Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιστρεφει πισω και η προμηθεια πλην του εφαπαξ ποσου της συναλλαγης (0.4 ευρω)

 

Κατά την διαδικασία του Refund, θα γίνει χρέωση κανονικά σε εμάς όλο το ποσό και στην συνέχεια θα μας επιστρέψει το PayPal αυτά τα χρήματα; Αυτή την στιγμή από τα χρήματα που λάβαμε στο Paypal αφού κράτησαν την προμήθεια των 5€ δεν φτάνουν να γίνει το refund οπότε φαντάζομαι θα τραβήξει τα 5€ από τον τραπεζικό λογαριασμό που έχουμε συνδεδεμένο σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και σε τωρινη αγορα απο ebay, ηρθε το μηνυμα απο το ebay για την παραγγελία και δεν ηρθε mail απο το paypal

Τελικα ηρθε μια μερα μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την διαδικασία του Refund, θα γίνει χρέωση κανονικά σε εμάς όλο το ποσό και στην συνέχεια θα μας επιστρέψει το PayPal αυτά τα χρήματα; Αυτή την στιγμή από τα χρήματα που λάβαμε στο Paypal αφού κράτησαν την προμήθεια των 5€ δεν φτάνουν να γίνει το refund οπότε φαντάζομαι θα τραβήξει τα 5€ από τον τραπεζικό λογαριασμό που έχουμε συνδεδεμένο σωστά;

If a refund I send is accepted, are the fees from the original transaction credited to my account?

You receive credit for your original transaction fees based on the kind of refund you issue.

 

    When you issue a full refund using the Issue Refund link on the Transaction Details page, we credit your full variable transaction fee (1.9% to 2.9% of the transaction amount).

    When you issue a partial refund, we credit a percentage of the variable transaction fee, based on the amount of the refund.

 

 

Fixed fees - $0.30 USD per transaction - are not refundable. To learn more about variable and fixed transaction fees, click Fees at the bottom of any PayPal page.

 

https://www.paypal.com/gr/selfhelp/article/if-a-refund-i-send-is-accepted,-are-the-fees-from-the-original-transaction-credited-to-my-account-faq1672/4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την διαδικασία του Refund, θα γίνει χρέωση κανονικά σε εμάς όλο το ποσό και στην συνέχεια θα μας επιστρέψει το PayPal αυτά τα χρήματα; Αυτή την στιγμή από τα χρήματα που λάβαμε στο Paypal αφού κράτησαν την προμήθεια των 5€ δεν φτάνουν να γίνει το refund οπότε φαντάζομαι θα τραβήξει τα 5€ από τον τραπεζικό λογαριασμό που έχουμε συνδεδεμένο σωστά;

Αυτά τα 5€ θα τα βάλει το PayPal.

 

Εσύ θα χρεωθείς μόνο ένα εφάπαξ ποσό 0,25€ (αν θυμάμαι καλά) που χρεώνει το paypal ανά συναλλαγή και δεν το επιστρέφει ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να σύνδεσω το λογαριασμό του Paypal με τον τραπεζικό λογαριασμό.

Ωστόσο στο Paypal , πρέπει να κάνω μια διόρθωση του ονόματός μου 2 γράμματα, για  να ταυτοποιήθει πλήρως με το λογαριασμό της τράπεζας.

Ξέρει κάποιος τη διαδικασία.Ανέβασα 2 αντίγραφα της αστυνομικής ταυτότητας , αλλά εδω και 5 ημέρες δεν έχω λάβει απάντηση, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να σύνδεσω το λογαριασμό του Paypal με τον τραπεζικό λογαριασμό.

Ωστόσο στο Paypal , πρέπει να κάνω μια διόρθωση του ονόματός μου 2 γράμματα, για  να ταυτοποιήθει πλήρως με το λογαριασμό της τράπεζας.

Ξέρει κάποιος τη διαδικασία.Ανέβασα 2 αντίγραφα της αστυνομικής ταυτότητας , αλλά εδω και 5 ημέρες δεν έχω λάβει απάντηση, ευχαριστω

 

Που και πως τα ανέβασες τα αντίγραφα της ταυτότητάς σου; Αλλαγή μέχρι 2 γράμματα στο όνομα θεωρείται "minor change" και την κάνεις χωρίς να χρειάζεται ταυτότητα από όσο θυμάμαι. Επίσης τόσο μικρή διαφοροποίηση σε σχέση με το δηλωμένο όνομα  στον τραπεζικό λογαριασμό δεν δημιουργεί πρόβλημα στη σύνδεσή του με το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Θέλω να σύνδεσω το λογαριασμό του Paypal με τον τραπεζικό λογαριασμό.</p>

<p>Ωστόσο στο Paypal , πρέπει να κάνω μια διόρθωση του ονόματός μου 2 γράμματα, για  να ταυτοποιήθει πλήρως με το λογαριασμό της τράπεζας.</p>

<p>Ξέρει κάποιος τη διαδικασία.Ανέβασα 2 αντίγραφα της αστυνομικής ταυτότητας , αλλά εδω και 5 ημέρες δεν έχω λάβει απάντηση, ευχαριστω</p>

 

Οπως σου ειπε ο theopan για εως 2 γραμματα ειναι minor change και την κανεις αυτοματα μονος σου.

