Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω στο ππ να βαλω την επιλογη να αλλαζει η τραπεζα μου το νομισμα (εχω καρτα εξωτερικου) αλλα δεν τη βρισκω.

Πως το κανουμε?

Manage Funding Sources - PayPal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξαρτάται τι εννοείς διαδικασία. Μπορείς να δεις τα αντίστοιχα θέματα στο φόρουμ για τη revolut, τη Number26 kαι τη Leupay. Εκει θα βρεις πληροφορίες για το πως βγάζεις κάρτα

Σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δην περασμενη τριτη εκανα clain στο paypal/telus για ενα δεμα που εκανα επιστρπφη ωστε να μου πληρωσουν τα μεραφορικα επιστροφης,και μεχρι σημερα ουτε φωνη,ουτε ακροαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δην περασμενη τριτη εκανα clain στο paypal/telus για ενα δεμα που εκανα επιστρπφη ωστε να μου πληρωσουν τα μεραφορικα επιστροφης,και μεχρι σημερα ουτε φωνη,ουτε ακροαση...

καποιος;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα email στο Paypal να μου συνδέσουν το ΙΒΑΝ του λογαριασμού μου για να στέλνω έμβασμα με το top up στο balance.Σήμερα μου απάντησαν οτι λόγω φόρτου εργασίας να τους πάρω τηλέφωνο.Αν επικοινωνήσω μαζί τους θα γίνει η δουλειά ή θα αρνηθούν λόγω CC και τζάμπα η χρέωση για διεθνή κλήση?.Το έχει κάνει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει καμιά τράπεζα που δεν χρεώνει 3 ευρώ κάθε φορά που κάνεις ανάληψη από Paypal? Είναι λίγο tragic. Μήπως γίνεται να πάρω τα λεφτά από το paypal με άλλο τρόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα email στο Paypal να μου συνδέσουν το ΙΒΑΝ του λογαριασμού μου για να στέλνω έμβασμα με το top up στο balance.Σήμερα μου απάντησαν οτι λόγω φόρτου εργασίας να τους πάρω τηλέφωνο.Αν επικοινωνήσω μαζί τους θα γίνει η δουλειά ή θα αρνηθούν λόγω CC και τζάμπα η χρέωση για διεθνή κλήση?.Το έχει κάνει κανείς?

Το έκανα εγω και μου το κάνανε αμέσως

να είσαι login για να τους δώσεις ότι χρειαστούν

 

Επίσης να έχεις πάρει LOWER γιατί μιλάνε ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΓΓΛΙΚΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει καμιά τράπεζα που δεν χρεώνει 3 ευρώ κάθε φορά που κάνεις ανάληψη από Paypal? Είναι λίγο tragic. Μήπως γίνεται να πάρω τα λεφτά από το paypal με άλλο τρόπο?

3 ειναι και λιγα, 4 χρεωνουν οι πιο πολλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας.

Οταν έχουμε δωσει το pp email σε εταιρίες για να μας καταθέτουν (πληρωμές απο αυτούς προς εμάς), στις λεπτομέρειες των συνναλαγών μπορούν να δούν τα πλήρη pp  στοιχεία μας(όνομα) ή μόνο το pp email μας?

Αν όχι, μπορούν να το ζητήσουν απο το pp να τα δουν?

Πάντως στις "λεπτομέρειες συνναλαγής" που κοιταξα, αναφέρεται μόνο το email μου, παρόλο που τα δικά τους στοιχεία(του καταθέτη) τα βλέπω κανονικά. Δεν ξέρω όμως τι φαίνεται στις "λεπτομέρειες συνναλαγής" σε αυτούς. 

'Η μήπως τα δικά τους στοιχεία φαινονται επειδή έχουν εταιρικό/εμπορικό όνομα στο pp, ενώ αν ήταν φυσικό πρόσωπο δεν θα το έβλεπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά όταν πηγαίνω να αγοράσω κάποιο software με paypal δεν μπορώ.

Το δουλεύω χρόνια και είναι η πρώτη φορά που μου κάνει νερά.

Αν δώσω τον αριθμό της κάρτας γίνεται η αγορά κανονικά που σημαίνει ότι η κάρτα είναι εντάξει.

Τους έχω στείλει email εδώ και μέρες αλλά φαίνεται ότι απαντάνε μόνο με αυτοματοποιημένα μυνήματα.

