Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kounga, on 15 Apr 2016 - 03:25 AM, said:snapback.png

Exω ακολουθήσει τα βήματα με email για σύνδεση IBAN όπως περιγράφηκε παλαιότερα εδώ, και μετά την πρώτη αυτοματοποιημένη απάντηση που μου έστειλαν, τους ξανα-απάντησα, αλλά πέρασαν 4 μέρες και δεν απάντησαν με τις οδηγίες για verification κλπ.

Μήπως πλέον η δουλειά γίνεται μόνο με τηλέφωνο?

Και κάτι άλλο, τον προσωπικό κωδικό τηλεφων επικοινωνίας που μου βγάζει το pp τον χρησιμοποιείτε ή παίρνετε κι απλά χωρίς κωδ?

Toν κωδικο στον ζητάνε οταν μιλισεις μαζι τους για να πιστοποιήσουν το λογαριασμό σου και για το ποιος είσαι

Αρα αυτό που λες ειναι οτι ειναι απαραίτητος, άρα και την κληση να την κάνω εντός των 60΄ που διαρκει ο κωδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα μια ερώτηση έχω προσθέσει στο προφίλ μου τον λογαριασμό της number 26 στην Γερμανία και στην εφαρμογή του κινητού μου λέει ακόμα unconfirmed. Ακόμα και στην σελίδα στην καρτέλα old view account δεν έχει πουθενά επιλογή για confirm. Έχω κάνει κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exω ακολουθήσει τα βήματα με email για σύνδεση IBAN όπως περιγράφηκε παλαιότερα εδώ, και μετά την πρώτη αυτοματοποιημένη απάντηση που μου έστειλαν, τους ξανα-απάντησα, αλλά πέρασαν 4 μέρες και δεν απάντησαν με τις οδηγίες για verification κλπ.

Μήπως πλέον η δουλειά γίνεται μόνο με τηλέφωνο?

Πάρε τηλέφωνο. Εδώ και πάρα πολύ καιρό (>2 μήνες) είχα προσπαθήσει με την άλλη διαδικασία κι εγώ και ποτέ δεν συνδέθηκε ο λογαριασμός που ζήτησα.

 

 

Καλησπέρα είχα την ψηφιακή κάρτα Virtual prepaid της ΕΤΕ.Τήν είχα συνδέσει κανονικά με το paypal και πραγματοποιούσα τις αγορές απο το εξωτερικό.

Πρόσφατα πρόσπάθησα να ψωνίσω απο το ebay μέσω του Paypal Λογαριασμού και μου έβγαλε το μήνυμα ότι έχει ακυρωθεί απο τον εκδότη η συγκεκριμενη MasterCard και πρέπει να προσθέσω νέα κάρτα

Που επικοινώνησα με την εξυπερέτηση της ΕΤΕ δεν με βοηθήσαν και πολύ σχετικά για το πρόβλημα που εμφανίζει το Paypal.

Γνωρίζετε, πώς πρέπει να κατευθυνθώ, να επικοινωνήσω με την εξυπερέτηση της paypalhmmm.gif

Θέλω να ψωνίσω κάτι συγκεκριμένο απο το ebay.Eυχαριστω.

 

Δεν σου έβγαλε μήνυμα ότι "έχει ακυρωθεί από τον εκδότη" η κάρτα, αλλά ότι έχει απορριφθεί η συναλλαγή ("denied" δεν σημαίνει ακυρώθηκε αλλά "αρνήθηκε-απορρίφθηκε") που προσπάθησες. Αναμενόμενο είναι για τα περισσότερα προΐόντα. Έχουμε capital controls εδώ και 9-10 μήνες... Ξαναδοκίμασε, αλλά είναι σχεδόν βέβαιο ότι δεν θα καταφέρεις τίποτα. Χρειάζεται να εφαρμόσεις κάποια από τις μεθόδους που αναφέρονται σε άλλα θέματα εδώ (send/request ή έμβασμα στο paypal balance) ή κάρτα εξωτερικού.

 

εχω μια ερωτηση και ειναι επιγων

μπορω να συνδεσω μια καινουργια prepaid (eurobank) με την  paypal?

