Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα μία αγορά από eBay αλλά δεν μου ήρθε η παραγγελία όπως έπρεπε,ελλειπής και όχι αυτό που παραγγελία, αφού άνοιξα dispute στο eBay μου αναφέρουν αυτό το παρακάτω ,

Thank you for contacting back eBay Customer Service. My name is Janine and I am here to assist you regarding the makeup brushes (222344436227) that you have purchased to “sfmall2014”.Please allow me to explain things to you.

 

 

 

George, since you received the item but it’s not complete, you can now actually open a Return Request. This request is the best option because this can help you to possibly get your money back from the seller. You need to close the case “item not received” before you can open  a “Return” request.

 

 

 

Here’s how to close the “Item not received” case:

 

1. Log in to My eBay

 

2. Hover over the Account tab and click Resolution Centre

 

3. Locate the specific claim and click see case details

 

5. You will now be given the option to Close this case

 

6. Choose the appropriate closure reason and then Submit.

 

 

 

Best resolution for you to get your money back, here's how:

 

1. Find the item under My eBay and select Purchase history

 

2. Locate the item and select Return this item from the More actions drop down menu

 

3. Select the reason to return this item and include a message to the seller (optional)

 

4. Click Start return

 

5. Follow the instructions to print your shipping label (if available) and send you item back to the seller.

 

6. The seller now has 6 days after receiving the item back to issue a refund.

 

 

 

To make sure that you're covered by the eBay Money Back Guarantee, make sure to open your request no later than 30 days after the estimated or actual delivery date.

 

 

 

I hope this information answers any questions you may have about opening an eBay Money Back Guarantee request.

 

Τί κάνω κλείνω την υπόθεση και κάνω επιστροφή ,η ανοίγω στο PayPal για άμεση επιστροφή χρημάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από το ebay είναι ξεκάθαροι.

Αφού παρέλαβες δεν μπορείς να ανοίξεις case: item not received

οπότε πρέπει να το κλείσεις και να ανοίξεις νέο για επιστροφή προιοντος.

 

Τα μεταφορικά επιβαρύνουν τον πωλητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.αν έχουμε κάνει link στο pay pal τραπεζικό λογαριασμό και την master card αλλά δεν έχουμε κάνει verify την κάρτα μπορούμε να κάνουμε αγορές;;;γιατί εκανα μια παραγγελία από Γαλλία με pay pal μου ήρθε email ότι η παραγγελία πραγματοποιήθηκε αλλά κάπου πήρε το μάτι μου ότι πρέπει να κάνω verify την κάρτα και τώρα από εδώ που είμαι δεν μπορώ!

και κάτι ακόμα!αν κάποιος θελήσει να διαγράψει το account στο PayPal μπορεί; (1η φορά χρησιμοποιώ PayPal)

οσο για το πρωτο ερωτημα δεν υπαρχει θεμα, απλα καποια στιγμη κανε verify την καρτα ,θα σου επιστρεψει και το 1,5 ευρω που σου κρατησε κατα την καταχωρηση της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμηστε μου:

Για συναλλαγες εντος Ελλαδας, ή και εντος Ευρωπης, σε ευρω,

αν πληρωνω καπου με pp, πληρωνω μονο την αξια του προιοντος;

Τιποτε εξτρα σε προμηθεια paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμηστε μου:

Για συναλλαγες εντος Ελλαδας, ή και εντος Ευρωπης, σε ευρω,

αν πληρωνω καπου με pp, πληρωνω μονο την αξια του προιοντος;

Τιποτε εξτρα σε προμηθεια paypal

Σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα κατι με paypal από καποιο Κινεζικο site αρχες του χρονου με αποστολή σε εμενα με DHL.

 

Μετα από απιστευτη ταλαιπωρια ( σε email δεν μπορουσα να τον βρω) και αφου το αντικειμενο δεν ειχε ελθει μετα από εναμιση μηνα απο την παραγγελια ενώ επρεπε να ελθει σε 10 ημερες μου εκαναν refund.

 

Το αντικειμενο ηλθε μετα από 15 ημερες από το refund ανοιγμενο ανω εγω είχαν αγοράσει άλλο από Ελλαδα

 

Πιθανον να λειπει και κατι.

 

Δεν θελω να το γυρισω πισω γιατι με την ταλαιπωρια που υπέστην εκνευριστικα απίστευτα

 

Μπορεί ο πωλητής  να μου κανει τιποτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ταλαιπωρία την εκανες μονος σου, dispute ανοίγουμε μετα απο δυο μήνες

 

Αν ήταν συστημένο και δει ότι παρέλαβε μπορεί να σου κάνει αναφορά στο ππ. Αλλιώς οχι δεν τρέχει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω ειχε θεωριτικα παραδωθει στην DHL 3/2/2017  συμφωνα με τα λεγομενα του πωλητη στη DHL η DHL μου ελεγε οτι εχουν λαβει μονο shipping info

 

Γιαυτο ζητησα refund ( η dhl μου ελεγε οτι δεν ειχε παραλαβει τιποτα ενω ο πωλητης ελεγε οτι το ειχε στελει ) επειδη και ο πωλητης δεν μπορουσε να βγαλει ακρη απο οτι μου ειπε γιατο τι ειχε συμβει

 

Ακομα και οταν εγινε το refund  εναμιση μηνα μετα την παραγγελια η DHL μου ειπε οτι δεν ειχε παραβει τιποτα παραμονο shipping info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα payment notification του paypal αν μας στελνουν στο κινητο εχουν χρεωση?

 

εχω βαλει μονο email να μου ερχονται αλλα εχει και επιλογή στο κινητο να ερχεται μηνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξα κανονικα λογαριασμο συνδεσα καρτα την εκανα verify αλλα δεν μου ζητησε πουθενα στοιχεια της καρτας(ονομα κατοχου κτλ)

Εκανα κατι λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξα κανονικα λογαριασμο συνδεσα καρτα την εκανα verify αλλα δεν μου ζητησε πουθενα στοιχεια της καρτας(ονομα κατοχου κτλ)

Εκανα κατι λαθος;

 

Με το "κτλ." τι άλλο εννοείς; Αριθμό κάρτας, ημ. λήξης και cvv. Αυτά απαιτούνται. Δεν ζητάει όνομα κατόχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια αγορα απο ευρωπαικο καταστημα μεσω paypal σε ευρω στα 29,99 αλλα η Πειραιως χρεωσε 30,08. Υπαρχει προμηθεια και στο ιδιο νομισμα πλεον; Αλλαζει καπως αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το "κτλ." τι άλλο εννοείς; Αριθμό κάρτας, ημ. λήξης και cvv. Αυτά απαιτούνται. Δεν ζητάει όνομα κατόχου.

Αριθμο καρτας ημερομηνια ληξης και cw τα ζηταει-τα εβαλα

Απλα μολις εβαλα τον 4ψηφιο κωδικο καπου πηρε το ματι για καταχωρηση ονοματος κατοχου αλλα δεν βρισκω τη σελιδα-επιλογη...Μπορει να κανω και λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...