Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προλαβαίνω να περάσω την χρεωστική μου και να την αναγνωρίσει; Αν θυμαμαι καλαα θελει μεγαλο διαστημα, σου παιρνει κατι λιγα λεφτα για να γίνει η εξακρίβωση και θελει καμποσες εργασιμες για να επαληθευθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, aggeloszog93 είπε

Προλαβαίνω να περάσω την χρεωστική μου και να την αναγνωρίσει; Αν θυμαμαι καλαα θελει μεγαλο διαστημα, σου παιρνει κατι λιγα λεφτα για να γίνει η εξακρίβωση και θελει καμποσες εργασιμες για να επαληθευθει

Ποιας τράπεζας είναι η κάρτα; Εχεις ebanking?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, aggeloszog93 είπε

Ναι της εθνικής. Εχω ebanking

 Εχει χρήματα μέσα ; Αν ναι πέρασε την κάνε confirm, Μετα μπες στο ebanking, βρες τον 4ψηφιο κωδικο και βαλε τον στο Paypal. Η κάρτα ειναι έτοιμη να χρεωθεί(αν ο εμπορος δεν είναι καταχωρημενος οτι πουλα ειδη που δεν επιτρεπονται απο τα Cc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου σε ευχαριστώ, θα κοιτάξω να το κάνω και αν βρω καποιο κόλλημα θα σου στείλω PM. να σαι καλά.

 

UPDATE: έγινε κανονικά η χρέωση αλλά μου το βγάζει στα δεσμευμένα ποσά και δεν εμφανίζει την κίνηση, συνεπώς ουτε τον 4ψήφιο.

Αν κάποιος είναι διαθέσιμος να μου κάνει αυτή την εξυπηρέτηση θα ήμουν ευγνώμων.

Επεξ/σία από aggeloszog93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aggeloszog93 είπε

Φίλε μου σε ευχαριστώ, θα κοιτάξω να το κάνω και αν βρω καποιο κόλλημα θα σου στείλω PM. να σαι καλά.

UPDATE: έγινε κανονικά η χρέωση αλλά μου το βγάζει στα δεσμευμένα ποσά και δεν εμφανίζει την κίνηση, συνεπώς ουτε τον 4ψήφιο.

Αν κάποιος είναι διαθέσιμος να μου κάνει αυτή την εξυπηρέτηση θα ήμουν ευγνώμων.

Δες τις κινήσεις του λογαριασμού και τις κινήσεις της κάρτας. Σε ενα απο τα 2 ίσως στο εμφανίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, aggeloszog93 είπε

Φίλε μου σε ευχαριστώ, θα κοιτάξω να το κάνω και αν βρω καποιο κόλλημα θα σου στείλω PM. να σαι καλά.

UPDATE: έγινε κανονικά η χρέωση αλλά μου το βγάζει στα δεσμευμένα ποσά και δεν εμφανίζει την κίνηση, συνεπώς ουτε τον 4ψήφιο.

Αν κάποιος είναι διαθέσιμος να μου κάνει αυτή την εξυπηρέτηση θα ήμουν ευγνώμων.

Τηλεφωνησε στην εξυπηρέτηση πελατών της Εθνικης. Ισως μπορουν να δουν τον κωδικο απο τη δεσμευση και να στον πουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα 

προσπαθώ να προσθέσω τον λογαριασμό μου ( eurobank) στο Paypal και μου βγάζει αυτό ......να πω βεβαία ότι είχα προσθέσει κανονικά τον λογαριασμό και μου έχει στείλει το paypal στο λογαριασμό μου κάποια εμβάσματα αλλά μου βγάζει ότι αφαιρεθεί για λογούς ασφαλείας .....τώρα προσπαθώ να το ξαναπεράσω αλλά μου βγάζει αυτό .....