Για μεγαλυτερη αλλαγη του στυλ απο Kostas σε Konstantinos θα πρεπει να στειλεις καποια εγγραφα και φυσικα να ΚΑΛΕΣΕΙΣ τηκεφωνικα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για να εξυπηρετηθεις/ταυτοποιηθεις ΑΜΕΣΩΣ.

Mε email και αναμονη θα περιμενεις αιωνες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σου ειπε ο theopan για εως 2 γραμματα ειναι minor change και την κανεις αυτοματα μονος σου.

Για μεγαλυτερη αλλαγη του στυλ απο Kostas σε Konstantinos θα πρεπει να στειλεις καποια εγγραφα και φυσικα να ΚΑΛΕΣΕΙΣ τηκεφωνικα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για να εξυπηρετηθεις/ταυτοποιηθεις ΑΜΕΣΩΣ.

Mε email και αναμονη θα περιμενεις αιωνες ...

οχι απαραιτητα αιωνες. Μην΄εισαι απολυτος

Σε μενα εγινε σε 3 μερες, με mail. Δεν μπορω να συνενοηθω προφορικα στα Αγγλικα για να καλέσω τηλεφωνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αν έχει ίδιο νούμερο και αλλάζει μόνο η ημ/νια και το cvv αρκεί να την κάνεις edit. Τη χρέωση για το verification όμως θα την κάνει και σε αυτή την περίπτωση. Αν άλλαξε και το νούμερο διαγράφεις την παλιά και προσθέτεις τη νέα.

Ευχαριστώ πολύ..ξέχασα τελείως ότι είχα ρωτήσει! Έχει αλλάξει και νούμερο η κάρτα οπότε πρέπει να την προσθέσω από την αρχή.

 

Κάτι άλλο, για να χρησιμοποιήσω την προπληρωμένη της Πειραιώς για αγορές από ebay, πρέπει να μεταφέρω τα χρήματα στο balance του PayPal ή γίνεται και απευθείας όπως όταν έχουμε συνδέσει την revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ..ξέχασα τελείως ότι είχα ρωτήσει! Έχει αλλάξει και νούμερο η κάρτα οπότε πρέπει να την προσθέσω από την αρχή.

 

Κάτι άλλο, για να χρησιμοποιήσω την προπληρωμένη της Πειραιώς για αγορές από ebay, πρέπει να μεταφέρω τα χρήματα στο balance του PayPal ή γίνεται και απευθείας όπως όταν έχουμε συνδέσει την revolut;

Οχι. Την προσθετεις με τον ιδιο τροπο και την προπληρωμενη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Την προσθετεις με τον ιδιο τροπο και την προπληρωμενη

Ωραίος, έχει τίποτα προμήθειες αν χρησιμοποιηθεί χωρίς να μεταφερθεί το ποσό στο paypal balance; Και τελευταία ερώτηση, για αγορές στο εξωτερικό θα λειτουργεί ή θα την πιάνουν τα capital control;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω συνδεσα την κάρτα που εχω για αναληψεις απο τα ατμ αλλα τωρα εχω και revolut την οποια συνδεσα στο paypal, τωρα οταν παω να κανω μια αγορα θα επιλεξω εγω ποια καρτα θα χρεωθει;

 

Δεν εχω ξανακανει αγορα μεσω paypal και δεν ξερω καθολου την διαδικασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.αν έχουμε κάνει link στο pay pal τραπεζικό λογαριασμό και την master card αλλά δεν έχουμε κάνει verify την κάρτα μπορούμε να κάνουμε αγορές;;;γιατί εκανα μια παραγγελία από Γαλλία με pay pal μου ήρθε email ότι η παραγγελία πραγματοποιήθηκε αλλά κάπου πήρε το μάτι μου ότι πρέπει να κάνω verify την κάρτα και τώρα από εδώ που είμαι δεν μπορώ!

και κάτι ακόμα!αν κάποιος θελήσει να διαγράψει το account στο PayPal μπορεί; (1η φορά χρησιμοποιώ PayPal)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...