Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιθανόν να έχει απαντηθεί αλλά δε το βρήκα στο search και όσο και να έψαξα δε βρήκα τρόπο να το κάνω από τις ρυθμίσεις του Paypal.

Η ερώτηση είναι αν μπορώ να μεταφέρω δολάρια που έχω στο balance απευθείας σε λογαριασμό που έχω που είναι σε δολάρια χωρίς να γίνει μετατροπή σε euro.

Σε δοκιμές που έκανα το Paypal κάνει μετατροπή πρώτα σε ευρώ, δε με αφήνει δηλαδή να μεταφέρω απευθείας δολάρια από το balance χωρίς να κάνει προηγούμενός  μετατροπή.

Πιθανόν δε γίνεται απλά αν κάποιος ξέρει σίγουρα ας ενημερώσει. Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, batig0al είπε

Πιθανόν να έχει απαντηθεί αλλά δε το βρήκα στο search και όσο και να έψαξα δε βρήκα τρόπο να το κάνω από τις ρυθμίσεις του Paypal.

Η ερώτηση είναι αν μπορώ να μεταφέρω δολάρια που έχω στο balance απευθείας σε λογαριασμό που έχω που είναι σε δολάρια χωρίς να γίνει μετατροπή σε euro.

Σε δοκιμές που έκανα το Paypal κάνει μετατροπή πρώτα σε ευρώ, δε με αφήνει δηλαδή να μεταφέρω απευθείας δολάρια από το balance χωρίς να κάνει προηγούμενός  μετατροπή.

Πιθανόν δε γίνεται απλά αν κάποιος ξέρει σίγουρα ας ενημερώσει. Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση.

Δε γίνεται, αν εχεις δηλώσει διευθυνση σε χώρα ευρωζώνης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, marios46 είπε

Ψαχνω πως κανεις αλλαγη το conversion rate στην pp εδω κ 2 μερες αλλα φαινεται οτι έχει αλλαξει το μενου της. Μηπως ξερετε που βριστετε τωρα; 

Δοκίμασε εδω

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding

Αν πετύχει κρατά το δεν θα το ξαναβάλω :) :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2019 στις 6:29 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Δοκίμασε εδω

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding

Αν πετύχει κρατά το δεν θα το ξαναβάλω :) :)

Επιβεβαιώνω κι εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Pel999 είπε

Τωρα μου βγαζει paypal.com/gr/webapps/mpp/account-selection σε  πιο απο τα δυο να συνεχισω ειναι σαν δυο διαφορετικες σελιδες;

Δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου, εκει στο hοme που λες εχει δημιουργία λογαριασμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και στα δυο link μπορεις να δημιουργησεις λογαριασμο αυτο που ρωταω ειναι αν ειναι ασφαλη γιατι πρεπει να δωσω στοιχεια προσωπικα π.χ απο βιντεο που ειδα μπροστα εχει PayPal,Inc.[US] .Αυτο εμενα δεν το εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη για την επιμονη απλως επειδη δεν ξερω τι παιζει το προχωρισα και βγηκα στο link οποτε συνεχιζω κανονικα δηλαδη να το παραβλεψω αυτο που επρεπε να βγαζει μπροστα PayPal,Inc.[US]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Pel999 είπε

Στο password οτι και να βαλω δεν το δεχεται οποιος μπορει να βαλει ενα παραδειγμα μηπως κανω κατι λαθος

Mgteki4h

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ και 2 βδομάδες έχω πρόβλημα με το paypal και τη συνδεδεμενη μου καρτα απο εθνικη τράπεζα "virtual prepaid". Το paypal μου αναφέρει ότι η κάρτα σας απορίφτηκε από την εκδότρια τράπεζα και δοκιμάστε μια άλλη κάρτα. Πάνω στα νεύρα μου την ακυρώνω και φτιάχνω μια άλλη, τη φορτίζω με χρήματα κλπ, τζίφος το ίδιο μήνυμα. Κατόπιν επικοινωνίας μου με την τράπεζα που λέει ο αντιπρόσωπος με ύφος πολύ σχετικού με το αντικείμενο ότι έχουν γίνει αλλαγές με τις προεγκριμένες αγορες/συνδρομές, υποθέτω netflix κλπ. και για λόγους ασφαλείας δεν αφήνει το paypal Να προχωρήσει σε συναλλαγές και αυτό μάλλον ίσως να λυθεί στο μέλλον θα δουμε και κάτι άλλα ασυνάρτητα . . . Του απαντώ γιατί η ίδια ακριβώς κάρτα της γυναίκας μου λειτουργεί; άρχισε να μου τα μασάει να βήχει και να προσπαθεί να με κλείσει. Μέχρι και σήμερα την νέα κάρτα δεν με αφήνει το paypal να την περάσω, κάποια ιδέα ...

Επεξ/σία από aret1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...