Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας.

Πρόσφατα έκανα μια αγορα απο ebay και εστειλαν μήνυμα απο την εταιρεία που έκανα την αγορά, οτι πρέπει να γίνω verified.

Πράγματι μπαίνω στον λογαριασμό μου στο paypal και στην επιλογή My account και to do list υπήρχε ο σύνδεσμος για να γίνω verified.

Moυ ζητά λοιπόν να βάλω ένα τετραψήφιο αριθμό τον οποίο θα βρω απο την κίνηση της κάρτας(το paypal θα κάνει μια εικονική ανάληψη 1,5 ? απο την κάρτα και στην ανάληψη αυτή θα φαίνεται και ο κωδικός).

 

Το πρόβλημα είναι οτι εδώ και 7 περίπου μέρες δεν βρίσκω καμία τέτοια ανάληψη απο το paypal.Στα email που έχω στείλει δεν μου έχουν απαντήσει ενώ στο μεταξύ έχει γίναι η ανάληψη του ποσού της αγοράς που έκανα απο το paypal.

Πώς πιστεύετε οτι πρέπει να ενεργήσω;

Ειναι πολυ απλο.σου κραταει το paypal 1,5 euro και δινει στην τραπεζα εναν τετραψηφιο κωδικο.Αν η καρτα σου ειναι πιστωτικη θα τον δεις τον τετραψηφιο κωδικο σου στον μηνιαιο αναλυτικο διπλα απο το 1,5 euro που σου κρατησε το paypal.Αν ειναι χρεωστικη οπως ειναι και η δικη μου τοτε πρεπει να επικοινωνησεις με την τραπεζα σου(τηλεφωνα θα βρεις στο site της τραπεζας σου).Θα σου ζητηθει ο αριθμος της καρτας σου,αριθμος ταυτοτητας,ημερομηνια γεννησης...δεν θυμαμαι κατι αλλο.Μετα απο λιγο θα επικοινωνησει η τραπεζα μαζι σου και θα σου δωσει τον τετραψηφιο κωδικο.τον περνας στον λογαριασμο σου στο paypal και αυτοματα εισαι verified user.στην επομενη αγορα σου θα σου επιστραφει το 1,5 euro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο οτι ξερω αν ειναι visa συνεργαζεται 100%.το paypal εχει δωσει τα διαπιστευτηρια του εδω και παρα πολλα χρονια.το εμπιστευονται ανθρωποι απο ολο τον κοσμο.Δεν νομιζω οτι πρεπει να φοβασαι οτι θα σου φαει λεφτα το paypal.εγω εδω και 1 χρονο δεν εχω προβλημα.Και δεν εχω ακουσει ποτε κατι απο γνωστους και φιλους που εχουν λογαριασμο στο paypal.ΑΣΦΑΛΕΙΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ=PAYPAL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να κανω Paypal λογαριασμο, αλλα δεν δεχεται την καρτα. Τι να κανω;

 

Μηπως βαζω λαθος τα στοιχεια; Λεει κατι για διευθυνση σπιτιου και ονοματεπωνυμο οπως τα εχω και στην καρτα, αλλα δεν βλεπω να υπαρχουν πουθενα στην καρτα τετοια στοιχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να κανω Paypal λογαριασμο, αλλα δεν δεχεται την καρτα. Τι να κανω;

 

Μηπως βαζω λαθος τα στοιχεια; Λεει κατι για διευθυνση σπιτιου και ονοματεπωνυμο οπως τα εχω και στην καρτα, αλλα δεν βλεπω να υπαρχουν πουθενα στην καρτα τετοια στοιχεια..

προφανως η καρτα που εχεις ειναι χρεωστικη.Εγω απο την πειραιως που εχω χρεωστικη καρτα δεν ειχα κανενα προβλημα.δηλωνεις κανονικα τα στοιχεια που σου ζηταει και κανεις τον λογαριασμο.Μηπως ξεχνας να δωσεις τον 3ψηφιο αριθμο στο πισω μερος της καρτας σου?Σου εξηγει γιατι δεν δεχεται την καρτα σου?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεει οτι η τραπεζα την εχει κανει denied.. Και να επικοινωνησω με την τραπεζα..

 

Visa χρεωστικη ειναι, απο την εμπορικη. Τι να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε πρεπει να επικοινωνησεις με την τραπεζα σου.πες τους αναλυτικα τι συμβαινει.Ξερουν πολυ καλα τι ειναι το paypal αν σου δημιουργηθει αυτη η απορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dispute για να κανει investigation το paypal

Την βοηθειά σας και πάλι χρειάζομαι. Έκανα dispute και το paypal λεει αν κατάλαβα σωστά εχω χρονικό διάστημα 20 ημερών να λυθεί το πρόβλημα με τον πωλητή. Εγω θέλω να κάνω refund αλλά δεν ξέρω πως!!! Ενω είμαι στην καρτέλα ( Resolution Center - Dispute Details ) επιλέγω Close or Escalate και τσεκάρω εκει που λέει ( I would like to end communication and escalate this dispute to a claim with PayPal ) αλλά οταν προχωράω για να τελειώσει η διαδικασία δεν το δέχεται. Τι πρέπει να κάνω για να πάρω τα λεφτά μου πίσω?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Χρειάζεται πιστωτική ή αρκεί και ένας απλός λογαρισμός για το Paypal (για αποστολή και λήψη χρημάτων)?

