,ημερομηνια γεννησης,αριθμο ταυτοτητας.επειτα απο λιγο θα σε καλεσουν αυτοι(σε ενα λεπτο περιπου)και θα σου δωσουν τον τετραψηφιο κωδικο.Ετσι απλα....Α και κατι αλλο.ξερουν πολυ καλα τι ειναι το paypal.εσυ απλα πες τους οτι με την καρτα σου ανοιξες λογαριασμο στο paypal και οτι θες τον τετραψηφιο κωδικο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας.

Πρόσφατα έκανα μια αγορα απο ebay και εστειλαν μήνυμα απο την εταιρεία που έκανα την αγορά, οτι πρέπει να γίνω verified.

Πράγματι μπαίνω στον λογαριασμό μου στο paypal και στην επιλογή My account και to do list υπήρχε ο σύνδεσμος για να γίνω verified.

Moυ ζητά λοιπόν να βάλω ένα τετραψήφιο αριθμό τον οποίο θα βρω απο την κίνηση της κάρτας(το paypal θα κάνει μια εικονική ανάληψη 1,5 € απο την κάρτα και στην ανάληψη αυτή θα φαίνεται και ο κωδικός).

 

Το πρόβλημα είναι οτι εδώ και 7 περίπου μέρες δεν βρίσκω καμία τέτοια ανάληψη απο το paypal.Στα email που έχω στείλει δεν μου έχουν απαντήσει ενώ στο μεταξύ έχει γίναι η ανάληψη του ποσού της αγοράς που έκανα απο το paypal.

Πώς πιστεύετε οτι πρέπει να ενεργήσω;

 

Λοιπον και εγω το ιδιο αναρωτιομουνα... Πηγαινε σε καποιο ΑΤΜ και κανε ερωτηση για τις τελευταιες κινησεις. Εκει θα αναγραφεται μια κινηση του τυπου "χχχχPaypal...." αυτο τον 4ψηφιο αριθμο θελουν. Διαφορετικα περιμενεις μεχρι να βγει το εκκαθαριστικο του μηνα απο την καρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ΑΤΜ δεν προκειται να δεις τον τετραψηφιο κωδικο!!αν η καρτα σου ειναι πιστωτικη τοτε θα τον δεις στο εκκαθαριστικο του μηνα,αν ειναι χρεωστικη παρε τηλ στην τραπεζα σου(συγκεκριμενα για την πειραιως εγραψα πιο πανω) να στον δωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τι γίνεται όταν δεν γνωρίζει τον κωδικό πρόσβασης στο paypal; Για να γίνω πιο συγκεκριμένος ένας φίλος αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα. Αν και η εισαγωγή τόσο του username όσο και του κωδικού είναι σωστή(σ'αυτό είμαι απόλυτα σίγουρος) το σύστημα δεν τον αφήνει να μπεί. Το πιο περίεργο όμως είναι ότι το ίδιο συμβαίνει και στο yahoo mail(με αυτό που έχει εγγραφεί στο paypal). Αρχίζω να πιστεύω ότι κάποιος βρήκε τους κωδικούς και για τα δύο. Επίσης του είπα να πάει να κάνει μια ενημέρωση και μου είπε ότι λείπουν περίπου 60 ευρώ. Ο φίλος είναι τελείως άσχετος και δεν θεωρώ καθόλου απίθανο να του έκλεψαν τους κωδικούς.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς τι θα πρέπει να κάνουμε σ' αυτήν την περίπτωση; Οι κωδικοί μπορούν να ανακτηθούν;;; Επίσης η κίνηση που πολύ πιθανόν έχει γίνει, μπορεί να ακυρωθεί και να επιστρέψουν τα χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάμε με το link που υπάρχει παντού, το Forgot Your Password?!! Συνήθως η διαδικασία του Recovery στέλνει ένα mail, οπότε ας ξεκινήσει πρώτα από το Yahoo και μετά να πάει στο PayPal.

 

Αν δεν καταφέρει κάτι με αυτό άμεσα, παίρνει την τράπεζα και δηλώνει ότι έχασε την κάρτα. (Αν κάτσει να τους εξηγήσει τί πραγματικά έγινε, θα φάει 2 μέρες στο τηλέφωνο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τα link Forgot Your Password? δεν δίνουν κανένα κωδικό, δεν δέχονται τα στοιχεία που εισάγονται καθώς τα θεωρούν λανθασμένα...

 

Μάλλον αυτό που προτείνεις θα του πω να κάνει. Να ακυρώσει την κάρτα και να κάνει μια αναλυτική ενημέρωση για να δεί ποια χρέωση δεν αναγνωρίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

afou exeis dosei ta stoixeia ths kartas sou xreonoun automata to parapano poso ( ego xrhsimopoihsa pistotikh karta ). Otan tha paralaveis ton proto sou logariasmo psakse na breis to poso pou exei xreothei apo to PAYPAL ?1.50. dipla tou akribos yparxei enas kodikos poy moiazei me password .tha plhkrologiseis ton kodiko auto sto shmeio pou sou zhtaei kai automata tha energopoihth o logariasmos sou .(Oso gia to Unverified mh dineis shmasia ego apo to 1999 xrhsimopoio to paypal kai akomh mou grafei "Unverified".

 

ama den exei ginei o logariasmos soy verified mporo na kano agores sto ebay?? ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να σου πω την αληθεια για κανα 2μηνο εκανα αγορες στο ebay οντας unverified user χωρις κανενα προβλημα.συνηθως να ξερεις οταν ο πωλητης δινει πολυ μεγαλη σημασια σ'αυτο το αναφερει ρητα οτι δεν στελνει σε unverified users.Kαλο βεβαια ειναι να γινεις το συντομοτερο δυνατο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είδα στο λογαριασμό μου στην Alpha (τον έχω κάνει μέσω paypal). Τα παρακάτω:

29/06/2007 ΚΤ - TOKOI 099 0,56 Π 256,88 Π

29/06/2007 ΦΚ - ΦΟΡΟΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΩΝ ΤΟΚΩΝ 099 0,06 Χ 256,82 Π

 

Αυτά γιατί πράγμα τα βάζουν; Επειδή άρχισα να κάνω αγορές μέσω ιντερνετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...