 

παρακαλω απαντηστε μου

 

Φυσικά μπορείς, αλλά μάλλον δεν θα μπορέσεις να τη χρησιμοποιήσεις προς το εξωτερικό (αν αυτό θέλεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια αγορά από Γερμανία μέσω paypal.

Έχω φορτίσει αρκετές φορές το balance μου με τον γνωστό τρόπο request money από τον εαυτό μου  :) αλλά όχι με τόσο μεγάλο ποσό όσο τώρα,1300€ περίπου.

Γνωρίζετε αν περνάει; ΚΙ αν περάσει και τελικά δεν γίνει η αγορά,τα χρήματα μπορώ να τα "επιστρέψω" στην πιστωτική από όπου θα τα έχω πάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια αγορά από Γερμανία μέσω paypal.

Έχω φορτίσει αρκετές φορές το balance μου με τον γνωστό τρόπο request money από τον εαυτό μου  :) αλλά όχι με τόσο μεγάλο ποσό όσο τώρα,1300€ περίπου.

Γνωρίζετε αν περνάει; ΚΙ αν περάσει και τελικά δεν γίνει η αγορά,τα χρήματα μπορώ να τα "επιστρέψω" στην πιστωτική από όπου θα τα έχω πάρει;

 

Μάλλον δεν θα περάσει, αλλά και να περάσει κινδυνεύεις να σου κλειδώσουν άμεσα το λογαριασμό και να ζητάνε verification (εφόσον πλησιάσεις το όριο που δίνουν/έτος). Αν βέβαια είσαι ήδη verified δοκίμασέ το. Αν δεν περάσει, τα χρήματα δεν μπορείς να τα επιστρέψεις στην κάρτα. Μόνο σε τραπεζικό λογαριασμό που τυχόν έχεις ήδη συνδεδεμένο ή θα συνδέσεις τώρα με τη διαδικασία του τηλεφώνου που περιγράφεται ΄σε άλλα posts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μου κλειδωσουν τον λογαριασμό γιατί;

Είμαι verified. Λογαριασμό δεν έχω συνδέσει ακόμα γιατί μέσω του σαιτ δεν τα κατάφερα, αλλά θα το κάνω μέσω τηλεφώνου όπως αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μου κλειδωσουν τον λογαριασμό γιατί;

Είμαι verified. Λογαριασμό δεν έχω συνδέσει ακόμα γιατί μέσω του σαιτ δεν τα κατάφερα, αλλά θα το κάνω μέσω τηλεφώνου όπως αναφέρεις.

 

Αφού είσαι verified δεν σε αφορά. Πάντως σε όσους δεν είναι, επιτρέπουν μέχρι 2000€ (ή 2500€, παλιότερα πάντως ήταν 1500€) κίνηση ανά έτος. Μόλις προσεγγιστεί αυτό το όριο ο λογαριασμός περνάει limited functionality (κλείδωμα) και πρέπει να κάνεις verification για να αποδεσμευθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ευχαριστώ. Άρα λες να το προχωρήσω και σε περίπτωση που περάσει και δεν γίνει τελικά η αγορά, θα επιστραφούν τα χρήματα στον λογαριασμό που θα συνδέσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ευχαριστώ. Άρα λες να το προχωρήσω και σε περίπτωση που περάσει και δεν γίνει τελικά η αγορά, θα επιστραφούν τα χρήματα στον λογαριασμό που θα συνδέσω;

Με send αν είναι το κάνεις. Με request θα σε θεωρήσουν πωλητή και θα σου δεσμεύσουν τα λεφτά για 21 μέρες. Επίσης αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό συνδεδεμένο, έχει κι αυτό μια "περιπέτεια". Χρειάζεται τηλέφωνο στην Paypal για να σου τον συνδέσουν. Έχουν γραφεί πολλές φορές σε προηγούμενα posts τέλος πάντων όλα αυτά...

Εγώ θα προτιμούσα έμβασμα στις κάρτες εξωτερικού που έχω. Αν δεν έχεις βέβαια, δεν έχεις και άλλη επιλογή. Γενικά δεν μπορώ να σου προτείνω τίποτα. Δικό σου θέμα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια αγορά από Γερμανία μέσω paypal.

