Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Revolut στο paypal εδω και χρόνια και ησύχασα. Περιοδικά αποστολή εμβάσματος με κόστος ένα ευρω (ebanking) και μετά σκασίλα μου αν η αξια του είδους ειναι μικρή ή μεγάλη. Τις ελληνικές θα τις χρησιμοπιήσω το paypal μονο για ευρωπιακή sites (με ευρω) και αν δεν εχω χρήματα στη revolut

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρόβλημα με το PayPal account!

Είχα ενεργοποιήσει το PayPal acc. με Πειραιώς & Εθνική. Εντέλει δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ σε αγορές και όταν χρειάστηκε έφαγα πόρτα από δύο δικά μου λάθη.

1) Είχα αλλάξει το τηλεφωνικό μου νούμερο και από βιασύνη είχα βάλει λάθος τα δύο τελευταία (αντί για 80, είχα πατήσει 08)! Εντύπωση μου έκανε όταν συνειδητοποίησα το λάθος πως τότε δεν μου είχε στείλε κάποιο sms/mail επιβεβαίωσης όπως όλες οι προσωπικές υπηρεσίες.

2) Οι τραπεζικές κάρτες ανανεώθηκαν με νέες ( η εθνική ήταν maestro και έπρεπε να γίνει αλλαγή και στην Πειραιώς επειδή εκεί είναι και ο εμπορικός έκανα την αλλαγή από μόνος για να χρησιμοποιώ ανέπαφες πληρωμές διότι δεν υποστήριζε την υπηρεσία ).

Φτάνω στο σημείο να κάνω επαλήθευση όμως μου ζητάει mail που το έχω κανονικά εννοείται, αριθμό τηλεφώνου που δεν μπορώ να πάρω μήνυμα ή κλήση και φυσικά αριθμός κάρτας η οποία έχει καταστραφεί λόγο απενεργοποίησης.

Επικοινώνησα με mail στην paypal και μου απάντησαν πως πρέπει να καλέσω κάπου για να λύσω το θέμα, εάν φτιάξω καινούργιο λογαριασμό (mail, κάρτες, ίδιο τηλεφωνικό νούμερο) θα αντιμετωπίσω θέμα; Θα με μπλοκάρουν ή κάτι τέτοιο για λόγους ασφαλείας;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κάνεις νεο λογαριασμο και προσπαθήσεις να βάλεις τις ιδιες κάρτες θα μπλοκαριστουν καρτες και λογαριασμοι. 

Μίλα με paypal και θα βγάλεις ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/7/2018 στις 12:42 ΜΜ, spartak1 είπε

Είναι πιθανόν να μην εφαρμόζουν την ελάχιστη χρέωση για μικρά ποσά ακόμα....

Την εφαρμόζουν. Έχοντας μείνει και εγώ στα παλιά έκανα πρόσφατα ορισμένες αγορές φτηνών αντικειμένων από ebay. Μιλάμε για θήκες κινητού αξίας 3-4€ και ένα μπρελόκ αξίας 1€ και για τη μετατροπή η Πειραιώς με χρέωσε από 0.85€ έως 1€. Για ανταλλακτικό αξίας 70€ με χρέωσε 1,2€. Άρα για φτηνά αντικείμενα δεν αξίζει τον κόπο. Καλύτερα να κάνει τη μετατροπή το paypal. Σήμερα θα παραγγείλω αντικείμενο αξίας 6€ από Κίνα. Θα αφήσω τη μετατροπή στο Paypal, για να δω πόσο θα πάει, να ξέρουμε τι μας γίνεται. Αν είναι για αγορά 0,99€ να δίνουμε 1 για μετατροπή πιασ' τα κι' ασ' τα...

Επεξ/σία από GiorgosT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετές μεταφορές στην τράπεζα από paypal, σήμερα τράβηξα 50 ευρώ στην τράπεζα και δεν μου έβγαλε καν pending. 

Completed με την μια.

