Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω συνδέσει την κάρτα μου revolut με το PayPal και την έχω κάνει κανονικά confirm. Μέχρι και αγορά έχω κάνει.

Απλά τα λεφτά του confirmation δεν μου έχουν επιστραφεί ακόμα μετά από 10 μέρες, προσπαθώ να επικοινωνήσω με το PayPal μέσα από το contact form αλλά το μόνο που λαμβάνω είναι ένα αυτοματοποιημένο mail.

Υπάρχει άλλος τρόπος?

Επισης απο το site τους δεν υπαρχουν τα μηνυματα που τους εχω στηλει ως ιστορικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,

Εχω συνδεσει στην paypal το ΙΒΑΝ μου που ειναι satabank (leupay) ειναι και SEPA  το οποιο ειναι λογαρισμος σε usd και οχι σε EURO  οταν ομως παω να κανω withdraw τα χρηματα παει αυτοματα να τα κανει σε ευρω.Δεν μπορω να βαλω δολλαρια πρεπει υποχρεωτικα να γινουν ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η πολιτική του paypal αυτή.

Εφόσον έχεις ελληνικό paypal θα γίνεται πάντα μετατροπή σε ευρώ.

 

Η μόνη περίπτωση για να τη γλιτώσεις είναι να έχεις στο όνομα σου λογαριασμό σε αμερικάνικη τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θελω να επικοινωνησω με το paypal, βασικα θελω να μου απαντησει καποιος κανονικος ανθρωπος και οχι ενα αυτοματοποιημενο μηνυμα. Προσπαθώ απο το contact που  εχει στην σελιδα τους και παρολο που τους εχω ξαναστηλει μου γραφει

Your messages cannot be displayed at this time.

Κανω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθω να κανω link a card  την leupost  καρτα μου στο paypal  και δεν το παιρνει.


Στο πεδιο που βαζω τον αριθμο τις καρτας στο paypal  μου βγαζει ενα κοκκινο τριγωνακι,


Ξερει κανεις τι να κανω?


 


edit:ΟΚ εγινε.Δεν θελει κενα αναμεσα στα νουμερα.


Επεξ/σία από johnioo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα ποσό σε δολλάρια στο balance του paypal. Αν το μεταφέρω σε συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό θα χρεωθώ κόστος μεταφοράς? Δηλαδή ισχύει το ποσό που χρεώνει το paypal (0,35€+3,4%) όπως όταν κάνουμε αγορά ή επιλέγουμε μεταφορά για αγορά goods?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα ποσό σε δολλάρια στο balance του paypal. Αν το μεταφέρω σε συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό θα χρεωθώ κόστος μεταφοράς? Δηλαδή ισχύει το ποσό που χρεώνει το paypal (0,35€+3,4%) όπως όταν κάνουμε αγορά ή επιλέγουμε μεταφορά για αγορά goods?

Οχι θα χρεωθείς την μετατροπη του νομίσματος απο δολαρια σε ευρω, και οτι σου χρεώσει η τραπεζα για εισερχόμενο έμβασμα ~4 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να κανω μια αγορα απο Αγγλια αξιας 292 ευρω το balance  μου στο paypal που εχω ειναι 298  τα οποια μετεφερα σημερα με το γνωστο κολπο .Γιατι δεν μπορω ομως να κανω αγορα μηπως θελει καποιο χρονο για να ειναι διαθεσιμα? εγω παντως τα βλεπω οτι ειναι μεσα .....τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον λες ότι η αγορά θα είναι από Αγγλία, λογικά το προϊόν θα το αγοράσεις σε λίρες Αγγλίας.

Σε αυτή την περίπτωση, αφού στο Balance σου έχει μέσα ευρώ, το Paypal πρώτα θα τα μετατρέψει σε λίρες για να προχωρήσει στην πληρωμή του πωλητή.

Για τη μετατροπή αυτή, προφανώς και θα κρατήσει προμήθεια, που όπως όλοι γνωρίζουμε, είναι "ληστρική" από την πλευρά του Paypal. Δεν θυμάμαι πόση είναι η προμήθεια μετατροπής του Balance για αγορές, αλλά υποψιάζομαι πώς στην περίπτωσή σου, επειδή είναι μεγάλο το ποσό του αντικειμένου (292 ευρώ), αν η προμήθεια είναι ίση ή παραπάνω από 2.1%, τότε το υπολοιπόμενο ποσό του Balance (6 ευρώ) δεν επαρκεί για πληρωθεί η προμήθεια και λογικά εκεί σκαλώνει η συναλλαγή.

Επεξ/σία από antikinsor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα ποσό σε δολλάρια στο balance του paypal. Αν το μεταφέρω σε συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό θα χρεωθώ κόστος μεταφοράς? Δηλαδή ισχύει το ποσό που χρεώνει το paypal (0,35€+3,4%) όπως όταν κάνουμε αγορά ή επιλέγουμε μεταφορά για αγορά goods?

 

Οχι θα χρεωθείς την μετατροπη του νομίσματος απο δολαρια σε ευρω, και οτι σου χρεώσει η τραπεζα για εισερχόμενο έμβασμα ~4 ευρώ

 

 

Γνωρίζουμε ποιά είναι η ισοτιμία για αυτή τη μετατροπή? Γιατί το paypal έχει διαφορετικές ισοτιμίες, άλλη για αγορά και άλλη για μεταφορά ποσών από το balance. Και αυτή την ισοτιμία -όταν μεταφέρονται σε τραπεζικό λογαριασμό- δεν τη βρίκσκω πουθενά στο site του paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζουμε ποιά είναι η ισοτιμία για αυτή τη μετατροπή? Γιατί το paypal έχει διαφορετικές ισοτιμίες, άλλη για αγορά και άλλη για μεταφορά ποσών από το balance. Και αυτή την ισοτιμία -όταν μεταφέρονται σε τραπεζικό λογαριασμό- δεν τη βρίκσκω πουθενά στο site του paypal.

 

Εδιτ

Σορρυ δεν λειτουργεί το λινκ(τα εχουν κανει κ.... εκει στο ππ)

https://www.paypal.com

 

 

Πατα εδω

https://www.paypal.com/webapps/customerprofile/summary.view

Μετα mymoney ->στο "PayPal balance" πατα Currenciespixel.gif και εκει θα δεις ειναι το calculator για τις μετατροπές νομισμάτων

 

Θελω να κανω μια αγορα απο Αγγλια αξιας 292 ευρω το balance  μου στο paypal που εχω ειναι 298  τα οποια μετεφερα σημερα με το γνωστο κολπο .Γιατι δεν μπορω ομως να κανω αγορα μηπως θελει καποιο χρονο για να ειναι διαθεσιμα? εγω παντως τα βλεπω οτι ειναι μεσα .....τι μπορει να φταιει?

Σε τι νομισμα ειναι η αγορα, γραψε την πραγματική τιμη να σου πουμε ή δωσε ενα λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...