Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τότε μην το τολμήσεις. Πιθανότατα θα πιάσεις το όριο αν έχεις κάνει αρκετές αγορές τον τελευταίο χρόνο και θα σε μπλοκάρουν. Verified στο Paypal μάλλον ελάχιστοι (που δεν είναι απλοί αγοραστές) έχουν γίνει... Σημαίνει να τους στείλεις ταυτότητα/διαβατήριο, αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας σου και ενδεχομένως έγγραφο για την κάρτες που έχεις συνδεδεμένες ή τον λογαριασμό. Εγώ είχε χρειαστεί και είχα κάνει λόγω ειδικής περίστασης (είχα μια πίστωση στο balance μου 2.000€ μονοκοπανιά). Την κίνησή σου μάλλον δεν μπορείς να της δεις συνολικά. Πρέπει να κάτσεις να αθροίσεις τις κινήσεις που έχεις κάνει τον τελευταίο χρόνο, αλλά υπάρχει και διχογνωμία για το πότε ξεκινά και τελειώνει ο "χρόνος" για το Paypal, αν υπολογίζει "τζίρο" (και τις πληρωμές και τις τυχόν πιστώσεις) και μάλλον λαμβάνει υπόψη του και άλλες παραμέτρους που δεν είναι πολύ γνωστές ή σαφείς. Στείλε μήνυμα στο support του Paypal και ρώτα σχετικά πριν κάνεις οτιδήποτε θα σου έλεγα και αν χρειαστεί κάνε verify προηγουμένως. Ή βρες άλλον τρόπο να κάνεις την αγορά (π.χ. έμβασμα κατευθείαν στον πωλητή αν δέχεται ή κάρτα εξωτερικού).

 

Μπορείς να δεις το όριο.

 

post-202580-0-88962700-1460804013_thumb.jpg

 

post-202580-0-03209100-1460804022_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση!

Σίγουρα δεν θα έχω περάσει το όριο των 2000€ προσθέτοντας και τα 1300 που θέλω τώρα, αποκλείεται τις τελευταίες 365 μέρες να έχω ψωνισει 700+€.

Παρόλα αυτά θα κοιτάξω και το ενδεχόμενο του εμβασματος,απλά ήθελα να περάσει μέσω paypal αν ήταν εφικτό, για περισσότερη διασφάλιση δική μου.

 

 

Edit.Το είδα αυτό που λέει ο φίλος ποιο πάνω, το πατάω αλλά με βγάζει στο προφίλ μου.

Θα το ξανά προσπαθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις το όριο.

 

attachicon.gifpp.JPG

 

attachicon.gifpp2.JPG

 

Ενδιαφέρον δεν το είχα προσέξει. Πάντως και εγώ όταν πατάω στην επιλογή πουθ έδειξες, με ξαναβγάζει στην ίδια σελίδα του summary. Μήπως επειδή είμαι verified κι έχω κάνει lift limits; Μήπως κι εσύ τελικά cantonas έχεις κάνει verify και δεν το θυμάσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πιο παλιά και εμένα όταν το πάταγα με πήγαινε στο προφιλ. Μάλλον είναι κόλημμα του paypal.

 

Για πάτα εδω https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_show-limits

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα δεν αλλάζει τίποτα με το άμεσο link που έδωσες. Με ξαναπετάει ακριβώς στην ίδια σελίδα με το summary του προφίλ μου. Δοκίμασα και με Chrome μπας και αλλά το ίδιο... Επειδή δεν έχω όρια πλέον λογικό μου φαίνεται πάντως. Μάλλον cantonas κι εσύ είσαι verified και δεν το θυμάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον δεν το είχα προσέξει. Πάντως και εγώ όταν πατάω στην επιλογή πουθ έδειξες, με ξαναβγάζει στην ίδια σελίδα του summary. Μήπως επειδή είμαι verified κι έχω κάνει lift limits; Μήπως κι εσύ τελικά cantonas έχεις κάνει verify και δεν το θυμάσαι;