Τέλος μ αυτή την ιστορία; Γιατί διάβασα πως το έκανε σε όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση και από εμένα (διάβασα αρκετές σελίδες πίσω αλλά δεν έβγαλα άκρη): Μου έστειλαν 1980$ στο paypal και μου βγάζει την επιλογή

Accept this payment and convert it to €1,662.93 EUR.
 
Accept this payment in U.S. Dollars and create a balance in this currency.

Εχω συνδεδεμένο το paypal με χρεωστική κάρτα και λογαριασμό της Εθνικής 

Τι με συμφέρει να κάνω?

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να κάνεις το ιδιο είναι, είτε τα μετατρέψεις τώρα είτε όταν τα στείλεις στην τράπεζα

.

Εκτος αν μείνουν στο balance σε δολάρια και τα ξοδέψεις αποκλειστικά σε αγορές με δολάριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα PayPal Top Up την Παρασκευή (μεταφορά χρημάτων από ελληνική τράπεζα στο PayPal balance)

Θυμάται κάποιος πότε εμφανίζονται τα χρήματα στο balance; Τρίτη ή Τετάρτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anaximandros είπε

Έκανα PayPal Top Up την Παρασκευή (μεταφορά χρημάτων από ελληνική τράπεζα στο PayPal balance)

Θυμάται κάποιος πότε εμφανίζονται τα χρήματα στο balance; Τρίτη ή Τετάρτη;

Αν την έκανες μέχρι 14:00-15:00 η ώρα τότε θα φανούν σήμερα. Αν όχι θα φανούν αύριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε το νου σας. Εμένα μου ήρθε email από την "paypal" ότι προχώρησα σε αγορά 850 ευρώ στο ebay (δεν έχω καν λογαριασμό) και περιείχε link για να ακυρώσω και καλά την αγορά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Μάκαρος είπε

Έχετε το νου σας. Εμένα μου ήρθε email από την "paypal" ότι προχώρησα σε αγορά 850 ευρώ στο ebay (δεν έχω καν λογαριασμό) και περιείχε link για να ακυρώσω και καλά την αγορά.

Χρεωθηκες το ποσο αυτο σε καρτα συνδεδεμενη με το paypal ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, alfeios είπε

Χρεωθηκες το ποσο αυτο σε καρτα συνδεδεμενη με το paypal ;

Τι να χρεωθεί αφου σου λέει δεν εχει παυπαλ

1 ώρα πριν, Μάκαρος είπε

Έχετε το νου σας. Εμένα μου ήρθε email από την "paypal" ότι προχώρησα σε αγορά 850 ευρώ στο ebay (δεν έχω καν λογαριασμό) και περιείχε link για να ακυρώσω και καλά την αγορά.

Αυτά τα μηνύματα είναι χιλιάδες καθε μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τι να χρεωθεί αφου σου λέει δεν εχει παυπαλ

Αυτά τα μηνύματα είναι χιλιάδες καθε μέρα

με τα λιγα ελληνικα που γνωριζω καταλαβα οτι δεν εχει λογαριασμό στο ebay , και όχι στο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alfeios είπε

Χρεωθηκες το ποσο αυτο σε καρτα συνδεδεμενη με το paypal ;

 

2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Τι να χρεωθεί αφου σου λέει δεν εχει παυπαλ

Αυτά τα μηνύματα είναι χιλιάδες καθε μέρα

Εχω λογαριασμο στο paypal, δεν εχω στο ebay 😛

Οχι δεν χρεωθηκα τπτ ουτε στο paypal, ουτε μεσω του ebanking που τσεκαρα. Απλα το ανεφερα για να μην την πατησει καποιος αλλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Εχω λογαριασμο στο paypal, δεν εχω στο ebay 😛

Οχι δεν χρεωθηκα τπτ ουτε στο paypal, ουτε μεσω του ebanking που τσεκαρα. Απλα το ανεφερα για να μην την πατησει καποιος αλλος

Αυτο καταλαβα κι εγω. Ασχετα αν δεχθηκα "επιπληξη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...