 

 

Screenshot_6.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον ο λογαριασμός paypal έχει συνδεθεί με τη χρεωστική κάρτα μου, γιατί δεν μπορεί να τραβήξει χρήματα από αυτή ; Θέλω να κάνω αγορά που υπερβαίνει το ποσό που έχει ο paypal λογαριασμός μου στο balance (εννοείται ότι ο λογαριασμός στην ελληνική τράπεζα που είναι συνδεμένος με τη χρεωστική έχει το απαιτούμενο ποσό).

 

Ακόμη, αν κάνω έμβασμα με internet banking στο paypal , για να περαστούν τα χρήματα στο balance του λογαριασμού paypal  , πόσο καιρό θα πάρει ;;

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Εφόσον ο λογαριασμός paypal έχει συνδεθεί με τη χρεωστική κάρτα μου, γιατί δεν μπορεί να τραβήξει χρήματα από αυτή ; Θέλω να κάνω αγορά που υπερβαίνει το ποσό που έχει ο paypal λογαριασμός μου στο balance (εννοείται ότι ο λογαριασμός στην ελληνική τράπεζα που είναι συνδεμένος με τη χρεωστική έχει το απαιτούμενο ποσό).

Ακόμη, αν κάνω έμβασμα με internet banking στο paypal , για να περαστούν τα χρήματα στο balance του λογαριασμού paypal  , πόσο καιρό θα πάρει ;;

Για να τραβήξει το παυπαλ τα χρήματα που υπολείπονται του balance απο την κάρτα σου πρέπει,  η αγορά, το balance και η κάρτα να είναι στο ίδιο νόμισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλημερα. Εχω κανει εγγραφη κανονικα εχω περασει εναν λογαριασμο Εθνικής στο συστημα αλλα οταν παω να προσθεσω την καρτα (MASTERCARD) δεν την αποδεχεται. Αυτη η καρτα δεν ειναι χρεωστικη η πιστωτικη. Ειναι καρτα συνδεδεμενη με το λογαριασμο μου. Με αυτη παω σε ΑΤΜ για αναληψεις η καταθεσεις. Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση;

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dr_73 είπε

 

Ακόμη, αν κάνω έμβασμα με internet banking στο paypal , για να περαστούν τα χρήματα στο balance του λογαριασμού paypal  , πόσο καιρό θα πάρει ;;

 

4 ώρες πριν, giorgos1966 είπε

Kαλημερα. Εχω κανει εγγραφη κανονικα εχω περασει εναν λογαριασμο Εθνικής στο συστημα αλλα οταν παω να προσθεσω την καρτα (MASTERCARD) δεν την αποδεχεται. Αυτη η καρτα δεν ειναι χρεωστικη η πιστωτικη. Ειναι καρτα συνδεδεμενη με το λογαριασμο μου. Με αυτη παω σε ΑΤΜ για αναληψεις η καταθεσεις. Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση;

Εχει χρήματα μέσα η κάρτα ή ο λογαριασμός με τον οποίο συνδέεται; Τουλάχιστον 4 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Εχει χρήματα μέσα η κάρτα ή ο λογαριασμός με τον οποίο συνδέεται; Τουλάχιστον 4 ευρω;

Εχει αλλα πριν λιγο εκανα διαγραφη του λογαριασμου. Παω να δημιουργησω καινουργιο  μου ζηταει email, τον δινω με αλλο κωδικο να μπαινω.Κανω εγγραφη αλλα στο state δεν εχει την Ελλαδα... Εκει στη δημιουργια λογαριαμου ενοω. Δινω ονομα διευθυνση κτλ 

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Για να τραβήξει το παυπαλ τα χρήματα που υπολείπονται του balance απο την κάρτα σου πρέπει,  η αγορά, το balance και η κάρτα να είναι στο ίδιο νόμισμα

Κάρτα είναι φυσικά σε ευρώ όπως και ο λογαριασμός μου. Στο ιντερνετικό μαγαζί , οι τιμές είναι σε ευρώ. Στο paypal balance , δείχνει balance σύνολο σε ευρώ , αλλά από κάτω στα currencies γράφει το ποσό σε αγγλικές λίρες. Πρέπει να μετατραπούν αυτές ;

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...