Εγω οταν παταω εκει που μας ειπε ο φιλος μου δειχνει κανονικα την εικονα και λεει οτι μπορω να δεχτω ακομα 2μισι χιλιαρικα (δεν μου εχει στειλει καποιος ακομα  :devil: )

 

H9cN53D.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλήρωσα για κάποια αγορά μου από εξωτερικό τον πωλητή κάνοντας send money for goods and services. Η κάρτα τα οποία τραβήχτηκαν  τα χρήματα είναι πειραιώς. Αργότερα την ίδια μέρα διάβασα ανακοίνωση της πειραιώς πως τα εμβάσματα για εξωτερικό εξαντλήθηκαν γι αυτό το μήνα. Ο πωλητής πήρε όμως τα χρήματα επιτυχώς. Δεν θεωρείται το send money έμβασμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πλήρωσα για κάποια αγορά μου από εξωτερικό τον πωλητή κάνοντας send money for goods and services. Η κάρτα τα οποία τραβήχτηκαν  τα χρήματα είναι πειραιώς. Αργότερα την ίδια μέρα διάβασα ανακοίνωση της πειραιώς πως τα εμβάσματα για εξωτερικό εξαντλήθηκαν γι αυτό το μήνα. Ο πωλητής πήρε όμως τα χρήματα επιτυχώς. Δεν θεωρείται το send money έμβασμα;

Ακριβως, δεν θεωρείται έμβασμα

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έχω αρχίσει και πουλάω κάποια πραματάκια στο ebay και οι πληρωμές γίνονται μέσω paypal και είναι σε δολάρια.Το Paypal για να κάνει την μετατροπή χρησιμοποιεί δικό του rate;;; Από την πλευρά μου μπορώ να κάνω κάτι για να ελαχιστοποιήσω τις απώλειες; 

Σας ευχαριστώ και ζητώ συγνώμη αν έχει απαντηθεί παλαιότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έχω αρχίσει και πουλάω κάποια πραματάκια στο ebay και οι πληρωμές γίνονται μέσω paypal και είναι σε δολάρια.Το Paypal για να κάνει την μετατροπή χρησιμοποιεί δικό του rate;;; Από την πλευρά μου μπορώ να κάνω κάτι για να ελαχιστοποιήσω τις απώλειες

Σας ευχαριστώ και ζητώ συγνώμη αν έχει απαντηθεί παλαιότερα. 

οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χτες το βραδυ δεν μπορω να ανοίξω (νεο)  λογαριασμό στο pp.

Στο πρωτο βημα βάζω mail/pass , με πάει στο δευτερο για τα πληρη στοιχεία μου, και οταν φτανω στο "Αgree & Continue" μου βγάζει μην "We are not able to process your request. Please try again later".

 Άλλο περίεργο είναι οτι μερικές φορές(όχι πάντα!) στο "Αgree & Continue" μου βγάζει και κωδ captcha, και οτι κι αν δοκίμασα πάντα η ίδια κατάληξη, και όχι οτι πχ "ήταν λάθος η επαλήθευση του captcha"  , για να ξέρω τι έφταιξε...

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κάποιος, αλλά είδα στο site της πειραιώς οτι δεν εκτελουνται εμβάσματα στο εξωτερικό μεχρι το όριο των 1000 ευρώ μεχρι της 30/4/2016.Αρα δεν μπορούμε να στείλουμε έμβασμα στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κάποιος, αλλά είδα στο site της πειραιώς οτι δεν εκτελουνται εμβάσματα στο εξωτερικό μεχρι το όριο των 1000 ευρώ μεχρι της 30/4/2016.Αρα δεν μπορούμε να στείλουμε έμβασμα στο paypal?

Oχι δεν μπορεις τον αλλο μηνα παλι και αρχη αρχη για να προλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...