Καμιά ιδέα παιδιά;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λίρες αγγλίας στο balance μου από κάποιο refund και θέλω να τις κάνω withdraw στον τραπεζικό μου λογαριασμό.

Το PP προφανώς θα μου τις μετατρέψει σε ευρώ (κρατώντας την αντίστοιχη προμήθεια) και μετά θα τα στείλει με έμβασμα.

Επειδή ξέρω ότι το PP έχει διαφορετικές προμήθειες στις ισοτιμίες, ανάλογα με την περίσταση (π.χ. στις αγορές η προμήθεια εναι μεγάλη και αγγίζει το 4%), η απορία μου είναι η εξής:

 

Αν μετατρέψω μόνος μου το balance μου σε ευρώ και μετά κάνω τη διαδικασία του withdraw, η προμήθεια του PP θα είναι η ίδια με το να πατήσω κατευθείαν το withdraw και να αφήσω το PP να τα κάνει όλα αυτόματα;

 

Η λογική λέει πώς θα είναι ίδια η προμήθεια, αφού ουσιαστικά πρόκειται για την ίδια διαδικασία κι απλά θέλω μια επιβεβαίωση από κάποιον που ξέρει σίγουρα, για να μην ψάχνομαι άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα εγω και μου το κάνανε αμέσως

να είσαι login για να τους δώσεις ότι χρειαστούν

 

Επίσης να έχεις πάρει LOWER γιατί μιλάνε ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΓΓΛΙΚΑ!!!

Πήρα τηλέφωνο σήμερα κι έγινε η σύνδεση αμέσως!Εντυπωσιάστηκά με τον προσωπικό κωδικό που σου δίνει το site για να πάρεις τηλέφωνο και να σε ταυτοποήσουν!Το πρώτο πράγμα που ρωτάνε είναι αυτό.

Πρέπει το όνομα χρήστη στο paypal να το αλλάξω με Ελληνικους χαρακτηρες ή όχι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά όταν πηγαίνω να αγοράσω κάποιο software με paypal δεν μπορώ.

Το δουλεύω χρόνια και είναι η πρώτη φορά που μου κάνει νερά.

Αν δώσω τον αριθμό της κάρτας γίνεται η αγορά κανονικά που σημαίνει ότι η κάρτα είναι εντάξει.

Τους έχω στείλει email εδώ και μέρες αλλά φαίνεται ότι απαντάνε μόνο με αυτοματοποιημένα μυνήματα.

Καμιά ιδέα παιδιά;

Ευχαριστώ.

Οχι δεν θα περασει ουτε με την καρτα, σε πιασανε και σενα τα capital control

 

Έχω λίρες αγγλίας στο balance μου από κάποιο refund και θέλω να τις κάνω withdraw στον τραπεζικό μου λογαριασμό.

Το PP προφανώς θα μου τις μετατρέψει σε ευρώ (κρατώντας την αντίστοιχη προμήθεια) και μετά θα τα στείλει με έμβασμα.

Επειδή ξέρω ότι το PP έχει διαφορετικές προμήθειες στις ισοτιμίες, ανάλογα με την περίσταση (π.χ. στις αγορές η προμήθεια εναι μεγάλη και αγγίζει το 4%), η απορία μου είναι η εξής:

 

Αν μετατρέψω μόνος μου το balance μου σε ευρώ και μετά κάνω τη διαδικασία του withdraw, η προμήθεια του PP θα είναι η ίδια με το να πατήσω κατευθείαν το withdraw και να αφήσω το PP να τα κάνει όλα αυτόματα;

 

Η λογική λέει πώς θα είναι ίδια η προμήθεια, αφού ουσιαστικά πρόκειται για την ίδια διαδικασία κι απλά θέλω μια επιβεβαίωση από κάποιον που ξέρει σίγουρα, για να μην ψάχνομαι άδικα.

Όταν το balance ειναι σε ευρω, το ππ δεν κρατάει καμια προμήθεια, κραταει ομως η τράπεζα 3 με 4 ευρω σαν εισερχόμενο έμβασμα, απο οτι εχω διαβάσει, δεν το εχω κανει, να ειναι πιο συμφέρον να μετατρέψεις το balance και να τα κατεβάσεις σε ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...