Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα εκανα λογαριασμο στο paypal, πρεπει κατι να ρυθμισω απο μονος μου; τι προσεχω πριν κανω καποια αγορα;

Μια σημαντική ρύθμιση είναι να ορίσεις τη μετατροπή συναλλάγματος να την κάνει η τράπεζα και όχι το paypal (έχει πολύ υψηλές προμήθειες). Η ρύθμιση είναι επίτηδες καλά κρυμμένη. Εδώ έχει οδηγίες βήμα βήμα με εικόνες:

http://www.pointhacks.com.au/how-to-change-credit-card-billing-currency-in-paypal/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθεια!!!!Εχω επιστροφη απο ebay στο paypal +49,09 GBP στο Completed.

 

Πως και ποτε θα πανε στο balance για να τα παρω ή να τα βαλω στην καρτα? Το balance αυτη τη στιγμη ειναι 0.

 

τα λεφτα επιστραφηκαν στις 27 2 17.

 

παρακαλω διαφωτιστε με.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθεια!!!!Εχω επιστροφη απο ebay στο paypal +

49,09 GBP στο

Completed.

 

Πως και ποτε θα πανε στο balance για να τα παρω ή να τα βαλω στην καρτα? Το balance αυτη τη στιγμη ειναι 0.

 

τα λεφτα επιστραφηκαν στις 27 2 17.

 

παρακαλω διαφωτιστε με.Ευχαριστω.

Τα λεφτα θα πάνε εκει απο οπου έφυγαν, αν υποθέσω οτι έφυγα απο κάποια καρτα σου, σε 3-4 εργάσιμες θα είναι μεσα στην καρτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σημαντική ρύθμιση είναι να ορίσεις τη μετατροπή συναλλάγματος να την κάνει η τράπεζα και όχι το paypal (έχει πολύ υψηλές προμήθειες). Η ρύθμιση είναι επίτηδες καλά κρυμμένη. Εδώ έχει οδηγίες βήμα βήμα με εικόνες:

http://www.pointhacks.com.au/how-to-change-credit-card-billing-currency-in-paypal/

Επιλεγω το billme σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτα θα πάνε εκει απο οπου έφυγαν, αν υποθέσω οτι έφυγα απο κάποια καρτα σου, σε 3-4 εργάσιμες θα είναι μεσα στην καρτα.

Ευχαριστω. θα περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τ απόγευμα έκανα μια παραγγελία στο ebay με paypal, η απορία μου είναι γιατί δεν μου ήρθε email επιβεβαίωσης από το Paypal; μέσα στο PayPal φενεται η συναλλαγή, πως εξηγείται αυτό; 15 χρόνια πρώτη φορά μου συμβαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τ απόγευμα έκανα μια παραγγελία στο ebay με paypal, η απορία μου είναι γιατί δεν μου ήρθε email επιβεβαίωσης από το Paypal; μέσα στο PayPal φενεται η συναλλαγή, πως εξηγείται αυτό; 15 χρόνια πρώτη φορά μου συμβαίνει

Εγινε και σε μενα μια φορα πριν κανα μηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έληξε η κάρτα της Πειραιώς και έκανα επανέκδοση. Για να την συνδέσω με το paypal πρέπει να ξαναακολουθήσω την διαδικασία με την προσωρινή χρέωση του 1,5€ από το μηδέν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έληξε η κάρτα της Πειραιώς και έκανα επανέκδοση. Για να την συνδέσω με το paypal πρέπει να ξαναακολουθήσω την διαδικασία με την προσωρινή χρέωση του 1,5€ από το μηδέν;

 

Ναι. Αν έχει ίδιο νούμερο και αλλάζει μόνο η ημ/νια και το cvv αρκεί να την κάνεις edit. Τη χρέωση για το verification όμως θα την κάνει και σε αυτή την περίπτωση. Αν άλλαξε και το νούμερο διαγράφεις την παλιά και προσθέτεις τη νέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα στην επιχείρηση που δουλεύω έχουν προσθέσει το Paypal σαν τρόπο πληρωμής, έγινε μια αγορά που τελικά το προϊόν δεν υπάρχει διαθέσιμο, στην αγορά αυτή το PayPal κράτησε προμήθεια 5€ σχεδόν από τα χρήματα της πληρωμής, το θέμα είναι θέλουμε να κάνουμε Refund στον κύριο, τα χρήματα αυτά της προμήθειας εφόσον κάνουμε refund δεν επιστρέφουν; αυτή την προμήθεια θα την πληρώσουμε έτσι και αλλιώς δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παιδιά καλησπέρα στην επιχείρηση που δουλεύω έχουν προσθέσει το Paypal σαν τρόπο πληρωμής, έγινε μια αγορά που τελικά το προϊόν δεν υπάρχει διαθέσιμο, στην αγορά αυτή το PayPal κράτησε προμήθεια 5€ σχεδόν από τα χρήματα της πληρωμής, το θέμα είναι θέλουμε να κάνουμε Refund στον κύριο, τα χρήματα αυτά της προμήθειας εφόσον κάνουμε refund δεν επιστρέφουν; αυτή την προμήθεια θα την πληρώσουμε έτσι και αλλιώς δηλαδή;</p>

 

Επιστρεφει πισω και η προμηθεια πλην του εφαπαξ ποσου της συναλλαγης (0.4 ευρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...