Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, μου εστειλαν αυτο το μηνυμα δε μπορω να κανω αγορες τι να κανω;

Ευχαριστω!


A careful review of your account shows you've experienced a very high number of incidents with your orders and corresponding deliveries.
 
Due to this high number of incidents we've limited access to your PayPal account, effective immediately, meaning you may no longer transact using PayPal. Any accounts related to your account may also be limited. If you open a new account, the same restriction will apply to that account also. In the event that you attempt to do so, we may not accept disputes or claims that you open.
 
As a result of this limitation you can't send or receive funds and we may suspend any open claims pending further review and we may deny these claims. Your purchases are no longer eligible for PayPal Buyer Protection, and future claims will be denied.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε πρώτη φάση αυτό που πρέπει να κάνεις, είναι να μαζέψεις τον αχταρμά με τις ...κενές παραθέσεις που έκανες. Και αμέσως μετά να γράψεις και το περιεχόμενο του μηνύματος που έλαβες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καλησπερα, μου εστειλαν αυτο το μηνυμα δε μπορω να κανω αγορες τι να κανω;</p>

<p>Ευχαριστω!</p>

<br><p>A careful review of your account shows you've experienced a very high number of incidents with your orders and corresponding deliveries.<br>

 <br>

Due to this high number of incidents we've limited access to your PayPal account, effective immediately, meaning you may no longer transact using PayPal. Any accounts related to your account may also be limited. If you open a new account, the same restriction will apply to that account also. In the event that you attempt to do so, we may not accept disputes or claims that you open.<br>

 <br>

As a result of this limitation you can't send or receive funds and we may suspend any open claims pending further review and we may deny these claims. Your purchases are no longer eligible for PayPal Buyer Protection, and future claims will be denied.</p>

 

Wtf ??

 

Σκοτωσες κανεναν ? :)

Αστειευομαι..

Θα πρεπει να εχουν γινει πολλες δολοπλοκιες για να δεχθηκες τετοιο μηνυμα απο το paypal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν ολίγοις λεει οτι, οι συναλλαγές σου με το ππ τελείωσαν και τωρα και στο μέλλον για τυχόν αλλους λογαριασμούς ππ που θα προσπαθήσεις να ανοίξεις

 

Αυτα ειναι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι κανένα scam mail τότε την πάτησες.

 

Λογικά θα έχεις κάνει κάτι πολύ χοντρό ή πολλές "πονηριές".

 

Δώσε λεπτομέρειες να ξέρουμε τι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο οτι καταλαβα υπονοουν οτι δημιουργησες προβληματα σε συναλλαγες.Μηπως ζητουσες συνεχεια refund? :devil:  :devil:

Στειλτους μαιλ και ρωτα τους πιο συγκεκριμενα γιατι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έκανα μια αγορά απο το ebay μεσω Paypal που είναι συνδεδεμένη με χρεωστική της eurobank. Στο paypal έχω σαν primary επιλογη το Δολλάριο και κάνοντας την συναλλαγή μου χρεώθηκαν 2,5€ ως μετατροπή συναλλάγματος. Τι έχω κάνει λάθος,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τράπεζα σου εχει αυτές τις χρεώσεις, αν εχεις μονο απο αυτην την τραπεζα καρτα, τοτε ασε το παυπαλ να κάνει την μετατροπή συναλλάγματος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τράπεζα σου εχει αυτές τις χρεώσεις, αν εχεις μονο απο αυτην την τραπεζα καρτα, τοτε ασε το παυπαλ να κάνει την μετατροπή συναλλάγματος

 

στην περίπτωση που αναφέρεις απλά γλυτώνω τα 2,5 ευρώ και έχω την όποια χασούρα της ισοτιμίας? ή έχω χρέωση από το παυπαλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλυτωνεις τα 2,5 ευρω αλλά εχεις την βάρβαρη μετατροπή συναλλάγματος του παυπαλ, για μικρα ποσα στην περίπτωση σου συμφέρει, απο καποιο ποσο και πανω οχι, εμπρός γκρεμός και πισω ρεμα:), αν εχεις καμία άλλη κάρτα απο αλλη τράπεζα, οπως πχ της ετε είναι οι πιο συμφέρουσες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλυτωνεις τα 2,5 ευρω αλλά εχεις την βάρβαρη μετατροπή συναλλάγματος του παυπαλ, για μικρα ποσα στην περίπτωση σου συμφέρει, απο καποιο ποσο και πανω οχι, εμπρός γκρεμός και πισω ρεμα :), αν εχεις καμία άλλη κάρτα απο αλλη τράπεζα, οπως πχ της ετε είναι οι πιο συμφέρουσες

 

κάτι τελευταίο για να μη σε κουράζω, κάνω αγορές απ ευθείας από χρεωστική σε αλι, gearbest, banggood βλέποντας τις τιμές σε ευρώ και η αγορά γίνεται κανονικά χωρίς χρεώσεις συναλλάγματος. στο ebay πως μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο..?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρυθμισεις να σε χρεωνει για προμηθεια μετατροπης συναλλαγματος η συνδεδεμενη χρεωστικη καρτα/Τραπεζα και οχι το paypal 

και να χρησιμοποιεις καρτες που εχουν μηδενικη ανωθεν προμηθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρυθμισεις να σε χρεωνει για προμηθεια μετατροπης συναλλαγματος η συνδεδεμενη χρεωστικη καρτα/Τραπεζα και οχι το paypal 

και να χρησιμοποιεις καρτες που εχουν μηδενικη ανωθεν προμηθεια.

 

Δυστυχώς έχω μόνο eurobank και δεν μου είναι εύκολο να βγάλω άλλη κάρτα μιας και άνεργος.. ευχαριστώ όπως και να χει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...