 

2. Μπορεί σε έναν λογαριασμό paypal να μπουν πάνω από ένα άτομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βοηθειά σας και πάλι χρειάζομαι. Έκανα dispute και το paypal λεει αν κατάλαβα σωστά εχω χρονικό διάστημα 20 ημερών να λυθεί το πρόβλημα με τον πωλητή. Εγω θέλω να κάνω refund αλλά δεν ξέρω πως!!! Ενω είμαι στην καρτέλα ( Resolution Center - Dispute Details ) επιλέγω Close or Escalate και τσεκάρω εκει που λέει ( I would like to end communication and escalate this dispute to a claim with PayPal ) αλλά οταν προχωράω για να τελειώσει η διαδικασία δεν το δέχεται. Τι πρέπει να κάνω για να πάρω τα λεφτά μου πίσω?

Ευχαριστώ!

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να περάσουν οι 20 μέρες για να μπορέσεις να κάνεις escalate..

 

1. Χρειάζεται πιστωτική ή αρκεί και ένας απλός λογαρισμός για το Paypal (για αποστολή και λήψη χρημάτων)?

 

2. Μπορεί σε έναν λογαριασμό paypal να μπουν πάνω από ένα άτομο?

1. Μέχρι στιγμής ξέρουμε για πιστωτική ή χρεωστική με σηματάκι Visa.

2. Τι εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Χρειάζεται πιστωτική ή αρκεί και ένας απλός λογαρισμός για το Paypal (για αποστολή και λήψη χρημάτων)?

 

2. Μπορεί σε έναν λογαριασμό paypal να μπουν πάνω από ένα άτομο?

 

1. Μέχρι στιγμής ξέρουμε για πιστωτική ή χρεωστική με σηματάκι Visa.

2. Τι εννοείς?

 

Εννοώ αν λαμβάνω χρήματα, μπορούν αυτά να μεταβιβάζονται σε περισσότερα του ενός ονόματα?

 

Και κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω: Στην σελίδα του sign in

φαίνονται 3 account types για το Paypal (Personal Account, Premier Account, Business Account). Στη σελίδα όμως των Payment Services υπάρχουν διαφορετικοί τύποι Payment Services. Ποιοι από αυτούς είναι διαθέσιμοι σε κάθε διαφορετικό τύπο account? Δηλαδή με λίγα λόγια πως μπορούν να συνδυαστούν αυτά τα 2 link που δίνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να περάσουν οι 20 μέρες για να μπορέσεις να κάνεις escalate..

 

Κάποιος που ξέρει ρε παιδιά ας με διαφωτίσει. Πότε μπορώ να κάνω escalate?

γιατί μου έστειλε e-mail το paypal και λέει:

Your dispute for the payment you sent to Lee hall will automatically

close

on Jun 21, 2007.

 

If you are still communicating with your seller to resolve the problem,

keep in mind that you have until Jun 21, 2007 to escalate the dispute

to a

PayPal claim.

 

By escalating to a claim, you would be asking PayPal to review the case

and

decide the outcome.

 

We will assume that the dispute is resolved and will automatically

close it

unless you log in to the Resolution Center and escalate it to a PayPal

claim before Jun 21, 2007. Keep in mind that a closed dispute cannot be

reopened or escalated to a PayPal claim.

 

 

 

Thank you,

 

PayPal

 

 

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and

you

will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal

account

and click the Help link located in the top right corner of any page. If

your inquiry is regarding a claim, log in to your PayPal account and go

to

the Resolution Center.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ αν λαμβάνω χρήματα, μπορούν αυτά να μεταβιβάζονται σε περισσότερα του ενός ονόματα?

Φαντάζομαι θα μπορείς να συνδέσεις παραπάνω από έναν λογαριασμό για να κάνεις ανάληψη από το PayPal. Λέω φαντάζομαι επειδή δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ αν λαμβάνω χρήματα, μπορούν αυτά να μεταβιβάζονται σε περισσότερα του ενός ονόματα?

 

Και κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω: Στην σελίδα του sign in

φαίνονται 3 account types για το Paypal (Personal Account, Premier Account, Business Account). Στη σελίδα όμως των Payment Services υπάρχουν διαφορετικοί τύποι Payment Services. Ποιοι από αυτούς είναι διαθέσιμοι σε κάθε διαφορετικό τύπο account? Δηλαδή με λίγα λόγια πως μπορούν να συνδυαστούν αυτά τα 2 link που δίνω?

 

Άκυρο τελικά . Προφανώς διαλέγεις πρώτα το account type σου και μετά κάποιο Payment Service καθώς θα κάνεις εγγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...