Έχω φορτίσει αρκετές φορές το balance μου με τον γνωστό τρόπο request money από τον εαυτό μου  :) αλλά όχι με τόσο μεγάλο ποσό όσο τώρα,1300€ περίπου.

Γνωρίζετε αν περνάει; ΚΙ αν περάσει και τελικά δεν γίνει η αγορά,τα χρήματα μπορώ να τα "επιστρέψω" στην πιστωτική από όπου θα τα έχω πάρει;

Συμπληρωματικά σ' αυτά που σου έγραψε ο theopan, επειδή θέλεις να βάλεις μεγάλο ποσό στο balance, αν τελικά περάσει, να σου υπενθυμίσω ότι για τα 1300 ευρώ με αυτή τη μέθοδο φόρτισης το PayPal θα σου κρατήσει προμήθεια 3.4% + 0.35€, που σημαίνει 44,55€!

 

Και στην πορεία θα σου κρατήσει κι άλλη προμήθεια για την αγορά του αντικειμένου, ευτυχώς μικρότερη, αφού λογικά η αγορά θα είναι σε ευρώ και όχι σε άλλη ισοτιμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το γνωρίζω αυτό και είναι υπολογισμενο.Το θέμα νομίζω είναι να περάσει στο balance μου μετά λογικά πιστεύω πως θα γίνει η αγορά. Η προμήθεια της αγοράς έχει υπολογιστεί από τον πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μου κλειδωσουν τον λογαριασμό γιατί;

Είμαι verified. Λογαριασμό δεν έχω συνδέσει ακόμα γιατί μέσω του σαιτ δεν τα κατάφερα, αλλά θα το κάνω μέσω τηλεφώνου όπως αναφέρεις.

 

Όταν λες verified εννοείς οτι έχεις στείλει ταυτότητα και λογαριασμό στο paypal για να σου αυξήσει το όριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες verified εννοείς οτι έχεις στείλει ταυτότητα και λογαριασμό στο paypal για να σου αυξήσει το όριο;

Ωπ....είμαι από το 2007 στο paypal αλλά αυτό δεν θυμάμαι να το έχω κάνει.

Verified εννοούσα προφανώς της κάρτες που έχω συνδέσει.

Το όριο που έχουμε για αγορές πως το βλέπουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ....είμαι από το 2007 στο paypal αλλά αυτό δεν θυμάμαι να το έχω κάνει.

Verified εννοούσα προφανώς της κάρτες που έχω συνδέσει.

Το όριο που έχουμε για αγορές πως το βλέπουμε;

 

Τότε μην το τολμήσεις. Πιθανότατα θα πιάσεις το όριο αν έχεις κάνει αρκετές αγορές τον τελευταίο χρόνο και θα σε μπλοκάρουν. Verified στο Paypal μάλλον ελάχιστοι (που δεν είναι απλοί αγοραστές) έχουν γίνει... Σημαίνει να τους στείλεις ταυτότητα/διαβατήριο, αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας σου και ενδεχομένως έγγραφο για την κάρτες που έχεις συνδεδεμένες ή τον λογαριασμό. Εγώ είχε χρειαστεί και είχα κάνει λόγω ειδικής περίστασης (είχα μια πίστωση στο balance μου 2.000€ μονοκοπανιά). Την κίνησή σου μάλλον δεν μπορείς να της δεις συνολικά. Πρέπει να κάτσεις να αθροίσεις τις κινήσεις που έχεις κάνει τον τελευταίο χρόνο, αλλά υπάρχει και διχογνωμία για το πότε ξεκινά και τελειώνει ο "χρόνος" για το Paypal, αν υπολογίζει "τζίρο" (και τις πληρωμές και τις τυχόν πιστώσεις) και μάλλον λαμβάνει υπόψη του και άλλες παραμέτρους που δεν είναι πολύ γνωστές ή σαφείς. Στείλε μήνυμα στο support του Paypal και ρώτα σχετικά πριν κάνεις οτιδήποτε θα σου έλεγα και αν χρειαστεί κάνε verify προηγουμένως. Ή βρες άλλον τρόπο να κάνεις την αγορά (π.χ. έμβασμα κατευθείαν στον πωλητή αν δέχεται ή κάρτα εξωτερικού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...